Dítě chce vidět otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.14 23:50
dítě chce vidět otce

Ahojte, prosím o anonym, dekuji z velmi osobních důvodů. Dítě začlo mluvit o otci, kterého nevidělo 4 roky, jak to udělat? jak toho otce kontaktovat? přeci to nejde jen tak zatelefonovat, poslat zprávu, je to mnohem složitější. poradíte? dekuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Caitlyn
Kelišová 5816 příspěvků 05.10.14 00:07

No já nevím, jestli otec nejeví zájem tak bych dítěti řekla, že táta není.
Myslím si, že bys mu případným setkáním zamotala hlavičku a přidělala bolístku.
:nevim:
Nevím jaká je vaše situace, hodně záleží na okolnostech.

Riky69
Závislačka 4973 příspěvků 05.10.14 00:07

A proč je to složitější? Přece je to to nejjednoduší :think:

Riky69
Závislačka 4973 příspěvků 05.10.14 00:09

@zvědavá borůvka právě, že se pleteš. Myslím si, že lhaním, tomu dítku připraví větší bolístku než si myslíš.

lulinaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 00:14

No pokud neměl snahu ho za 4 roky kontaktovat, tak bych ho asi určitě neseznamovala. Vždyť je to v podstatě cizí člověk. Ještě bys ranila malého city… :( kolik mu je? A proč ho neviděl 4 roky?

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 05.10.14 00:15
@Riky69 píše:
@zvědavá borůvka právě, že se pleteš. Myslím si, že lhaním, tomu dítku připraví větší bolístku než si myslíš.

Tak zakladatelka hlavne podala malo informaci. Nicmene nevim, jestli je takovy rozdil rict „tata neni“, nebo „tatu nezajimas“. Samozrejme napsano jednoduse, diteti je treba rict takovou vec citlive, kdyby me nekdo chtel chytat za slovicka ;) :)

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 05.10.14 00:48

Kolik je dítěti? Ukázala bych mu dávné společné fotky, povídala si o něm, vysvětlila proč už s vámi není a poptala se, co je důvodem náhlého zájmu o otce.. Možná by to děcku stačilo. Setkání s otcem bych volila až poté, pokud dítě bude vytrvale chtít tátu vidět. Pak bych normálně zavolala: „čau, naše dítě, by tě rádo vidělo, co mu mám od tebe na ten nápad vyřídit?“

Markéta Fe
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 05.10.14 03:09

To je velmi citlivé téma. Rozhodně bych existenci otce nepopírala, ani si nevymýšlela historky, že otec někam odjel apod. Také není dobré říci dítěti, že otec nemá zájem. To, jak se ted zachováš, ovlivní celý budoucí život dítěte, protože postava otce a jeho vnímání dítětem formuje jeho životní postoje a vztah k sobě samému. Na druhou stranu pokud otec nejeví zájem, nebylo by setkání asi přínosem. Ale co ty víš, třeba by otec už dítě ted i rád viděl a neví, jak začít. Asi bych fakt zkusila napsat stručnou zprávu otci, že dítě se po něm ptá, a zda by je chtěl vídat. Podle toho bych pak jednala dál, zkusila bych se třeba poradit s pediatrem, který tě může eventuelně i zkontaktovat s nějakým dětským psychologem, který by ti dal fundovanou radu.

MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 06:44
@Anonymní píše:
Ahojte, prosím o anonym, dekuji z velmi osobních důvodů. Dítě začlo mluvit o otci, kterého nevidělo 4 roky, jak to udělat? jak toho otce kontaktovat? přeci to nejde jen tak zatelefonovat, poslat zprávu, je to mnohem složitější. poradíte? dekuji

Kolik let je dítěti?

Malike
Extra třída :D 14226 příspěvků 05.10.14 07:07

Zakladatelko, jednou tomu budu čelit taky. Malému vysvětlím proč se s tátou neschledají..
Když dopustíš setkání, bude zněj velmi zmatené dítě.

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 05.10.14 07:22
@Malike píše:
Zakladatelko, jednou tomu budu čelit taky. Malému vysvětlím proč se s tátou neschledají..
Když dopustíš setkání, bude zněj velmi zmatené dítě.

Hmm, zato když si bude vymýšlet báchorky, tak dítě vůbec zmatené nebude. A pak se v dospělosti dozví pravdu a matku pošle do háje

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 05.10.14 07:26

Já bych mu taky zavolala a řekla bych mu to. Ať si to řeší on a ať ti případně řekne co máš dítěti říct. A kdyby ho i tak nechtěl vidět, tak bych to tak dítěti řekla, popravdě. Třeba že táta odešel když byl ještě moc malý a že už se nehtěl vidět s maminkou a vůbec neví, jak je dítě úžasné a o co přichází…

Malike
Extra třída :D 14226 příspěvků 05.10.14 07:28

@Antonie Bolavá báchorky? Proč? Já malému řeknu pravdu..jen se pokusím tak aby to malé dítě chápalo…můj táta mi tu a tam vlezl do života a já jako malé dítě jsem plakala a plakala…tohle bych nikdy nedopustila..otec, přestal být otcem,…když se ne dítě vykašle.

samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 05.10.14 07:42

Presne doma sem mela uplne to same zakladatelko. Matka do me hustila tata o tebe nema zajem vykaslal se na tebe. Skutecnost ale byla uplne jina otec volal do skoly rediteli ptal se na me a bal se ozvat protoze si myslel ze me zklamal a samozrejme matce na me platil pravidelne alimenty a ne male. u nas doma to teprve bylo hodne slozite. V tu dobu me bylo 15 a vnimala jdem uz lip nez dobre a protoze tata najednou nebyl a matka do me lila ze me nesnasi ze me nechtel ze se nezajima apod. Ja ji verila. Jenze v 21 jsem se s nim spojila dali jsme si schuzku. Vse bylo uplne jinak. A ja jsem se zbalila od matky odesla a bydlela u taty asi pul roku pak jsem sla bydlet sama. Matku od te doby nevidam nesnasim ji jiste veci ji nikdy do konce zivota neodpustim. Nic o ni nevim nezajima me. O nasi svatbe se dozvedela az kdyz jsem ji 14 dni po svatbe posla oznameni. Tot ma zkusenost. Nedoporucuji delat chyby ktere udelala ma matka abys nedopadla stejne ale je to tva vec…pak ale nebrec ;) p. s. a tata je dodnes muj nejlepsi kamarad

Malaga
Nadpozemská drbna 25352 příspěvků 05.10.14 07:50

Určitě neříkat dítěti, že tatínek nemá zájem.
Kontaktovat tatínka a podle toho, jak on se zachová postupovat dál. Dítěti bych nelhala.

Ono se to nezdá, ale jak píší holky, ale může to ovlivnit celý jeho budoucí život.
Kamarádce je 30, není schopná navázat ev. udržet vztahy. Stává se na těch mužích citově závislou. Ještě vztah není a ona se už předem bojí, že jí partner opustí, protože táta se s maminkou v jejích 3,5 letech rozvedl a dal souhlas s adopcí. Jenže ona to nemá zpracované ani po návštěvách psychologa. První muž jejího života ji opustil a zřekl se jí, aniž by ona něco provedla…Už jsme o tom mluvily mockrát a prostě to neumí změnit. Je jí škoda.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >