Dítě dostalo ránu elektrikou

Anonymní
17.5.21 20:47

Dítě dostalo ránu elektrikou

Dobrý večer, dnes syn dostal ránu elektrikou. (manžel si doma nabijel tu elektrickou koloběžku) a syn do ní strčil korunu a najednou rána. Hned jsem jela na pohotovost delalo se mi EKG a prý srdíčko funguje tak jak má. Jen prevazane prstíky protože ty ma popaleny. (koloběžka má výkon 48kw) a moje otázka spočívá v tom zda se mám bát a nějak syna hlídat? Nemůže mu přestat být srdíčko ve spaní nebo něco?? Moc Dekuju 🙏 :andel: :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1773
17.5.21 20:51

Srdce určitě nepřestane být a myslím, že nepřestane ani bít… doktoři vám k tomu určitě něco řekli, EKG bylo v normě, srdce fakt nepřestane pracovat z vteřiny na vteřinu kvůli ráně před X hodinami…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 20:56

@Midaku Stalo se to zhruba před dvěma hodinami. A omlouvám se za hrubku, psala jsem to v rychlosti a nějak u toho nepřemýšlela. :roll:
Ptám se protože s tím nemám zkušenosti a nevím co čekat.
Doktor moc výřečný nebyl a v podstatě mi toho moc neřekl, jen že srdíčko bije pravidelně.

• Citovat
  • Nahlásit
1773
17.5.21 20:59
@Anonymní píše:
@Midaku Stalo se to zhruba před dvěma hodinami. A omlouvám se za hrubku, psala jsem to v rychlosti a nějak u toho nepřemýšlela. :roll:
Ptám se protože s tím nemám zkušenosti a nevím co čekat.
Doktor moc výřečný nebyl a v podstatě mi toho moc neřekl, jen že srdíčko bije pravidelně.

Tak srdce bije tak, jak má. A jen tak z ničeho nic přece nepřestane. Kdyby měl mít nějaké poruchy srdečního rytmu, bylo by to bezprostředně po tom úrazu. Srdce dostalo šok a mohlo to s ním něco udělat. Ale teď už žádný sok přece nedostává. Neboj se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 21:07

@Midaku Dobře, já vím že se vám to zdá možná jako hloupý dotaz ale nikdy jsem tohle řešit nemusela, vážně nevím co to všechno způsobí proti se raději ještě ptám kdyby někdo řešil už něco podobného a nebo věděl.
Ještě jednou děkuji 😊

• Citovat
  • Nahlásit
737
17.5.21 21:08

Pokud tu korunu strčil k drátům u baterky a ne u zásuvky tak tam je napětí pouze 24V nebo 40V a to určitě nebezpečné není. Výkon nemá vliv na srdce, ale puze na zkrat který ho může popálit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1548
17.5.21 21:09

Tohle se stane, děti snesou kupodivu hodně. A pokud klučina nemá vrozenou srdeční vadu, pak už se nemusíte ničeho bát, krom toho, co bude příště?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2814
17.5.21 21:15

Já jako malá strčila zkoušečku na baterky do zásuvky 220… Vyrazilo to jističe v celým paneláku, žárovka navěky připečená do zkoušečky, já byla jen trošku v šoku, jinak mi nebylo nic :-)… Pokud bylo EKG ok, byla bych v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 21:16

@Aquarius79 Ani mi to neříkejte že něco ještě bude protože spíš to málem slehlo semnou :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 21:19

@madyb No manžel mi říkal že ta koloběžka má výkon 48V. A strčil to někam k těm kabelum u baterky. Doktorka mi říkala kontrolujte ho no tak proto se bojím co se mu může stát ještě :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
737
17.5.21 21:21
@Anonymní píše:
@Aquarius79 Ani mi to neříkejte že něco ještě bude protože spíš to málem slehlo semnou :roll:

V klidu, na baterce je vážně bezpečné napětí, akorát pro příště na to bacha protože při zkratu hrozí požár nebo i výbuch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 21:23

@czaky no to je šílený :lol: já už z toho tedko málem omdlela nevím co se ještě přihodí ale já už doufám že nic :roll: jsem hrozná matka 🙄 🙄

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 21:24

@madyb nebojte se koloběžka šla z baráku hned :lol: :lol: a už ani nejede takže jsem s tím poslala manžela k šipku :lol: to je tak když to říkám neustále ať mi to netaha do baráku no :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1548
17.5.21 21:25
@Anonymní píše:
@Aquarius79 Ani mi to neříkejte že něco ještě bude protože spíš to málem slehlo semnou :roll:

Tohle prostě k dětem patří, uhlídat se to nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24826
17.5.21 21:34

Nevím, kolik je dítěti let, ale v první řadě bych ho poučila o bezpečnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat