Po bouli na čele zůstal malý tvrdý hrbolek

22
13.5.21 23:14

Po bouli na čele zůstal malý tvrdý hrbolek

Ahoj :mavam: Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte některá podobnou zkušenost. Dcera, skoro 2 roky, narazila před měsícem do topení. Na čele se jí udělala větší barevná boule, která do pár dnů zmizela. Na čele jí ale v tom místě nahmatám malou tvrdou bouličku/hrbol. Tehdy jsem k doktorovi nejela, jen pozorovala a dcera se chovala úplně normálně. Už je to měsíc a malinký hrbolek tam stále je. Myslíte, že má smysl dělat ještě rentgen? Máte některá podobnou zkušenost? Doufám, že ještě vymizí. :) Děkuju všem za odpovědi. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14.5.21 14:29

@Jiřka300 já mám z dětství takový hrbolek po veliké bouli na čele, mám ho okem neviditelný, jen když se přejede prstem, je to cítit. Je tam už 25 let :lol:
Někdy může vznikat takové reziduum na kosti při velké bouli a už s tím moc nejde udělat, jde ale spíše o estetiku. Předcházet se tomu dá, když se na to uderené hned dá zlehýnka něco hodně studeného, ledového.
Osobně bych to lékaři ukázala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
14.5.21 15:35

@Mellounowamanzelka Děkuji :kytka: Doktorovi jsem to ukazovala a říkal, že osobně si myslí, že to nic nebude, ale můžeme jít na rentgen jestli nemá prasklou lebku. :nevim: Začala jsem jí to masírovat a mám pocit, že hrbolek mizí, tak s rentgenem ještě počkáme, ale pořád na to musím myslet. Už je to měsíc a je jinak v pořádku. Co jsem tak četla, tak i s prasklou lebkou se prý nic moc nedělá. Tak nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 15:40

@Jiřka300 Syn má něco podobného. Na rtg byl hned po úrazu a bylo to v pořádku. Od fyzioterapeutky jsem se po letech dozvěděla, že jde nejspíš o chronický otok a ať masírujeme, že to postupně zmizí. Od jiného fyzioterapeuta jsem se dozvěděla, že se toho lze zabavit jednorázově a příště se na to zaměří - jinak tam řešíme jinou věc, na toto jsem se ptala navíc.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat