Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Dceři bylo devět a spoustu věcí, co zde píšete taky poznávám
Doteď jsem to neřešila, ale asi začnu ![]()
Takže - neexistuje zapnout bundu ke krku, to dělá, že nemůže dýchat a ostentativně se dusí. Roláky nikdy nesnesla. Je zajímavé, že taky měla pupečník kolem krku, jak tu někdo psal…
Rukavice neexistuje, na rukou pouze jedna vrstva. Takže triko s dlouhým a mikina? Nikdy. Vyřešila jsem to trikem s dlouhým a vestickou. Punčocháče pletené či termo nikdy nesnesla, teď vzala na milost dospělé silonky v nejmenší dámské velikosti. Ponožky musí sedět přesně na patě a špičce. Za žádných okolností by nebyla bez kalhotek, třeba v pyžamu. Což nevím, kde vzala, protože se pohybujeme doma vcelku normálně nazí, já tedy spíš až nenormálně. Čepice je problém, ale nakonec jí nosí. Taky se až hystericky ujišťuje: „… a nedáš mi svetr, viď?“
Nevím, proč to celý píšu, asi abCh vás ujistila, že ani v 9 letech tomu není konec
Není zač. ![]()
Díky všem obzvláště @MadGirlNancy
Oblékání u babiček je většinou v pohodě, ale i tam někdy scény jsou. Nahodile. Ve školce si stěžovali jednou /chodí tam ráda a jen občas/. Ale zima se blíží…
Kupujeme taky dvojbalení triček z Hm
@Aluree volné slabé kalhoty, měkké bambusové ponožky, bundy bez nápletů, kalhtoky s nohavičkou z tchiba… a kopec věcí, které nesplňují nejpřísnější normy mi tady leží, nějaký volánový šatičky, nebo např. nepromokavý komplet.. o tom si můžu nechat zdát. Některý věci vezme občas nově na milost, ale vesměs točí pár kousků. Přes zimu budu sušit v sušičce, třeba to trochu pocitově pomůže. Taky měla omotaný pupečník teda
Jo a v noci spí zásadně odkrytá.
Dobry den, doslo se v teto diskuzi k nejakemu zaveru? Moje dcera to ma take, asi tak od tri let, ted ji bude sedm, a porad to same. Ponozky a kalhoty, sileny problem. Hodlam zkusit zajit na kranio. Pred porodem byla take priskrcena pupecni snurou, myslim, ze to muze mit nejakou souvislost. Zacinam to ted resit, tak hledam, zda existuje takovych deti vic, a jak to rodice poresili. Marie
@Majolenka2001 Syn má 16 měsíců a s oblečením neskutečně prudí. Vadí mu lemy, volné kalhoty, uplé kalhoty, dlouhé rukávy, krátké rukávy, volné tričko, uplé tričko, prostě všechno špatně.
Pupečník měl omotaný několikrát, nemohl ani sestoupit (byl proto částečně příčně), při porodu se asi trochu přidusil. V zimě normálně nosí nákrčník, šátek, kuklu, podle mě to s ním spojitost nemá.
Je celkově dráždivý, přecitlivělý, bude to spíš tím. Vadí mu i jídlo na rukách, je takový cimprdlín. Autík ale není, jednoho už máme. Tenhle výlupek (
) má funkční oční kontakt, hraje si funkčně, rozumí tomu co říkáme, chápe souvislosti a děje kolem sebe, ukázkově ukazuje, chlubí se. Tím chci jen říct, že není potřeba vidět za problémem s nesrovnalými ponožkami autismus. ![]()
Ahojte, dosel někdo k tomu, proc a jak na to? Mala má cerstve tři roky,vždy byla citlivější na výběr oblečení, ale to co dela ted, to je mazec. Ponožky, kalhotky,teplacky, mikiny,vse co takové tuhsi a ne uplne moc volne nesnese. Pláče, že ji to bolí, v zápěti sundáva,jedině co plati,ze kolem toho manžel dela divadlo a nějak ji zabaví, at si to neuvědomuje, ja to neumím,každý den je křik, brečí ona i ja. Zkoušeli jsme vse,dlouhe vysvětlování, i bohužel placnuti po zadku,to vse jen zhorší. Jsem psychicky na dně, protoze ona by sla naha i do obchodu,nebo nechce jít vůbec. Je jinak sikovna,hodna,chytra..ale toto je šílenství ![]()
Dcera, uz od 3 let dela to stejne vadi ji kalhotky, u ponozek svy, kalhotynakrivo atd
Chce stejny ponozky porad dokola, uz to trva rok a ja si rikam kdy to skonci. odchod rano do skolky jeboj, a zkousela jsem uz snad vsechno nic nepomaha…
Snad to prejde