Poradna o očkování dětí proti chřipce
MUDr. Daniela Verdánová
@Anonymní píše:
Jasne slo by sa na ambasadu a vsetko by sa vybavilo len tym koronavirom mam obrovsky strach zbehlo sa to tak rychlo
Jenom klid, prostě zůstaneš tady a budeš řešit jednu věc po druhé.
Nestresuj sa. Inak vybavenie slovenského rl a pasu nejde súčasne. Aspoň donedávna nešlo. Takže je to aj na niekoľko mesiacov. Na ambasádu musíš byť objednaná - termíny sú na jún. Takže aj za normálnych okolností je to fakt pomaly na 6 mesiacov. Skrátila by som dobu, že keď to prehrmí, tak by som mamke poslala overenú kópiu rodného listu, aby zariadila slovenský. Aj na SK to trvá 14-30 dní, pretože to vydáva špeciálna matrika v BA. Proste situácia je taká aká je, nikam by som neštrádovala. Už vôbec v tejto situácii nebola odkázaná na sk. zdravotníctvo. Poroď, uži si 6nedelie a uvidíš. Na ambasádu môžeš zavolať, ale asi budú preťažení a aj tak nič teraz vedieť nebudú.
Len pre chytrolínky - nič na SK nejazdí - busy a vlaky sa otáčajú na hraniciach!
Tak at si manzel vezme volno, ne? A jed si odrodit na Slovensko. Predpokladam, ze neplatite socku, zdravku, jako ostatni Slováci, kteri k nam prisli do prsce. Byli tu x let a zdravotni ani KC nedovedli. Chodili si tu ale vesele po doktorech. Nechapu.
@Micaella22 mas PMS? Kdyz tvuj predpokad nebude spravny, omluvis se ji? Bez toho, aby ai vedela jak to.je ji tady osocujes z neceho.Mas averzi vuci Slovakum??
@Bábrdl smankote, nejjednodussi je odjet pred porodem. Po porodu bude cekat na doklady ditete. Chapu, ze je vystresovana. Muze se stresovat par hodin cesty domu na slovensko, nebo par tydnu-mesicu, nez bude mit doklady pro dite.
Snad týden bez manžela přežiješ, ne? Bych jela k rodině tam se okotila a bylo by to vyřešené. Však chlap by přijel.
Otázka je, kde by na Slovensku rodila - v Praze už je zaregistrovaná v porodnici, má tu lékaře… určitě bych teď nejezdila zbytečně ani sama ani s novoškem… Spíš zkusit jestli by příbuzní nemohli sem?
Zakladateľko, najlepsie bude keď zostaneš v ČR. Ak by si sa teraz vrátila na Slovensko, skončíš automaticky na 2 týždne v karanténe. Je to dnešné opatrenie slovenskej vlády. V Prahe máš manžela, zvládnete to spolu