Dítě nevzali do školky. Co dál?

Anonymní
13.7.20 15:35

Dítě nevzali do školky. Co dál?

Ahoj holky,

bydlím v menším městě kde máme 2 velké školky a mnoho dětí z kapacitních důvodů nepřijali. Minulý rok byla situace údajně jiná a dostalo se skoro na všechny děti.

Obec pro několik desítek nepřijatých dětí řešení nemá.

Je tu jen pravděpodobnost příspěvku 1.500 Kč na soukromou školku při každodenní (5 dní v týdnu) docházce.

Malá už od listopadu 2019 chodila do soukromé školky, ale tu si teď kvůli hypo a stavbě domu dovolit platit nemůžeme.

Ráda bych si našla práci, ale dítě i stavbu domu obstarávám hlavně já takže plný úvazek si nedokážu představit. :nevim:

Naivně jsme s přijetím do MŠ počítala a toto jsem nečekala :,(

Řešil jste někdo něco podobného?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26427
13.7.20 15:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

bydlím v menším městě kde máme 2 velké školky a mnoho dětí z kapacitních důvodů nepřijali. Minulý rok byla situace údajně jiná a dostalo se skoro na všechny děti.

Je tu jen pravděpodobnost příspěvku 1.500 Kč na soukromou školku při každodenní (5 dní v týdnu) docházce.

Malá už od listopadu 2019 chodila do soukromé školky, ale tu si teď kvůli hypo a stavbě domu dovolit platit nemůžeme.

Ráda bych si našla práci, ale dítě i stavbu domu obstarávám hlavně já takže plný úvazek si nedokážu představit. :nevim:

Ano. Syn byl prostě doma a šel až za rok. Soukromá školka byla taky plná. Rok na to se dostaly všechny děti, protože přibyla jedna třída, další rok zas několik dětí nepřijali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101

No, já znám jen řešení z Prahy. To se doporučuje obvolat ostatní školky v Praze, jestli nemají někde volno. No a pak soukromá školka nebo jiné hlídání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Ano řešili a vyřešili jen zase soukromou školkou. U nás berou děti až od 4 let, není prý místo. :nevim: soukromá školka 10 školné plus 2500,– jídlo. Celý můj plat jde na školku.

• Nahlásit
  • Citovat
17604
13.7.20 15:43

Jinou skolku zkusit? Treba pobliz zamestnani, nebo hledat praci kde maj firemni skolku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1080
13.7.20 15:44

Ŕešila jsem to opakovaně. Když jsem nastupovala do práce a dceru nepřijali, dala jsem ji do soukromé školky. Platila jsem kolem 7000, což byla moc hezká cena. Byla to asi čtvrtina platu, což se stále „vyplatilo“. Bohužel to bylo z ruky, tak jsem rok lezla doslova po 4, protože jsem obstarávala vyzvedávání dětí v mš a zš, která byla jinde.

U tebe záleží zda seženeš místo - pokud ano zaplatíš soukromou a je vyhráno. A ano při polovičním úvazku na to padne většina výplaty, ale pokud nemáš možnost hlídání tak asi nic lepšího nevymyslíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8667
13.7.20 15:45

Ano, dali jsme dítě do soukromé. Finančně to sice vyšlo jako kdybych nepracovala, ale pořád to bylo lepší než mít v životopise ještě větší díru s tím, že jsem byla s dítětem doma. Šla jsem na plný úvazek, v šesti letech dětí jsme začali se stavbou. Dalo se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
13.7.20 15:51
@Sany80s @Bohulinka
@Anonymní píše:
Ano řešili a vyřešili jen zase soukromou školkou. U nás berou děti až od 4 let, není prý místo. :nevim: soukromá školka 10 školné plus 2500,– jídlo. Celý můj plat jde na školku.

Holky… to je masakr… já jsem ta poslední máma co by toužila po tom si válet šunky doma, ale dát většinu platu za školku a mít jazyk na vestě?

Cítím jediný pocit s to je zoufalství. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15795
13.7.20 15:52

Jestli to dobře chápu, tak ti skončil rodičák, proto soukromou školku neutáhnete a práci si nemůžeš najít, prptože se staráš o dítě a stavbu. Jako úplnem to nechápu… když dáš dítě do školky, tak se o něj nebudeš muset starat a pokud na tu stavbu nechodíš zedničit, což asi těžko, tak to zase tolik času nespolkne, aby sis nemohla najít práci aspoň na zkrácený úvazek a školku zaplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8667
13.7.20 16:00
@Liliana87 píše:
@Sany80s @Bohulinka

Holky… to je masakr… já jsem ta poslední máma co by toužila po tom si válet šunky doma, ale dát většinu platu za školku a mít jazyk na vestě?

Cítím jediný pocit s to je zoufalství. :(

Ono je lepší fakt tu práci mít, když to vyjde školka+dojíždění a plat tak, že člověk není v mínusu, tak je to pořád ekonomicky lepší, než být doma.
Já nechápu, proč není víc školek, nebo teď už nejsou silné ročníky, tak proč to není poznat.
U nás v místní školce brali jako poslední dítě, kterému už 4 roky při nástupu do školky byly! Takže některé děti se do školky poprvé dostanou jako předškoláci!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2022
13.7.20 16:03

Řešila a ano, soukromá školka za cca 8500 se mi i v případě částečného úvazku (6 hodin) vyplatila víc, než být doma zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 16:05

Byl jsem dal doma, manzel si vzal smeny navic. Ted to budeme resit za rok znovu a proste si na tem rok odlozim dane za deti a budu si vyplacet sama rodicak. Jinak u nas jsou detske skupiny a ty stoji o hodne mene. Tyhle veci se daji planovat a s tim navysen rodical krasne vyjde i do 4 let. Samozrejme to chce premyslet dopredu.

• Nahlásit
  • Citovat
3215
13.7.20 16:06

Můžeš obvolat školky v okolních vesnicích, pokud máte jak tam dítě dopravovat. A nebo pak jedině do soukromé :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2904
13.7.20 16:11
@Anonymní píše: …

Ano, tohle celkem běžně matky řeší, protože ty svéprávné chápou, že v ČR není povinnost přijímat děti do školek. Proto také všude rostou soukromé školky jako houby po dešti, protože finančně gramotným matkám se vyplatí dítě dát do školky a při tom mít plný plat. Pokud máš problém s žitím v dnešním světě, hledej nejbližší babybox.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 16:17

Nas taky nevzali, mame si prý počkat na září. Takže nejdřív nastoupí od října, pokud vůbec. Ale malé budou 3 až v září, takže ztrácí hodně bodů za věk. Hlásila jsem ji do 4 školek, nejvýš jsme byly 3. a 7.pod čarou… už od ledna teda chodí do soukromé dětské skupiny, která měla přes koronu zavřeno jen 2 nebo 3 týdny, kdy ji hlidala tchyně - já mám brigádu u současného zaměstnavatele a rodicak do konce srpna. Ale tam to vypadá, že se mnou od září nepočítají… Protože korona a snižování objemu zakázek… :zed: Takže nemám ani školku, ani práci. Taky chci spíš částečný úvazek, mám doma ještě 1 školáka. Prosím o ponechání anonymu, díky…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama