Dítě s rýmou do školy a korona

1569
5.9.20 11:53

Dítě s rymou do školy a korona

Tak už je to tady. Dcera dostala včera rýmu. Je bez teplot. Dcera chodí do 4. třídy. Tak mam otázku jestli ji v této době mam poslat normálně do školy. Mam totiž strach že mi zavolaji dítě daji do izolované místnosti atd. Jenže to by přece už nikdo nikdy nemohl nikam ne? A další otázka se týká jak je to s placením testu pokud mě tak pošle hygiena. Platím si to sama? Moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12542
5.9.20 11:56

Nám ve škole říkali, že jakmile dítě bude mít rýmu, máme si ho nechat pár dní doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
5.9.20 11:56

Ne, do školy s rýmou nesmí, pokud to není alergická rýma.
Letos to asi bude zajímavé, všichni budou pořád doma.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28675
5.9.20 12:03
@-Sára píše:
Tak už je to tady. Dcera dostala včera rýmu. Je bez teplot. Dcera chodí do 4. třídy. Tak mam otázku jestli ji v této době mam poslat normálně do školy. Mam totiž strach že mi zavolaji dítě daji do izolované místnosti atd. Jenže to by přece už nikdo nikdy nemohl nikam ne? A další otázka se týká jak je to s placením testu pokud mě tak pošle hygiena. Platím si to sama? Moc děkuji.

Jasně, že nechat doma.
Pokud tě posle hygiena, platí test pojišťovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 12:04

Řeším to samé…jen dcera je ve školce, ve čtvrtek jako když to na ní hodíš…teď má rýmu, je bez teplot..v pátek měl manžel volno, ale nevím co s ní v pondělí :roll: Já nastoupila do nové práce, manžel ten je celý týden v práci a hlídací babičky taky nejsou… Manžel si tedy asi bude muset vzít ošetřování, ale jako kvůli každé nudli být doma to bude likvidační :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
1569
5.9.20 12:05

@Bábrdl děti mam 3 a představa ze jsem s nimi doma když mají průhlednou čirou rýmu kterou třeba některé děti mají cely rok tak se můžeme jít pást. To v práci asi těžko pochopí v dnešní době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4283
5.9.20 12:10

Podle mě je naprosto nereálný, aby každý dítě, co jednou smrkne, bylo doma. Já mám aktuálně rýmu už 14 dní, synove se s ní probudili dnes a vždy jim taky trvá hodně dlouho. Pokud není rym a zelená, dítě nema skelne oči, není unavené, nemá teplotu…proste je jen nachlazené, do školky normálně chodí. Školu nebudu řešit už vůbec, tam fakt nebude meskat kvůli nudli u nosu. Rym a není příznakem Covidu, řeši se hlavně kašel, dusnost. Máme to tak i v papírech že školky, o rýmě ani slovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51035
5.9.20 12:12

Taky mému dítěti začalo trochu téct z nosu, s příchodem chladnějšího počasí naprosto normální. A jestli se do pondělka zázračně nevykurýruje, musí zůstat doma :zed: Jako bejt teď pracující rodič bez hlídání, tak jsem fakt pro zaměstnavatele terno :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6032
5.9.20 12:13

Podle mě pokud není teplota tak bych normálně poslala, rýmu nikdo řešit nebude, to by u nás ve skolce nebyla ani noha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779

Pokud můžeš kontaktovat učitelku, tak bych se jí zeptala :pankac: Pokud ne, zavolala bych v pondělí ráno před školou, třeba ji tam odchytit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1173

Měla by být doma. Školy mají jasne instrukce. Každé dítě s rymou ceka izolace týdenní pobyt doma. Bohužel.

Příspěvek upraven 05.09.20 v 12:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569

@chaela my mame právě info ze školy a rýma tam proste zmíněna je. Možná ty školky to mají jinak. ja se jen bojím ať mi dceru nezavřou ve škole někam do místnosti samotnou. 8o By se zbláznila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1173

@malina83 ale bude, to mi ver..

Příspěvek upraven 05.09.20 v 12:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22798
5.9.20 12:14

@chaela jenomze dost lidí uvádí, že mělo při covidu rýmu. Naposledy Rážová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 12:14

Nás to zlikviduje, muž po úrazu na nemocenské, teď mu končí po x mesicich a konečně se vrací do práce, já měla problémy v práci už na jaře, vyhlo se mi propousteni, ale teď prý ještě uvažuji o snižování stavů, dělám v restauraci a už teď tržby poloviční oproti normálu, šéf má druhý podnik, bar a ten bude též ztrátový, takže to neutahne a já 4 létě dítě, co každou zimu má co týden rýmu, většinou bez teplot, ale furt rýmu, celý podzim i zimu :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama