Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat
Barca12345 píše:jpichova píše:Ja jsem prave mela za to, ze to se tyka jen popreni otcovstvi, ne? Zazadat o urceni otcovstvi jde vzdy, ne?konévka píše:A není to ten zákon,který chtějí prodloužit z půl roku na tři roky? Že může chlap zpochybnit otcovství?
Já mám dokonce i takový pocit, že pokud ho do 2 let věku dítěte nedonutíš k zapsání do RL, tak pak snad už to ani nejde. Někde jsem něco takového četla, ale jistě to nevím
Já bych ho zapsala každopádně. Přesně bude platit 3roky, pak se mu přestane chtít a co ty? budeš nahraná. Věřím, že teď bude slibovat hory doly, ale tím spíš, že dítě nechce bych mu nevěřila.
Tak možná jsem to spletla
![]()
Anonymní píše:
nekomu to tu muze pripadat divne ale rozvadet tu proc a jak a za jakych okolnosti to vzniklo by bylo na hodne dlouhgo a ani to nechci ja sama za sebe jsem rada ze to mimi budu mit i kdyz to nebude jednoduche po vsech zdrav. potizich co jsem mela je to pro mne zazrak ze jsem otehotnela prirozenou cestou a hned napoprve… v kuzi jeho zeny bych tak byt nechtela ale uprimne zadna chudinka to neni a to nemam jen z jeho slov ale i z sirokeho okoli ale to uz je jina kapitola. do RL ho tedy uvedu stejne jsem to udelat chtela jen me zajimalo co v takovych pripadech. jinak dekuji za odpovedi
uRCITE ZAPSAT DO RL,z hlediska financi je to pro tebe nejlepsi cesta.Z hlediska moralniho ti nebudu nic vytykat,ty jako zena si jiste vedela co delas,kdyz se pelesis se zenacem,preji ti klidny a hezky materstvi ![]()
Anonymní píše:
nekomu to tu muze pripadat divne ale rozvadet tu proc a jak a za jakych okolnosti to vzniklo by bylo na hodne dlouhgo a ani to nechci ja sama za sebe jsem rada ze to mimi budu mit i kdyz to nebude jednoduche po vsech zdrav. potizich co jsem mela je to pro mne zazrak ze jsem otehotnela prirozenou cestou a hned napoprve… v kuzi jeho zeny bych tak byt nechtela ale uprimne zadna chudinka to neni a to nemam jen z jeho slov ale i z sirokeho okoli ale to uz je jina kapitola. do RL ho tedy uvedu stejne jsem to udelat chtela jen me zajimalo co v takovych pripadech. jinak dekuji za odpovedi
no pozor - ty ho neuvedeš nikam - bez jeho souhlasu. Pokud nejste sezdaní, tak musíte oba dojít na sociálku a tam oba podepsat souhlas s uvedením do RL nebo jak se to jmenuje a tím se vlastně otec prohlásí za otce. Bez jeho souhlasu nemáš šanci a musela bys ho dát k soudu.
Anonymní píše:
jsem rada ze to mimi budu mit i kdyz to nebude jednoduche po vsech zdrav. potizich co jsem mela je to pro mne zazrak ze jsem otehotnela prirozenou cestou a hned napoprve…
píšeš tohle - to jste se o mimino snažili, nebo jsi to na něj nahrála, protože jsi chtěla dítě?
ynax píše:Anonymní píše:no pozor - ty ho neuvedeš nikam - bez jeho souhlasu. Pokud nejste sezdaní, tak musíte oba dojít na sociálku a tam oba podepsat souhlas s uvedením do RL nebo jak se to jmenuje a tím se vlastně otec prohlásí za otce. Bez jeho souhlasu nemáš šanci a musela bys ho dát k soudu.
nekomu to tu muze pripadat divne ale rozvadet tu proc a jak a za jakych okolnosti to vzniklo by bylo na hodne dlouhgo a ani to nechci ja sama za sebe jsem rada ze to mimi budu mit i kdyz to nebude jednoduche po vsech zdrav. potizich co jsem mela je to pro mne zazrak ze jsem otehotnela prirozenou cestou a hned napoprve… v kuzi jeho zeny bych tak byt nechtela ale uprimne zadna chudinka to neni a to nemam jen z jeho slov ale i z sirokeho okoli ale to uz je jina kapitola. do RL ho tedy uvedu stejne jsem to udelat chtela jen me zajimalo co v takovych pripadech. jinak dekuji za odpovedi
Jde se na matriku, ale to je vcelku jedno. Musí tam jít s tebou a souhlasit s tím, jinak soudně…
no to je teda smrtelná kombinace musím říct, ale pokud to není žádnej blázen určitě zapsat do RL a jak říká ynax, musíš s ním na sociálku a mít papír o tom že souhlasí s příjmení atd. to dneska není jen tak.v této situaci bych se na okolí vykvajzla, stejně už se stalo.člověk neví co bude do budoucna.
kacabus píše:ynax píše:Jde se na matriku, ale to je vcelku jedno. Musí tam jít s tebou a souhlasit s tím, jinak soudně…Anonymní píše:no pozor - ty ho neuvedeš nikam - bez jeho souhlasu. Pokud nejste sezdaní, tak musíte oba dojít na sociálku a tam oba podepsat souhlas s uvedením do RL nebo jak se to jmenuje a tím se vlastně otec prohlásí za otce. Bez jeho souhlasu nemáš šanci a musela bys ho dát k soudu.
nekomu to tu muze pripadat divne ale rozvadet tu proc a jak a za jakych okolnosti to vzniklo by bylo na hodne dlouhgo a ani to nechci ja sama za sebe jsem rada ze to mimi budu mit i kdyz to nebude jednoduche po vsech zdrav. potizich co jsem mela je to pro mne zazrak ze jsem otehotnela prirozenou cestou a hned napoprve… v kuzi jeho zeny bych tak byt nechtela ale uprimne zadna chudinka to neni a to nemam jen z jeho slov ale i z sirokeho okoli ale to uz je jina kapitola. do RL ho tedy uvedu stejne jsem to udelat chtela jen me zajimalo co v takovych pripadech. jinak dekuji za odpovedi
jo jasně na matriku - pardon za chybu
ynax píše:Anonymní píše:píšeš tohle - to jste se o mimino snažili, nebo jsi to na něj nahrála, protože jsi chtěla dítě?
jsem rada ze to mimi budu mit i kdyz to nebude jednoduche po vsech zdrav. potizich co jsem mela je to pro mne zazrak ze jsem otehotnela prirozenou cestou a hned napoprve…
snazili ale ani jeden z nas si nemyslel ze to opravdu vyjde a hned napoprve po mych zdravodtnich problemech bylo to prekvapeni pro oba vlastne i pro doktora. byl to blaznivy napad jednoho okamziku…
Tvou situaci nechápu, chápat nechci, zároveň fakt nezávidím.
Být tebou hlavně bych si rozmyslela, jestli chci, aby se dítě s otcem stýkalo. Hemží se to tu zoufalými případy, kdy otec vyžaduje dvouleté dítě na víkend, přitom ho od narození neviděl. Ale je uveden v RL, sem tam i platí alimenty, podle soudu má dítě právo vídat.
Držím ti palce ![]()
tahle situace je je asi pro vetsinu nepochopitelna a najde se tu spoustu takovych co mne za to odsoudi ale ja nepotrebuji soucit ani pochopeni ale ani napadani nebo urazeni proto jsem tuhle diskusi nezakladala chtela jsem jen vedet neco konkretniho a za takove odpovedi dekuji… jinak nikdo z vas nevi a nezna vsechny okolnosti a podrobnosti jak to s nama vsechno bylo to vime jen ja a on tak mne za to prosim nesudte a neodpovidejte kdyz nechcete psat jen odpovedi na to na co jsem se ptala… dekuji
Anonymní píše:
tahle situace je je asi pro vetsinu nepochopitelna a najde se tu spoustu takovych co mne za to odsoudi ale ja nepotrebuji soucit ani pochopeni ale ani napadani nebo urazeni proto jsem tuhle diskusi nezakladala chtela jsem jen vedet neco konkretniho a za takove odpovedi dekuji… jinak nikdo z vas nevi a nezna vsechny okolnosti a podrobnosti jak to s nama vsechno bylo to vime jen ja a on tak mne za to prosim nesudte a neodpovidejte kdyz nechcete psat jen odpovedi na to na co jsem se ptala… dekuji
ono pro většinu žen je tohle těžké pochopit právě proto že jsou manželkami a já bych se teda do pozice jeho ženy dostat nechtěla! zastávám názor že pokud jsou muži takový parchanti že se peleší s jinou, alespoň my ženy by jsme k sobě měli mít solidaritu…
prostě to v sobě nedokážu potlačit, ale chtě nechtě tě odsuzovat musím!
nicméně přeji pohodové těhotenství a hodně sil do výchovy potomka bez otce a porozumění ze strany okolí.
Ahoj soudit tě nebudu konečně je to tvoje věc, taky jsem se jednu dobu tahala se zadaným, ale děti ne ne s takovým nikdy. Už je to jen o charakteru, časem by mi to třeba dělal taky. Teď jsem těhu ve 3měsíci. A jsem spokojená, že mám bezva přítele. Vůbec bych si nedovedla v dnešní době představit, že bych na to byla sama. Taky bych trvala na tom aby se jako otec zapsal- věděl co může být, tak bych na nějakou jeho ženu nebrala ohled. Stejně se to jednou dozví. I když je to ošklivý. Pokud by nechtěl tak by to dala soudně určitě.
Pokud bude uvedený v RL a ty budeš stejně bez něj tak myslím budete muset stejně na soud aby jsi měla nárok na dávky aby ti oni vyměřily alimenty atd…
Třeba už tot u bylo psané, nečetla jsem vše jen jsem to prolítla…
Barca12345 píše:jpichova píše:Ja jsem prave mela za to, ze to se tyka jen popreni otcovstvi, ne? Zazadat o urceni otcovstvi jde vzdy, ne?konévka píše:A není to ten zákon,který chtějí prodloužit z půl roku na tři roky? Že může chlap zpochybnit otcovství?
Já mám dokonce i takový pocit, že pokud ho do 2 let věku dítěte nedonutíš k zapsání do RL, tak pak snad už to ani nejde. Někde jsem něco takového četla, ale jistě to nevím
Já bych ho zapsala každopádně. Přesně bude platit 3roky, pak se mu přestane chtít a co ty? budeš nahraná. Věřím, že teď bude slibovat hory doly, ale tím spíš, že dítě nechce bych mu nevěřila.
Já myslím,že taky to nejde právě po té době,ale nejsem si 100% jistá. Ale raději bych to honila ještě před porodem,max.ihned po porodu,jeden nikdy neví…
Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat