Dítě ve vlastním pokoji. Co se u vás změnilo?

4760
7.7.12 10:06

Dítě ve vlastním pokoji. Co se u vás změnilo?

Ahoj,
chci se zeptat kdy jste přesunuli dítě do vlastního pokojíku a jestli se jeho spánek pak zlepšil?
Mám 17 měsíčního syna a špatně spí. Už odmala. Teď jsme konečně ve fázi, že se v noci nebudí s pláčem, protože nemá dudlíka. Bohužel ale už cca 3 měsíce se v noci probudí zničehonic a je hodinu a půl až dvě hodiny vzhůru. Někdy prostě jen leží a brumlá si, jindy řve. Když si ho vezmu k sobě, tak se nic nezmění. Stejně dřív jak za hodinu a půl neusne. V noci naspí třeba jen 9 hodin. Už jsem z toho unavená. Chtěla bych se vyspat pár hodin v kuse a ne mít noc rozdělenou napůl :zed:
Přemýšlím, že bysme z ložnice udělali dětský pokoj a přestěhovali se do obýváku.
Jak to bylo u vás po osamostatnění dítěte v noci?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3119
7.7.12 10:10

@Jarka K ahoj tak naši princeznu jsme přesunuli do jejího pokojíčku přesně na její druhé narozeniny. Ona byla nadšená, že bude spinkat sama. Do těch dvou let spala s námi v ůložnici a za noc se mi budila třeba i 10× no hrůza. Po přesunu spí celou noc, připadá mi to, jakobychom ji v noci možná rušili, manžel sem tam chrápe a pořád se vrtí, tak to asi malá vnímala. Já ten přesun nesla hrozně, první noc jsem nespala a pořád ji chodila kontrolovat. Nakonec jsem si zvykla i já a je to pro nás pro všechny lepší. Teď s náma spí v ložnici miminko a tak aaspoň nebudíme v noci malou pláčem, když se přebalujeme…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
394
7.7.12 10:15

U nás malá spala ve vlastním pokojíčku poměrně brzo. Asi v jejích čtyřech měsících. Přestěhovali jsme se do domečku a hned jsme jí zařídili pokojíček. Myslím, že jsme ji nerušili a spinkala trošku líp, ale teď jí začaly zoubky a budí se znovu klidně i třikrát za noc. Některé děti ani nespozorují, že spí jinde a u jiných to může být příčina nespavosti. Záleží na dítku. Nejdřív bych to vyzkoušela a pak se uvidí. Třeba ho nechce spát v postýlce v jiném pokoji a uvidíte co na to on. Ať nemusíte stěhovat zase vše zpátky. Držím palce a hlavně pevné nervy :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11689
7.7.12 10:34

Ahoj, tak já musím říct, že mi dávali do pokojíčku v 15 měsících s tím, že jsme pořídili i větší postýlku. Michálkovi se spánek zlepšil minimálně o 80%, je pravda, že tam v noci jdu tak 1-2× ale jsou i noci kdy tam vůbec nemusím. Necháváme mu otevřené dveře, ložnici máme naproti přes chodbu, Michálek si sleze ráno z postýlky a jde si ještě lehnout k nám :palec: Určitě to zkuste :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24798
7.7.12 10:35

A jak spí přes den? Dohání si tu noční pauzu?
Nemyslím, že by tohle vyřešilo oddělené spaní :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
72725
7.7.12 10:44

Ahoj, já mládě přesunula v jeho 3 letech, když jsem se stěhovala. Byl nadšený, vybíral nábytek, barvy.. A co se změnilo? Konečně s vyspim bez pokopání, nohy za krkem a podobně… :mrgreen: Jinak mládě se velmi často budilo /tedy na začátku/, ale tak po 14cti dnech už spal celou noc a to mu zůstalo. Akorát ráno vstává straště brzy (5-6) bez ohledu na to, jestli je všední den, nebo prázdniny a pod… :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
171
7.7.12 10:46

A jak spinká přes den? My jsme nenechávali po obědě spát víc jak 1-2 aby právě spinkal v noci. Normálně jsme budili :lol:
Jinak do pokojíčku jsme ho stěhovali tak na roce a půl

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
153
7.7.12 11:14

Naše malá spi sama od narození a bez problémů:-)… Spokojenost na všech stranach:-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20296
7.7.12 11:27

9 v kuse? To je krásný 8) My měli do roka a půl vstávání po třech hodinách, s pořádným řevem…přesunutí do pokojíčku spaní zlepšilo o tisíc procent, teda u nás :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16247
7.7.12 11:29

Dcera spí sama od 14ti měsíců na velké posteli. Spaní se zlepšilo, syna jsme k ní přestěhovali v cestovní postýlce v jeho 10ti měsících spaní se také zlepšilo…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4760
7.7.12 11:30

Přes den spí hodinu a čtvrt až dvě hodiny, takže taky nic moc…
než začalo tohle buzení v noci, tak za noc naspal kolem dvanácti hodin. S tim tedy že několikrát za noc plakal na dudlíka :? a pak najednou hrozně zkrátil potřebu spánku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4760
7.7.12 11:31
@RyBANA píše:
9 v kuse? To je krásný 8) My měli do roka a půl vstávání po třech hodinách, s pořádným řevem…přesunutí do pokojíčku spaní zlepšilo o tisíc procent, teda u nás :mrgreen:

nene žádných devět v kuse. Devět celkově. Sečteno před bděním a po něm :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20296
7.7.12 11:33
@Jarka K píše:
nene žádných devět v kuse. Devět celkově. Sečteno před bděním a po něm :)

aháá takže jak u nás, přesunutí doporučuji :mrgreen: jsem se bála, že budu věčně lítat do pokojíčku s tím jeho spánkem a ono ne. Syn večer teda usíná u nás, pak ho přeneseme a buď přijde v noci spát za námi nebo přijde v 5 ráno na budíček :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3278
7.7.12 12:15

Ahoj, tak moje dcerka šla do vlastního pokojíku až teprve teď ve 4 letech :lol:…a výsledek? Marné… večer tam usne a v noci za mnou stejně uteče :mrgreen: Tak spíme tři! :pocitac: Já už nevím jaké to je v klidu se pořádně vyspat. :zed: Do těch 4 let měla napůl pokjík s bráchou, ale nejstarší dcera se odstěhovala, uvolnil se pokoj a synátor si udělal pokoj svůj a na malou zůstal ten největší. Nechce tam potvora spát, utíká za mnou jak může :jazyk: Když se ji na to zeptám, proč utíká, tak mi odpoví, že jsem jeji maminka a ona chce být u mě, že se ji dobře spinká :mrgreen: :cert: Čekám, že ji to jednou přejde a „zrozumní“ a bude líp. To pak budu chrnět konečně sama a hezky se rozválím :pankac: :lol: :mavam: Jinak usíná později večer a vstává brzo ráno, během toho přechází za mnou do ložnice. Dle psycholožky dětské je to normální, se to srovná, tohle děti normálně dělají ;) :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3963
7.7.12 12:28

Odpovím trochu mimo… ale jak píšeš, že tři měsíce vydrží být až 2 hodiny vzhůru, kňourat… Tohle mi syn začal dělat, když mu rostly stoličky.. Trvalo mi měsíc a půl, než mi to došlo, nasadila jsem homeo a opět spinkal jako dřív..
Jinak ty stoličky nám rostly celkem 4 měsíce, každý měsíc jedna, do toho špičáky…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Babysense II

  • (4.8) + 25 recenzí

4C 401

  • (5) + 19 recenzí

SCD 510

  • (5) + 12 recenzí

SCD505

  • (4.3) + 12 recenzí

SCD 525

  • (5) + 5 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin