Divné noční buzení u dospělého

Anonymní
26.11.20 14:13

Divné noční buzení u dospělého

Raději anonym…
Mám nějaké starosti, dlouhodobé a jen tak neskončí, do toho jsme řešili coronu v rodině, měla jsem o člena rodiny velký strach…nyní špatně spím a v noci se občas vzbudím jako leknutím a udělá se mi špatně…chce se mi na toaletu, pak si musím lehnout a dýcháním to zklidním a zase usnu…jsem zralá na prášky? co s tím…? je to nepříjemné…přes den jsem nevýkonná, zimomřivá…Nejlépe je mi večer v posteliu tv, kdy tzv. vypnu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
240
26.11.20 14:19

Zkusila bych nějakýho psychologa..na psychiatra to dle mého názoru není.
Na mě funguje třezalkový čaj (teda pokud nejsi těhotná), pohyb na čerstvém vzduchu a relaxace (na YouTube je spoustu videí a relaxačních programů).
Rozhodně ale doporučuju řešit jakkoli co nejdříve!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6152
26.11.20 14:49

Tipuju to na dlouhodobe pusobeni nadmerneho stresu. Jste tak v nervech, ze nejste uz schopna ani normalne spat. Zkuste toho psychologa a urcite zkuste se zamyslet nad zivotem a udelat nejake zmeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
26.11.20 14:58

Je to buzení v nějakou přibližně pravidelnou hodinu? Několikrát za noc nebo jen jednou? A usnout se pak znova tedy podaří? Takhle mi to zatím přijde jako úzkost, mohl to rozjet ten dlouhodobý stres…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 15:25

Budím se kolem půl noci, pak kolem 2.00 hodiny a kolem 5,00 hodiny, holky fakt jsem měla hodně stresu a stále ho mám:-(, často mám i pocit, že na mě něco leze, vezmu preventan či vitamíny a do rána mě to přejde, je to na palici…ani mi moc nechutná

• Citovat
  • Nahlásit
485
26.11.20 15:30
@Anonymní píše:
Budím se kolem půl noci, pak kolem 2.00 hodiny a kolem 5,00 hodiny, holky fakt jsem měla hodně stresu a stále ho mám:-(, často mám i pocit, že na mě něco leze, vezmu preventan či vitamíny a do rána mě to přejde, je to na palici…ani mi moc nechutná

Já bych skočila k psychiatrovi. Samozřejmě, že je na místě asi i nějaká psychoterapie, ale v akutní fázi bych se nějaké medikaci nebránila. Od toho spaní se pak všechno odvíjí, nálada, soustředění, fyzické pocity…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29490
26.11.20 16:05

Já se zeptám. Za jak dlouho myslíte, že vás jakýkoli psycholog, nebo psychiatr dnes vezme na řadu? Za 2-3 měsíce? Jaký důvod to má, psát sem o návštěvě psych…a? Problémy s nespavostí má dnes každý druhý. Hlava pracuje, tělo neumí vypnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
26.11.20 16:23
@berry4 píše:
Já se zeptám. Za jak dlouho myslíte, že vás jakýkoli psycholog, nebo psychiatr dnes vezme na řadu? Za 2-3 měsíce? Jaký důvod to má, psát sem o návštěvě psych…a? Problémy s nespavostí má dnes každý druhý. Hlava pracuje, tělo neumí vypnout.

Možná, asi jak kde. U nás v nemocnici jede psychiatrická ambulance prakticky non stop a myslím, že se snaží opravdu lidi brát, jak jen to jde. Naopak chronikům, kteří jsou třeba aktuálně kompenzovaní, pošlou jen recept, nechtějí je zbytečně do ordinace zvát kvůli covidu. Ten psycholog mi přijde víc beznadějnej :nevim:
Jinak nevím, co tedy poradit, spánkovou hygienu? Autogenní trénink? Říct si praktikovi o Stilnox? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1987
26.11.20 17:09

Jako první pomoc, než se člověk někam dostane, tak homeopatika, bachovky - v některých lékárnách umí poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2508
26.11.20 17:26

Trezalka (pozor na antikoncepci), kozlik, z leku pak praktik muze dat Stilnox, Trittico.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29634
29.11.20 21:47
@Anonymní píše:
Raději anonym…
Mám nějaké starosti, dlouhodobé a jen tak neskončí, do toho jsme řešili coronu v rodině, měla jsem o člena rodiny velký strach…nyní špatně spím a v noci se občas vzbudím jako leknutím a udělá se mi špatně…chce se mi na toaletu, pak si musím lehnout a dýcháním to zklidním a zase usnu…jsem zralá na prášky? co s tím…? je to nepříjemné…přes den jsem nevýkonná, zimomřivá…Nejlépe je mi večer v posteliu tv, kdy tzv. vypnu

To je normální noční děs, vlastně noční záchvat úzkosti.

To mají i lidi, co na denni úzkost netrpí.

Já to občas mívám ve stresovem životním období. Je to nepříjemné, jak člověka probudí ten sok a bušení srdce, ale myslím, že normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat