Dlouhodobý stres - jak to zvládnout

1633
16.11.19 16:11

Dlouhodobý stres - jak zvládnout

Zdravím, poradíte mi co vám pomáhá na dlouhodobý stres? Poslední dobou jsem snad ze všeho ze stresu, v práci, doma a potřebuju se nějak zklidnit, ale nejde to. Taky mám problémy se spaním. Něco z lékárny nebo přírodního? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13639
16.11.19 16:17

Můžeš zkusit třeba tohle https://www.benu.cz/…sspro-cps-20?…

Osobní zkušenost s tím nemám ale zkusila bych to kdyby to bylo potřeba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
16.11.19 17:04

A co pořešit zdroje toho stresu? Stanovit si priority a těch se držet - nepomohlo by to? Nesnažit se stihnout všechno. Plus nějaké relaxační techniky, meditace, nádechy a výdechy na počítání atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
16.11.19 17:21
@lucik2011 píše:
Zdravím, poradíte mi co vám pomáhá na dlouhodobý stres? Poslední dobou jsem snad ze všeho ze stresu, v práci, doma a potřebuju se nějak zklidnit, ale nejde to. Taky mám problémy se spaním. Něco z lékárny nebo přírodního? Díky

Na spanek nejlepe pomaha si jit zabehat, ci zkratka sport. To ti pomuze i odbourat stres. Budes taky mene doma, jestli je problem tam. Jestli te stve partner a mate spolecnou loznici, jako prozatimni reseni je dobry spat v jine mistnosti. Spanek bude lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
16.11.19 22:46

Cviceni a meditace, taky zdravy jidelnicek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.20 23:19

Stres. Máme ho všichni. Teď se toho nahromadilo moc. Nečekají mě příjemne dny, týdny. Ovlivnit se to nedá. Jen nějak překonat. Je to na dýl. A to jsem citlivka. Vím, že mi to nedělá dobře, ale musím to nějak zvládnout. A nedávat to najevo. Aspoň před dětmi. Bohužel mladší dítě je nespavec, takže nemám klid ani večer. Ani teď. Abych se aspoň vybrečela. Asi jsem se chtěla jen vypsat. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.20 05:54

Večer to na mě dopadá neskutečně. Brečím s nezvládám to. Škoda, že teď nemůžu spát, protože nemusím ještě vstávat a tím pádem mi vznikne čas přemýšlet. A to znamená myslet na to. Bojím se i večer si lehnout. Snažím se dívat do mobilu a číst nesmysly, ale úplně to nepomáhá. Není něco na stres - něco přírodního, co by aspoň trošku ulevilo? Žádné uklidňující léky brát nebudu.

• Citovat
  • Nahlásit
906
12.2.20 06:01

Tak můžeš si zajít do zdravé výživy nebo bylinkářství, na zklidnění je chmel, třezalka, meduňka, kozlík lékařský - z toho čaj a popíjet cca hodinu předtím než jseš spát. Dále pak před spaním teplou sprchu nebo i koupel třeba s levandulí a v ložnici před spaním rychle vyvětrat. Můžeš si taky pustit hudbu a usínat při tom, nebo nějaký děsně nudný rozhovor… Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.20 06:06
@Nika079 píše:
Tak můžeš si zajít do zdravé výživy nebo bylinkářství, na zklidnění je chmel, třezalka, meduňka, kozlík lékařský - z toho čaj a popíjet cca hodinu předtím než jseš spát. Dále pak před spaním teplou sprchu nebo i koupel třeba s levandulí a v ložnici před spaním rychle vyvětrat. Můžeš si taky pustit hudbu a usínat při tom, nebo nějaký děsně nudný rozhovor… Držím palce!

Děkuji za tip. Já vím, caje. Kdyz já moc nepiju. Byla bych schopna na ten čaj zapomenout. Asi by pro mě bylo lepší nějaké kapičky s tím samým. Nemuzu se tím moc zabývat a hledat to, protože pak budu u toho myslet samozřejmě na to, co je příčinou. A pomáhá mi je odpoutat pozornost jiným směrem a nemluvit o tom, nemyslet na to. Samozřejmě se držím před ostatními, ale večer a když jsem sama, to na mě dolehne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.20 06:11
@Nika079 píše:
Tak můžeš si zajít do zdravé výživy nebo bylinkářství, na zklidnění je chmel, třezalka, meduňka, kozlík lékařský - z toho čaj a popíjet cca hodinu předtím než jseš spát. Dále pak před spaním teplou sprchu nebo i koupel třeba s levandulí a v ložnici před spaním rychle vyvětrat. Můžeš si taky pustit hudbu a usínat při tom, nebo nějaký děsně nudný rozhovor… Držím palce!

Normalne byvam večer strašně unavená a usínám rychle. Jenže teď jsem do toho nemocná - mám rymu, kašel a nemůžu dýchat, tak se hodně budím. No a do toho mám hodně silnou menstruaci, která mi taky dava zabrat a vždycky nemůžu spát. Ten spánek mě štve.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama