Dnešní návštěva

Anonymní
22.3.21 20:22

Dnešní návštěva

Ahoj maminky,
asi mě budete mít za blázna, ale já řeším jednu situaci a nevím, jestli jsem se zachovala dostatečně správně.
Pozvala nás poprvé na návštěvu jedna maminka, jejíž dcera chodí s naší dcerou do školky. Holkám se po sobě stýská, když jsou školky zavřené.
Došla jsem na návštěvu i se 4 letým synem. Návštěva probíhala v pohodě, holky si hrály, syn si pobíhal sám a hrál si. Sledovala jsem je celou dobu, až pak syna zaujala lampa vedle jejich gauče. Byla taková papírová z ikey. Zkusil ji rozsvítit, pak ji zhasl a odešel. Fakt přísahám že jsem se na vteřinu podívala jinam a on vylezl na gauč a propíchl do toho díru prstem :roll: prý si chtěl sáhnout a netušil, že je to měkké. Úplně jsem viděla tu maminku jak se tváří, ihned jsem se omluvila, i on se musel omluvit a dala jsem jim na stůl peníze, aby si mohli koupit novou lampu.
Chápu, že:
Mě osočíte, že mám nevychované dítě či že řeším kraviny.
Budete řešit že se navštěvujem v době covidu. Chodím pravidelně na testy a jsem negativní.
Vše dopředu přijímám. 🙂 Ale kdybyste byly na místě maminky, už byste mě nepozvaly? Nebo to braly jako polehčující okolnost? Já jsem z toho vykolejená, nevím, co to syna napadlo.
Děkuju za váš čas a přeji pěkný večer.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7570
22.3.21 20:26

Já bych to brala v pohodě a peníze bych si od tebe nevzala. Nebo možná vzala, ale asi bych se dlouho dohadovala. Neudělal to schválně, děti jsou zvědaví to se prostě stává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.3.21 20:28

No jo no, ja konkrétně, kdyz si zvu domu navstevu s malyma detma, tak pocitam asi se vsim :D Stalo se, stalo, omluvila ses, zaplatila skodu a dal bych se v tom nepitvala.. A co se tyce pozvani na dalsi navstevu, tak bych se ohlizela spis na vzájemné sympatie, nez na nejakou papirovou lampu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
22.3.21 20:29

Kdybych byla na miste maminky, tak si reknu, ze se to proste stane, sama mam deti a vim, co dokazou. A obcas se proste i nam povede neco znicit, tak se snazim to moc nehrotit, ani u nasich deti ani eventualne i cizich.

Penize bych nechtela, nicmene brala bych to jako hezke gesto.

Ale dulezite asi je, jak to ma zrovna ta dana maminka… ;) proste bych fakt vyjadrila litost, udelala jsi maximum a dal bych to uz proste nerozmazavala a uvidis :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3218
22.3.21 20:30

Neresila bych to. Kamaradka k nam prisla a urvala bundou vesak 🙈pozvu ji znovu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
22.3.21 20:33

A jak reagovala daná maminka, která tě pozvala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1801
22.3.21 20:34

Pokud si děti jinak rozuměli tak bych tě pozvala znovu. Lampu bych neřešila…to se stane ani ty peníze bych si nevzala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1549
22.3.21 20:35

No proste deti :roll:, demolicni mistri :lol: byt na miste te maminky, tak me to asi tak nejak nastve, ale je to porad „v mezich normy“, proste v nestrezenem okamziku rozbil neco, co je objektuvne snadno rozbitelne. Nase decka treba dokazi v mziku znicit i neco, co je objektivne tezce rozbitelne :roll:. Penize bych si urcite nevzala, ta lampa ma jen vadu na krase, funkce rozbita neni. Otazkou je, jake jsou jeji vlastni deti, jestli u nich tohle zkoumani a „niceni“ veci nezna, tak ji to asi mohlo vic rozhodit. Ale myslim, ze pokud to jedine neprijemne, co se stalo, byl incident s lampou, tak to snad neni duvod pro preruseni kintaktu 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
22.3.21 20:35

Myslím, že ses zachovala nejlíp, jak to šlo, takže klid, nic hrozného se nestalo :D a na příští návštěvu bych pozvala maminku s dcerou k vám domů. Nemám moc ráda, když se někdo nechá zvát na návštěvu, ale sám nikdy nepozve :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
22.3.21 20:36

Já bych to naopak brala jako doklad tvojí zjevné slušnosti ;) :oops: Jestli jste se dobře bavily a děti si dobře hrály, tak samozřejmě že ano, že bych tě pozvala ;) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2095
22.3.21 20:37

Nase dite snad u kazdeho neco znici :nevim: kdyz nekam prijdu, s dovolenim automaticky davam pryc veci, kterou jednou znicit, bily ubrus ze stolu pryc a podobne..nikdy se nikdo nezlobil, nikdy nikdo nechtel penize a vsichni nas normalne chteji dal videt…tk se stava, nerozbil cinskou vazu z dinastie ming :D to bude v pohode :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52887
22.3.21 20:38

Nám ji doma roztrhnul kocour. Bylo to prostě papírové. Jemu se líbilo, jak šustí. Tak dlouho to otravoval, až to bylo.
Když se sejde víc dětí, tak jsou neřízená střela. Vlčata.
Jsou rozdrhlí. Synovi bych vysvětlila, že příště opatrněji. Často říkám dětem, ať nedělají druhým, co jim samotným by se nelíbilo. Taky bych lampu zaplatila, omluvila se a víc bych to nehrotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2581
22.3.21 20:39

No já nevím, nadšená bych nebyla. Byť chápu, že děti…ale mám své věci ráda, i když mi je pak někdo zaplatí, nikdy to není tak, jak když si tu danou věc vyberu a koupím poprvé,,, pro někoho nesmysly, ale pro mě ne.

Ale vědu bych z toho určo nedělala, spíš bych uvažovala tak, že když si tě dál budu zvát, tak že to naše povídání nebude nikdy úplně ok, když se pořád musí hlídat děcko. Holky už ne, ty si v poho pohrajou, ale čtyřleták ano,,,a takový povídání mě prostě moc nebaví… záleží jak bysme si sedly, jak moc bych si tě zamilovala :)))))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9837
22.3.21 20:39

Takovou prkotinu bych neřešila, přišlo by mi to spíš vtipné. Když pozvu návštěvu s malými dětmi (máme zrovna v rodině dvě), tak mě nepřekvapí, když se něco stane.

Kdybys mi byla sympatická, pozvala bych tě klidně znova ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3961
22.3.21 20:40

Zachovala jsi se nejlépe jak jsi mohla, už bych se tím netrapila. Nic hrozného se nestalo, omluvila jsi se a škodu kompenzovala, za mě v naprostém pořádku :kytka: jak reagovala druhá maminka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat