do kočárku fusak, nebo deku?

alfie
21.11.06 14:19

do kočárku fusak, nebo deku?

Ahoj maminky,
prosím o radu, začíná být čím dál větší zima, doposud jsme vozili malého (no, malého..:) )v sedě v kočárku, pod ním jednu deku, přes něj taky jednu a nánožník přes kočárek. Má se kupovat na zimu fusak?Mě přijde, že jsou dělané spíše na ležící děti, je to moc dlouhé, malému potřebuju vlastně jen zahřát nožičky a tak nevím, zda nejsem krkavčí matka, když mu nechám jen deky? Jak se tam ten fusak vůbec dává???
Děkuji a mějte se bájově.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2857
21.11.06 14:41

:o)) ahoj ted jsi mě pobavila

já teda už mám 14 dní v kočárku fusak:o))))) malej (kterej už rozhodně není malej se do něj v pohodě vejde a rozhodně není dlouhej nebo krátkej… prostě normální fusak(mám od Emitexu - mají tam i díry na pásy takže pokud chceš, tak prořízneš a protáhneš jima bezpečnostní kočárkový pásy - pokud nechceš necháš neprořízlý)

problémek trošku je s botama … než bych dala návleky tak by mě omejvalo, takže se fusak víc špiní - ale máme tm. šedej tak to není katastrofa… (ale nevím jestli tvůj malej už chodí…)

na přidělání - no z větší části ho zdola drží nánožník od kočárku a shora - já konkrétně na sporťáku ho nemám kam přivázat ale byl na fusaku klip a poutko, takže za nějaký výstupek by se snad dalo přivázat… klouže to jen když tam malýho posazuju, když sedí, tak to drží… ale já nemám protažený ty pásy

jinak celou minulou zimu jsme ho používali a rozhodně budem i tuto, když bude sedět v kočárku.....

(jo ještě dodám - my ho kupovali taky až MIchalovu druhou zimu - tu první jako novorozeně jezdil v tašce od kočárku, která sama o sobě sloužila jako fusak… a rozhodně se nepočítám ted někteří prominou „panelákovým lidem“ kteří jsou zvyklí na 25 stupňů v místnosti:o) spíš mi každej nadává jakto že malej nenosí punčošky… atd:o) prostě má takovej normální odchov:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
21.11.06 14:55

Já nejdu radit, protože mam mimi malinký. Ale spíš přidam názor. Myslím si, že fusak by měli děti na zimu mít ať jsou jak chtěj velký - dokud se bude kočárek používat. Protože nic tak pěkně dítko nezahřeje. A přesně dělaj fusaky i na pásy, takže neni důvod proč ho nedávat dítěti, který už lítá. My ve fusaku už taky jezdíme, jen když je teplejc, tam malýho neoblíknu do svetříku, ale jen do mikinky.
A vůbec dneska já nechápu ty maminky, jak tahaj mimča skoro nahatý. Minule jsem takhle šla - bylo 5°C, malej řádně oblečenej, ve fusaku v kočárku a vidim maminku, jak nese mimčo v babyšátku - ne o moc starší než sme my. Sama maminka na sobě měla teplou bundu a mimi mělo jen ponožky a tepláčky a jak bylo daný v šátku, tak se mu ty kalhotky vyhrnuly a mělo nožičky docela holý!! A to nebyl jedinej případ, co jsem viděla chudáčky děti spoře oděný, zatímco maminky nabalený a spokojený.
Upozorňuju, že to neni útok na tebe alfie. Je to jenom postřeh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
21.11.06 15:01

No, taky jsem se pousmála :)

I my máme přichystán fusak (zatím jsme ho nepoužili, doteď jen s dekou a nánožníkem). Jak psala Maka - mám Emitex, takže vše vysvětleno. Dle mě to není tak úplně jen o věku dítek …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
21.11.06 15:04

nykam: ja taky nosim prcka v satku a nezdalo by se mi ze nejak trpi :roll: nosanek ma teply na nozickach ktere mu koukaji ma puncochacky, teple kalhoty a ponozky a na sobe tricko a bundu… :roll: a od te doby co se narodil tak nemel rymu ani zvysenou teplotu takze netrpi a neodsuzovala bych maminky co nosi deti v satku. A jeste Standik se hreje v satku o me, takze tu bundicku muze mit klidne rozepnutou a i tak je mu teplo 8)

alfie: jinak co se tyce fusaku, je to jak ti to vyhovuje a pokud nemas zimourive miminko tak nevidim duvod ho nevozit tak jak ho vozis ty a dat pres nej treba dve ty deky kdyby byla hodne zima :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
21.11.06 15:09

Ahoj,

také jsem nevěděla, jaký fusak nebo deku - tak jsem z deky a flízu (uvnitř s vycpávkou) ušila takový fusak sama - do barvy kočárku.. Slouží nám už 4 rok - takže takový fusak se nám hodil velice… Šila jsem ho původně do monokočárku, ale i v tandemu najde uplatnění. Jo , a naležato drží skoro sám, a v sedačce ho drží popruhy na uvázání dítka - takže nikam neklouže a drží…

Když je špinavý, normálně ho hodím do pračky a vyperu… A je to!!

Vvik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
21.11.06 15:18

Ahoj.

Loňskou zimu jsme vozili Radima ve fusaku - máme staršího berana, takže mu nemohla být zima ani v těch příšerných mrazech. Výhodou bylo, že jsem jej nemusela moc navlékat, i když občas z kočáru vylezl na sníh (v únoru už trošičku chodil). Pokud bys pořizovala fusak jen na tuto zimu, zdá se mi to zbytečné, pod pořádnou dekou (dekami) taky nezmrzne. Pokud plánujete další dítě, fusak bych koupila.

K botám ve fusaku - Radim (prosincový) nosil kožešinové capáky (capáčky nemůžu použít, protože byly maxi velikosti) do poč. února (pokud nechodil, nebyl důvod dávat do kočáru pořádné boty), potom jsme zakoupili zimní zateplené botičky, ty stačilo trochu oklepat a fusak nezaneřádily (to krmě jako rohlík udělala větší binec). Navíc loni byl fakt sníh, břečka ani moc ne. V případě břečky není problém vyrobit návleky na boty do fusaku (loni proběhla super diskuse). Navíc řada moderních fusaků má oddělávací díl právě kvůli botám.

K přidělávání fusaku - pokud nemá otvory na pásy není důvod ho stříhat. Stačí přišít gumu, která se zaháčí za nějaký výstupek (to aby fusak neklouzal). Z kočáru Radim ve fusaku vylézt nemohl - tolik prostoru mu zase nezbylo. :D

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10876
21.11.06 15:39

Na zimu jsem v každém případě pro fusak i pro sedící děti. A dnešní fusaky buď mají otvory na bezp. pásy nebo se zezadu dají přichytit ke kočárku, takže se sklouzáváním snad problémy nebodou. Ona i teplá deka by stačila, ale to zavinování a jak se dítě vrtí, tak mu můžou pak třeba čouhat ven nohy, kdežto z fusaku se samo nevysouká :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
21.11.06 15:42

Mám už objednaný fusak od emitexu, taky jsem zvažovala, jestli koupit nebo ne, ale protože nechceme jedináčka, tak si myslím, že jsem udělala dobře. Teď taky jezdíme jen s dekou a nánožníkem, ale až přituhne, tak bude určitě fusak lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
21.11.06 15:53

Tak tohle jsem řešila nedávno. Loni jsme měli fusak půjčený, ale malé byl sotva, tak jsme ho po zimě vrátili. Letos jsem přemýšlela jestli ho budem potřebovat (malá už dost ťape), ale nakonec jsem ho pořídila (včera mi přišel). Občas jsme na spaní venku, občas musíme někam přejet s kočárkem dál atd. Mám taky emitex combi, jde přidělat za opěradlo kočárku, sedl tam pěkně, ale zatím s malou nevyzkoušeno. Určitě ho využijeme, chceme časem druhé dítko a tenhle jde i do autosedačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
21.11.06 15:59

EnkaL : maminky, co nosí děti v šátku rozhodně neodsuzuju, neb jsem taky jeho majitelkou. Odsuzuju maminky, který nechaj děti, aby jim byla zima. O tom šátku jsem psala z toho důvodu, že v něm měla maminka dítě skoro neoblečený a koukaly mu z něho úplně holý místa na nožičkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
21.11.06 16:12

fusaky Aesthetic 3v1 nebo Emitex 3v1 maji odepinaci cast na nohy, takze jsou idealni pro chodici deticky. My mame Aesthetic a pouzivali jsme ho jeste lonskou zimu, kdy bylo dceri dvaapul roku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
21.11.06 17:57

Ahojky,

já se taky přimlouvám za fusak.. Měli jsme loni Emitex 3v1 ve sporťáku (super) a letos máme Aesthetic 3v1. Jeden máme z Zappkách, kde není nánožník a deka moc nedrží a druhej má Alíš ve sporťáku u našich (tam je nánožník celkem malej a krátkej. Takže fusak je mnohem praktičtější). V kočárku hlavně sedí, ale i často spí (ve sporťáku). Přijde mi, že deka tolik nezahřeje jako tyhle moderní fusaky. Venku i lítá, ale není to problém, protože oba ty fusaky mají odendávací tu spodní část, která má navíc vevnitř šusťák, takže se velmi dobře udržuje.

Ale záleží hlavně na Tobě. Myslím, že se oba výše uvedené fusaky dají slušně prodat nebo i koupit starší, takže bys zase tolik neprodělala, pokud bys ho koupila i jen na jednu zimu. Mně fusaky určitě vydrží i na další dítko, které zatím ani neplánujeme :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
21.11.06 19:27

Ahojky, my taky zatím používáme dvě deky.Jednu dám po Marečka a druhou ho přikrývám.Dávám mu ještě zateplenou kombinézu a nánožník.
Objednala jsem si emitex, ale ještě mi nedorazil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
21.11.06 21:34

Ahojky, taky jsem v zimě pro fusak,i když dítko sedí v kočárku, já jsem si přes net objednala fusak od Emitexu 3v1 a jsem s ním hrozně móóóc spokojená :lol: a naše sluníčko taky, protože jí krásně hřeje :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama