Dojíždění do zaměstnání

6
10.6.20 11:42

dojíždění do zaměstnání

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, ukončila jsem vysokou jako učitelka výtvarné výchovy a nabídla se mi parádní pozice. Ta práce je bohužel hodinu dojíždění tam a hodinu zpátky od bydliště, tak si nejsem jistá, zda se to dá zvládnout? Jezdila bych autem. :nevim:

Předem děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

182
10.6.20 11:47

To je asi spíš na tobě, jak se cítíš, zda je práce dobře finančně ohodnocena a jakou máš spotřebu auta a zda po odečtení nákladů nevyjde lépe vybrat něco poblíž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16885
10.6.20 11:47

@ooTERKAoo tak jestli je to dobre placené, vyplatí se ti to, kdyz odecteš naklady na cestu, nemas nejake zavazky jako treba stihat vyzvedavat deti, je to vysnene misto, tak bych nevahala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
10.6.20 11:51

Já bych to vzala, třeba se časem přestěhuješ někam poblíž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23177
10.6.20 11:52

Hodinu autem by bylo moc. Zabitý čas a únava..hledala bych něco blíž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
10.6.20 11:52

@Kriss Tina nemám žádné závazky, a co se týče platu, tak je to tabulkově, takže 12 třída cca učitelka ZŠ - 30000 hrubého. ale říkám si, že první zaměstnání není zas tak moc o vybírání :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
10.6.20 11:54

@Xxlady při platu 30000 hrubého by to vycházelo cca 4000 za cesty na měsíc, možná i o něco méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2737

Přemýšlíš nad tím, jestli se dá hodina dojíždění zvládnout? Cože? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233

Já denně dojíždím do práce vlakem, autobusem a zabereme mi cesta tam i zpět cca 3 hodiny. Dá se to zvládnout, ale u mě je rozdíl v tom, že nemusím dávat pozor na řízení a čas strávený ve vlaku a busu zabiju třeba čtením knihy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16885
10.6.20 11:58

@ooTERKAoo hele zkusila bych to, hodina neni takova katastrofa, ja dojizdela hodinu busem, to byla vetsi otrava nez hodinu ridit :D a na prvni praci a získání zkušeností je to fajn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
10.6.20 12:04
@ooTERKAoo píše:
@Kriss Tina nemám žádné závazky, a co se týče platu, tak je to tabulkově, takže 12 třída cca učitelka ZŠ - 30000 hrubého. ale říkám si, že první zaměstnání není zas tak moc o vybírání :D

Pokud máš možnost mít práci, do které nebudeš cestovat daleko, tak ji maximálně preferuj. Při dlouhém dojíždění ztrácíš hrozně moc a 30 hrubého to teda podle mě nekompenzuje.
Píšeš hodinu cesty, to je kolik km? 80 km? To máš 6000 Kč palivo, ale to není vše, protože auto budeš rychle opotřebovávat a budeš ho muset častěji servisovat. Připočti si dalších 1000 Kč měsíčně. A hlavně nevím, čím jezdíš, ale můžou se Ti stát problémy typu - ráno nenastartuješ, auto bude delší dobu na opravě v servisu apod.
Tyhle problémy Ti podle mého soudu za blbých 30 hrubého nestojí, pokud jsi schopná si najít v okolí jinou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
10.6.20 12:04

Zvážila bych, kolik měsíčně projedeš. Já jezdím autem asi půl hodiny a vlezu se do 2000 tisíc měsíčně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2737
10.6.20 12:05
@david74 píše:
Pokud máš možnost mít práci, do které nebudeš cestovat daleko, tak ji maximálně preferuj. Při dlouhém dojíždění ztrácíš hrozně moc a 30 hrubého to teda podle mě nekompenzuje.
Píšeš hodinu cesty, to je kolik km? 80 km? To máš 6000 Kč palivo, ale to není vše, protože auto budeš rychle opotřebovávat a budeš ho muset častěji servisovat. Připočti si dalších 1000 Kč měsíčně. A hlavně nevím, čím jezdíš, ale můžou se Ti stát problémy typu - ráno nenastartuješ, auto bude delší dobu na opravě v servisu apod.
Tyhle problémy Ti podle mého soudu za blbých 30 hrubého nestojí, pokud jsi schopná si najít v okolí jinou práci.

Provoz auta je výrazně dražší, děla cca podobné náklady jako na palivo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8520
10.6.20 12:06

Dá se na to celkem rychle zvyknout. Taky jde o to, jestli budeš hodinu poskakovat v koloně nebo pojedeš po normálních silnicích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
10.6.20 12:14

Rozhodnuto, děkuji moc za radu. A je to 55 km zhruba, google píše hodinu :D ale je to první zaměstnání, smlouva na rok, tak mezitím najdu třeba něco blíže :)

díky moc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama