Doktorandské studium při rodičáku?

2374
23.6.13 13:50

Doktorandske studium pri rodicaku?

Zdravim. Je tu mezi vami nejaka maminka, ktera pri materske/rodicovske dovolene studovala v doktorandskem st. programu? Rada bych si pristi rok podala prihlasku na Sociologii na UK, ale nevim, zdali se da studium (s prednaskama, publikovanim apod.) zvladnout pri detech (tou dobou budu mit 2,5letou holcicku a 6mesicni miminko). Diky za zkusenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47103
23.6.13 14:04

Pokud budes mit nejale hlidani, tak proc ne? Ja delala malou obhajobu v 8. mesici tehotenstvi, velkou, ldyz byl dvojcatum rok a na rodicaku normalne publikuju a delam vedu. Ted v letnim semestru jsem jezdila.vzdy na jedno odpoledne prednaset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7381
23.6.13 14:07

No, já dělala bc s jedním mimcem, teď už 1,5 roku skoro a zahul. A to jsem nemusela publikovat a podobně. Předpokládám, že i dok. práce bude o něčem jiném, než ma 100 stránková bakalarka, psaná každý večer do noci, když mi dcera usla. Jestli máš hlídání, které já neměla, tak přednášky zvládneš, já kojila do 15 mesicu a flaška s mlikem neexistovala, takže ani na dvouhodinové přednášky jsem chodit nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
23.6.13 14:13

Já obhajovala disertačku tři týdny před porodem, teď částečně pracuju z domu na projektech, čekám druhé, tak jsem zvědavá jak to pak půjde :-) Jsem začala něco dělat asi tři měsíce po porodu s tím, že manžel hlídal a já měla úplný klid :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2374
23.6.13 14:23

Diky za zkusenosti holky. Ja si ing. udelala v klidku pri zamestnani, nebyly to nejaky sileny honicky, ale z dalsiho studia mam strach a s hlidanim je to mizerie. Babicky nedostupne (bydli daleko a jedna je stale zamestnana) a manzel vecne na prescasech. To nevypada dobre :? Nejspis to tedy bude muset pockat (cehoz se trochu obavam, protoze odklady u mne povedou k tomu, ze z nekdy udelam nikdy)..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70097
23.6.13 14:59

Já už začala před rodičákem, takže data na zpracování jsem už měla, publikace taky, odpřednášeno. Na rodičáku jsem udělala tátnice, napsala disertačku a obhájila. záleží na škole, něco jiného je studie s pacienty, v laborce a něco jiného sociologický výzkum. A hlavně hlídání, já ho neměla, všechno jsem musela po večerech, občas na návštěvě u babičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
IvetJas
23.6.13 16:25

@Lada84 Já se omlouvám, že Ti lezu do diskuze, když ty zkušenosti nemám, ale díky za ten dotaz. Sama koketuji s myšlenkou podat si taky přihlášku na doktorandské na UK - psychologii, malému v té době budou dva roky a kromě tatínka se na hlídání nebudu moci spolehnout.

• Citovat
  • Nahlásit
2374
24.6.13 09:39

@IvetJas V pohode, sem muze kazdy koho podobne tema zajima ;) Ja jsem rada, ze holky pisou, trochu jsem se bala, jestli se tady vubec nejake najdou :roll: Kazdopadne za me jen to, ze na to fakt asi nebudu mit, nevim, jak budu zvladat peci o dve deti, natoz sudium k tomu. A mrzi me to fest. Vis, ja mam bakalare z lingvistiky (anglictina), inzenyra z ekonomie, ale ani jedno me 2× nenadchlo. K sociologii me to vylozene laka, nevim, jake jsou sance bez predchoziho studia atd..jde ryze o srdecni zalezitost ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1309
5.9.13 15:19

Ahoj holky, mam dotaz. Mam titul Mgr.na statni univerzite, na UK. Bohuzel obor, ktery chci delat v doktorandskem, na UK nemaji. Nabidla mi ho jen prazska UJAK.Jsem z nich ale na rozpacich. Rychle chteji hlavne platbu a prihlasku - na dotaz, ze ja jejich skolu vubec neznam, a potrebuji prece vybrat z vyucujicich nejakeho vedouci prace a take oni by meli byt seznameni s tematem me prace a vubec s mou osobou, vubec od srpna nereagovali, ani pisemne, na telefonicky dotaz mi rekli, ze je cas to resit. Co vy na to???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70097
5.9.13 16:03

Měla jsem nejdřív školitele, téma, pak až se řešili přihlášky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1309
5.9.13 16:06

@Lama Lama presne tak, proto me to zarazilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8504
5.9.13 16:19

@yourlady Řekla bych, že to je i tím, že to je soukromá škola. Já teda uvažuji o rigu, o doktorandským zas tak moc nevím, ale tam to přece není jen o práci, ale musíš chodit do školy, vyučovat nebo něco podobnýho ne. U riga jde předvším o práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1309
5.9.13 16:22

@Tapeta A jaky je vlastne mezi tim rozdil? U nas se bezne dela po Mgr. jeste doktorandske…o rigoroznim nevim nic…dik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8504
6.9.13 16:01

@yourlady No tak doktorandským bych po magistru obdržela titul Ph. D. že jo..a rigo záleží na oboru. Nevím, co jsem studovala. Já mám vystudovanou právnickou fakultu, pětileté studium Mgr. Po rigu bych byla JUDr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1309
7.9.13 16:45

Ahoj, mam dotaz pro vsechny. Nakonec jsem se na doktorandske studium dostala, ale jsem z toho zmatena, obtizne se se studijnim odd. komunikuje.Mi kamaradi delali doktorandske )v jinem oboru)a jen vesmes dochazeli na konzultace k vedoucimu sve prace.Po mne ale chtreji, abych behem 3 leteho doktor. studia odchodila povinne predmety a cizi jazyk.Je to normalni? Jaka je vase zkusenost? dik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat