Domácí pribináček recept
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Mám supr recept na 4 porce: 400g plnotučného měkkého tvarohu, 250 ml smetany ke šlehání, 4 lžíce cukr moučka, 1 vanilkový lusk, 1 citron. Smetanu přivedu k varu, přidám vnitřek vanilkového lusku a slupku taky. 2 minuty vařím, smetanu nechat vychladit do rána. Bez slupky ušlehat do tuha, měkký tvaroh vyšlehat s cukrem, citronovou šťávou a kůrou. Potom vmíchám našlehanou smetanu s vanilkou. Ozdobit čerstvým ovocem nebo čokoládou. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ja bych jen dodala, že tvaroh je dobrý pro větší děti kvůli bílkovině, smetana je tučná, jak noha, takže bych se docela krotila a nedávala dětem často (taky umí pěkně prohnat citlivé jedince) a pudink je jen hora škrobu, takže na tloušťku jak dělaný, sukum prdum, výživové hodnoty vs kalorie, no kalorie vítězí, takže jen výjimečně jako zákusek.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@anabel9 píše:
Mám supr recept na 4 porce: 400g plnotučného měkkého tvarohu, 250 ml smetany ke šlehání, 4 lžíce cukr moučka, 1 vanilkový lusk, 1 citron. Smetanu přivedu k varu, přidám vnitřek vanilkového lusku a slupku taky. 2 minuty vařím, smetanu nechat vychladit do rána. Bez slupky ušlehat do tuha, měkký tvaroh vyšlehat s cukrem, citronovou šťávou a kůrou. Potom vmíchám našlehanou smetanu s vanilkou. Ozdobit čerstvým ovocem nebo čokoládou.
takže celkově 2× tvaroh to je 35kč, šlehačka je 15, cukr cca 3kč, lusk stojí 40kč, citron 4kč což máme 77kč bez energií
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@jizvíková podívejte se na film „Raději vidličky než nože“. Možná změníte názor na potřebu bílkovin v jídle.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@jizvíková U nás je biofarma a tam stojí mini kalíšek takového tvarohu (stejné složení) 25,–. Tzn. normální kalíšek 50,–. A v tom mém receptu stojí 4 porce 77,–. Jednou za čas to není až taková hrůza.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Dělala jsem synovi (tvaroh+ušlehaná smetana)jen mírně přislazený, do něj pak čerstvé ovoce. Koupený už jsem do něj nikdy nedostala, přišel nám proti domácímu hodně přeslazený, tak asi proto ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@jizvíková píše:
Ja bych jen dodala, že tvaroh je dobrý pro větší děti kvůli bílkovině, smetana je tučná, jak noha, takže bych se docela krotila a nedávala dětem často (taky umí pěkně prohnat citlivé jedince) a pudink je jen hora škrobu, takže na tloušťku jak dělaný, sukum prdum, výživové hodnoty vs kalorie, no kalorie vítězí, takže jen výjimečně jako zákusek.
tak my potřebujeme přibrat, takže nám to bude vyhovovat..
malá je extrémně nedonošená.., má 13měsíců a váží jen 7400gramů… ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@kelynka píše:
tak my potřebujeme přibrat, takže nám to bude vyhovovat..![]()
malá je extrémně nedonošená.., má 13měsíců a váží jen 7400gramů…
Moje malá má 13m a 7500g, je donošená, jen je prostě drobná a všechno vyběhá. Doktorka s tím byla úplně v pohodě, že vypadá dobře. Kosti z ní tedy rozhodně nelezou. Takže bych si z toho až takovou hlavu nedělala. I když záleží asi i na výšce, moje má 72cm.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mohla bych se zeptat jak dlouho takovej pribinacek v ledničce vydrží? Da se nejak,,zabezpecit,, na delsi dobu? Najednou mi to pro mimi přijde velká porce. A taky aby ho malá nejedla 5 dní v kuse ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Fantazie U nás se do dvou dnů vždycky sní
, ale myslím že třetí den by mohl ještě být dobrý
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Fantazie píše:
Mohla bych se zeptat jak dlouho takovej pribinacek v ledničce vydrží? Da se nejak,,zabezpecit,, na delsi dobu? Najednou mi to pro mimi přijde velká porce. A taky aby ho malá nejedla 5 dní v kuse
u nás jsem ho dojídala já a manžel. Vydržel nám vždycky jen na ten jeden den
takže neporadím. Jedině z poloviční dávky
- Citovat
- Upravit
Ahojky, já umíchám tvaroh, zakysanou smetanu a šlehačku a malej miluje, když mu do toho přidám ovoce uvařené v páře
, ty kupovaný mu vůbec, je tam přidanej cukr.
- Citovat
- Upravit
Ahoj, muzu se zeptat od kdy davate tvaroh? Tedy od kolikateho mesice?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit