Domácí pribináček recept

Napsat příspěvek
Velikost písma:
487
6.1.13 17:05

Mám supr recept na 4 porce: 400g plnotučného měkkého tvarohu, 250 ml smetany ke šlehání, 4 lžíce cukr moučka, 1 vanilkový lusk, 1 citron. Smetanu přivedu k varu, přidám vnitřek vanilkového lusku a slupku taky. 2 minuty vařím, smetanu nechat vychladit do rána. Bez slupky ušlehat do tuha, měkký tvaroh vyšlehat s cukrem, citronovou šťávou a kůrou. Potom vmíchám našlehanou smetanu s vanilkou. Ozdobit čerstvým ovocem nebo čokoládou. :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14047
6.1.13 17:10

Ja bych jen dodala, že tvaroh je dobrý pro větší děti kvůli bílkovině, smetana je tučná, jak noha, takže bych se docela krotila a nedávala dětem často (taky umí pěkně prohnat citlivé jedince) a pudink je jen hora škrobu, takže na tloušťku jak dělaný, sukum prdum, výživové hodnoty vs kalorie, no kalorie vítězí, takže jen výjimečně jako zákusek.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14047
6.1.13 17:12
@anabel9 píše:
Mám supr recept na 4 porce: 400g plnotučného měkkého tvarohu, 250 ml smetany ke šlehání, 4 lžíce cukr moučka, 1 vanilkový lusk, 1 citron. Smetanu přivedu k varu, přidám vnitřek vanilkového lusku a slupku taky. 2 minuty vařím, smetanu nechat vychladit do rána. Bez slupky ušlehat do tuha, měkký tvaroh vyšlehat s cukrem, citronovou šťávou a kůrou. Potom vmíchám našlehanou smetanu s vanilkou. Ozdobit čerstvým ovocem nebo čokoládou. :srdce:

takže celkově 2× tvaroh to je 35kč, šlehačka je 15, cukr cca 3kč, lusk stojí 40kč, citron 4kč což máme 77kč bez energií

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
487
6.1.13 17:19

@jizvíková podívejte se na film „Raději vidličky než nože“. Možná změníte názor na potřebu bílkovin v jídle.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
487
6.1.13 17:22

@jizvíková U nás je biofarma a tam stojí mini kalíšek takového tvarohu (stejné složení) 25,–. Tzn. normální kalíšek 50,–. A v tom mém receptu stojí 4 porce 77,–. Jednou za čas to není až taková hrůza.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1133
6.1.13 17:42

Dělala jsem synovi (tvaroh+ušlehaná smetana)jen mírně přislazený, do něj pak čerstvé ovoce. Koupený už jsem do něj nikdy nedostala, přišel nám proti domácímu hodně přeslazený, tak asi proto ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7157
6.1.13 18:00
@jizvíková píše:
Ja bych jen dodala, že tvaroh je dobrý pro větší děti kvůli bílkovině, smetana je tučná, jak noha, takže bych se docela krotila a nedávala dětem často (taky umí pěkně prohnat citlivé jedince) a pudink je jen hora škrobu, takže na tloušťku jak dělaný, sukum prdum, výživové hodnoty vs kalorie, no kalorie vítězí, takže jen výjimečně jako zákusek.

tak my potřebujeme přibrat, takže nám to bude vyhovovat.. ;) ;) malá je extrémně nedonošená.., má 13měsíců a váží jen 7400gramů… :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1253
29.5.13 13:39
@kelynka píše:
tak my potřebujeme přibrat, takže nám to bude vyhovovat.. ;) ;) malá je extrémně nedonošená.., má 13měsíců a váží jen 7400gramů… :think:

Moje malá má 13m a 7500g, je donošená, jen je prostě drobná a všechno vyběhá. Doktorka s tím byla úplně v pohodě, že vypadá dobře. Kosti z ní tedy rozhodně nelezou. Takže bych si z toho až takovou hlavu nedělala. I když záleží asi i na výšce, moje má 72cm.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
426
5.5.14 09:15

Mohla bych se zeptat jak dlouho takovej pribinacek v ledničce vydrží? Da se nejak,,zabezpecit,, na delsi dobu? Najednou mi to pro mimi přijde velká porce. A taky aby ho malá nejedla 5 dní v kuse :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1143
5.5.14 09:21

@Fantazie U nás se do dvou dnů vždycky sní :), ale myslím že třetí den by mohl ještě být dobrý

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Moňas.p
5.5.14 09:27
@Fantazie píše:
Mohla bych se zeptat jak dlouho takovej pribinacek v ledničce vydrží? Da se nejak,,zabezpecit,, na delsi dobu? Najednou mi to pro mimi přijde velká porce. A taky aby ho malá nejedla 5 dní v kuse :-)

u nás jsem ho dojídala já a manžel. Vydržel nám vždycky jen na ten jeden den :D takže neporadím. Jedině z poloviční dávky

  • Citovat
  • Upravit
29436
5.5.14 11:09

@Fantazie Tři dny vydržel v pohodě, déle jsem nezkoušela.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
mifad
6.5.14 17:52

Ahojky, já umíchám tvaroh, zakysanou smetanu a šlehačku a malej miluje, když mu do toho přidám ovoce uvařené v páře :-), ty kupovaný mu vůbec, je tam přidanej cukr.

  • Citovat
  • Upravit
22
8.5.14 08:30

I pro 9.měsíční? mléko jsem četla že by neměli do roka.. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.14 20:55

Ahoj, muzu se zeptat od kdy davate tvaroh? Tedy od kolikateho mesice?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1 Good Sleep

  • (4.7) + 729 recenzí

2 Pokračovací mléko

  • (5) + 213 recenzí

3 batolecí mléko

  • (5) + 185 recenzí