Doplatek rodičovského příspěvku 2026

2
12.5.26 23:57

Doplatek rodičovského příspěvku 2026

Ahoj, za 20 dní rodím a na první dítě mi zbývá dočerpat 140 000 Kč. Chci vědět, jak ty prachy dostat jako jednorázový doplatek.
Já nepracuju. Otec je v rodném listě, má podepsanou DPČ, ale ještě tam nebyl. Minulý rok měl ale výdělek (pojištění) cca 97 000 Kč.
1. Musí tam teď do porodu fakt nastoupit a vydělat aspoň 4 500 Kč, aby vzniklo pojištění a úřad mi ten doplatek dal?
2. Stačí těch loňských 97 tisíc k tomu, aby mi vyplatili celých 140 tisíc najednou, i když teď v den porodu nebude reálně makat?
3. Co když bude mít jen tu smlouvu s nulou, propadnou ty peníze státu?
 Díky!“

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20923
13.5.26 04:25

1. Musí se z něčeho, ke dni narození druhého dítěte, spočítat DVZ.
2. Ne.
3. Ano.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36155
13.5.26 05:05

Chudáci děti. Jo musí jít makat jinak smůla.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15591
13.5.26 09:45

Doufám, že ty prachy propadnou státu.
Chudáci děcka. :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9293
13.5.26 10:29

Musí jít do práce :roll: chudáček.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.26 10:31

A z čeho žijete, když přítel “dělá” na DPČ a loňský výdělek měl 97 tisíc?

  • Citovat
  • Upravit
2821
13.5.26 11:34
@Anonymní píše: Více

Z dávek, z čeho asi? :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.26 13:21
@Yasmen píše: Více

Hm, tajně jsem doufala, že se zakladatelka vyjádří s jinou odpovědí :roll:

  • Citovat
  • Upravit
12284
13.5.26 14:15

Doufam, ze tohle je jen hloupy vtip.. a doufam, ze zadne penize nedostanete!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12284
13.5.26 14:15

@Cenarius Takze ma smulu? Super 👍

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15591
13.5.26 16:35
@Anonymní píše: Více

A proč se za sebe tak stydíš? :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.26 16:36
@Anonymní píše: Více

Já tajně doufám, že to mám být jen provokace, která se moc neujala. Ale nedivila bych se už ničemu.

  • Citovat
  • Upravit
786
13.5.26 18:41

Jako trollení slabota.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat