Reklama

Doručení z AliExpress - problém

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kadernice1
Kecalka 378 příspěvků 13.02.17 21:45
doručení z AliExpress - problém

Ahoj, nemá někdo zkušenost s tím, že by zboží z Alixpress neprošlo u nás jakousi kontrolou? Sleduji zboží a naběhlo mi :
2017-02-08 16:00:00 【8】Security check failure
2017-02-08 06:46:26 【8】Received by line-haul´

Nevím, proč by dětská stavebnice neprošla kontrolou. Má někdo zkušenost?

Reklama

Reakce:

VeHE
Závislačka 4071 příspěvků 13.02.17 21:47

To bude asi zadržené na celnici, ne? :think:

Kskaja
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 13.02.17 21:49

Kolik tě stála? Nad 20 dolarů věci můžou být zastaveny celníky..

magratka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 13.02.17 22:00

Tohle mi přijde spíš jako hláška ještě z Číny než to šlo do letadla.

svatecnice
Kelišová 5998 příspěvků 13.02.17 22:09

@kadernice1 to by ti asi poslali zprávu..

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 13.02.17 22:16

@kadernice1 a kdy jsi ho objednávala?

kadernice1
Kecalka 378 příspěvků 13.02.17 22:42

Bylo to 27 dolarů, ale limit je podle mne nějak 45 USD na clo. Bylo to zadrženo u nás, jak z toho plyne, je tam už CZ.
Objednávala jsem 27.1., vím, že když jde balík z USA, přijde dlouhý elaborát od celníků, ale minule mi říkali, že máme jen doložit, že je to dárek do 45 USD a je to OK, Tady je to 27 USD…
Zase mi je divný, že by to byl nějaký bezpečnostní problém.. tak mne zajímalo, zda někdo nemáte zkušenost

Koty
Závislačka 3796 příspěvků 13.02.17 23:31

Tak předpokládám, že celníci by tě kontaktovali..ještě mě napadá otevřít spor s prodejcem přes Ali, ať ti vyzjistí, co se děje.

sagina
Echt Kelišová 7509 příspěvků 14.02.17 01:13

@kadernice1 přepočet dolary eura teď nevím, ale tuším od 22 euro se platí DPH. jinak já zkušenost nemám, ale kamarádce takhle celníci zadrželi balíček, kde byly mimo jiné napodobeniny originálů - zabavili ho :nevim:

Halamka
Závislačka 3440 příspěvků 14.02.17 04:54

Clo a dph se plati od 22€ nahoru. Pokud by ti zasilku zadrzeli u nas, prijde ti od celni spravy dopis a pokyny, ktere bys mela dodrzet.

kadernice1
Kecalka 378 příspěvků 14.02.17 09:56

@Halamka @sagina Holky, díky moc, prostudovala jsem teď dokumenty celní správy a je to tak, že:
CLO se neplatí do 150 EUR ( kromě alkoholu, tabáku a parfémů)
DPH se platí nad 22 EUR, pokud se jedná o nějaké koupené zboží (opět výjimky na tabák atd..)
Pokud se jedná o DÁREK, platí se DPH nad 45 EUR (opět výjimky viz výše).

Takže u dárku z USA jsem neplatila nic (stačil mail, že zboží je do 45 eur), ale tady asi budu platit DPH, naštěstí ne clo. Díky moc, to bude asi to zdržení, budu tam volat. díky

Bianca39
Kecalka 153 příspěvků 04.08.17 20:51

Ahojky, i já se obracím s prosbou o pomoc :( u jednoho prodejce mám objednané dvoje zboží. To první bylo objednáno už na konci května a stále celou tu dobu je u toho status SHIPMENT CANCELLED. Prosím Vás, co to znamená? logicky si přeložím, že doručení bylo zrušeno, ale proč a co dál? prodejci jsem psala už 4× a bez reakce, akorát se mi podezřele prodloužila lhůta na doručení. Momentálně to dělá ještě celý měsíc, ale já už čekat nechci. Druhé zboží od tohoto prodejce bylo objednáno 7. června, ale dle sledování ještě zboží neopustilo Čínu. Jsem nespokojená, můžu otevřít spor, i když ještě nevypršel čas na doručení? stejně mám pocit, že se tohohle zboží prostě nedočkám. Co mi poradíte? děkuji

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama