Dostaneme hypotéku?

1006
29.10.12 11:41

Dostaneme hypoteku?

Ahojky,

kdo má zkušenost, poradí?

Chtěli bychom s přítelem do budoucna vlastní bydlení, protože momentálně rveme neskutečné peníze do nájemného.
Já jsem těhotná, momentálně na PN, a můj přítel pracuje.
Před narozením mimi, bychom se chtěli vzít.
Můj přítel je cizinec.
V budoucnu budu na mateřské, pak na rodičáku.
Příjmy nám oboum chodí na jeden účet, u Ge money, vedený na mně.

Myslíte, že by nám banka jako sezdanému páru, kde příjem ze zaměstnání bude mít pouze přítel, a já příjem od státu, poskytla hypotéku okolo 1500 000,–?
Nemáme žádné úspory na vklad, ani ručení.
Ale v bance mi kdysi řekli, že ručit se dá i kupovanou nemovitostí?

Kdo poradí? Moc se v těchto věcech nevyznám, a nevím jak to chodí? :nevim:
Zeptala bych se kontkrétně u své banky, ale zatím chci jen sbírat informace.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21913
29.10.12 11:47

No to vam klidne asi daji, ale zalezi predevsim na pritelove prijmu prece.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1006
29.10.12 11:49

@Eemii

Přítel nepřesáhne příjmy 15 000,– měsíčně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
41882
29.10.12 11:50

No to záleží, kolik má přítel příjem, jaké máte výdaje a tak podobně. My jsme manželé, manžel má příjem obstojný a podle toho, co jsem si zjišťovala, tak když jsem na RD, nemáme nárok ani na ťuk..protože bychom museli mít 100% a tu málokterá banka dá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21913
29.10.12 11:51

Tak to teda nevim, nevim, to je dost na hrane. :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
41882
29.10.12 11:51

@iwankaanjelik tak s tímhle příjmem si myslím, že ne..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1463
29.10.12 11:51

Na 1500000 potřebujete zhruba 30tis. čisteho měsičně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1006
29.10.12 11:54

No to je docela naprd :nevim:

Ani když jsem pracovala, tak sme takový příjem dohromady nedali…

A co pak člověk má dělat, že když chce vlastní bydlení :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Naima
29.10.12 11:54

Příjem máte opravdu dost nízký. Tady ti stejně nikdo konkrétně stoprocentně neporadí, musíš oběhat banky.

  • Citovat
  • Upravit
21726
29.10.12 11:55

Je jedno, jestli budete nebo nebudete svoji. o hypotéku se dá žádat současně za oba partnery. my jsme takto žádali. prostě se vykazovaly příjmy obou, oba jsme podepisovali smlouvu.
ALE: pokud budete chtít 1500000 a bude to komplet na koupi nemobvitosti, tedy na 100%, tak budete hodně špatně hledat. také ty příjmy nejsou nic moc… do posouzení se počítají celkové příjmy, celkové výdaje - splátky, spoření atd. taky se posuzujete, zda máte zřízený kontorkorent, zda čerpáte kreditku atd.
a pokud jde o ručení, hypotéka je postavena na tom, že ručíš pořizovanou nemovitostí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Naima
29.10.12 11:55
@iwankaanjelik píše:
No to je docela naprd :nevim:

Ani když jsem pracovala, tak sme takový příjem dohromady nedali…

A co pak člověk má dělat, že když chce vlastní bydlení :(

Pokud nemáte cash a na hypotéku nedosáhnete, tak si bohužel budete muset nechat zajít chuť. Každý na vlastní bydlení nedosáhne.

  • Citovat
  • Upravit
9649
29.10.12 11:58
@maranafa píše:
Na 1500000 potřebujete zhruba 30tis. čisteho měsičně.

No, to urcite ne… my jsme to resili pred nedavnem, v Ceske sporitelne…
Brali jsme si podobnou castku, pritel v te dobe priznane penize cca 18.000 Kc, mi se do toho pocitala rodicovska (6.400 Kc) plus papir o castecnem uvazku na 4.000 Kc.
Jenze z toho se nam zase odecitali pritelovy alimenty (3000 Kc a splatka jeste jedne pujcky 2.500 Kc) a dosahli jsme.
Je ale pravda, ze jsme meli dalsich 300 tis z vlastnich jinych zdroju, tak to mozna taky udelalo svoje…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9649
29.10.12 11:59

Tak mozna to zkuste co nejdrive, dokud pobiras nemocenksou, tu mas snad vyssi, nez bude rodicak, ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29436
29.10.12 12:00

Příspěvek upraven 05.05.16 v 13:54

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1463
29.10.12 12:02

http://www.finconsult.cz/…cni-poradce/
tohle je odkaz na onlain poradnu.Ja už jsem se u nich ptala/Ale svoje zaležitosti/.Je to zdarma.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty

Ikona - Zbyněk Vorel

Zbyněk Vorel