Dostanu neschopenku v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petulilinka369
Povídálka 14 příspěvků 31.01.18 11:01
Dostanu neschopenku v těhotenství?

Ahoj všichni, ještě bych se chtěla zeptat a jednu věc ohledně těhotenství a to je nástup na neschopenku… Jsem v 18 týdnu těhotenství, na kontrolu jdu za 2 týdny, to budu ve 20 týdnu. Chtěla bych si říct o neschopenku, pracuji ve škole s dětmi, začínám v 7:30 a končím v 16:00 (mám nadúvazek - dopoledne jako asistent pedagoga a odpoledne vychovatelka u 30 dětí). V noci celkem moc nespím už od počátku těhotenství, navíc se blíži doba chřipek (zatím jsem letos chytla jen rýmu a kašel). Další věc jsou živé děti, honí se, strkají do sebe, mám strach abych do ě nestrčily atd… Zrovna včera jsem dostala lehce do břicha batohem, nic mě nebolí, snad to bude v pořádku. Celkem jsem ale unavená, ještě pořád občas zvracím a cítím, že už nemůžu… Co myslíte, napíše mi neschopenku? Když jsem se ho ptala po telefonu, říkal, že když bude důvod tak určitě, nezdržovala jsem Dr. podrobnostmi. Potřebovala bych se i domluvit se zaměstnavatelem, aby sháněli náhradu, ale co když mi neschopenku nevystavi… :? :? :? Co myslíte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reakce:

Karleon
Kelišová 5314 příspěvků 31.01.18 11:04

A nestačilo by snížit úvazek? Nechat si jen tu asistentku.

Popokatepetla
Závislačka 3089 příspěvků 31.01.18 11:06

Podle mě nenapíše. Těhotenství samo o sobě není nemoc.

Petulilinka369
Povídálka 14 příspěvků 31.01.18 11:10
@Karleon píše:
A nestačilo by snížit úvazek? Nechat si jen tu asistentku.

To by pomohlo jen únavě, ale pořád mám strach, že do mě někdo strčí, nebo chytnu chřipku nebo angínu :?

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2213 příspěvků 31.01.18 11:11

Jelikoz jsi mezi infekcnimi detmi a chripek je ted hodne, tak by mohl, ale tezko rict, jak se k tomu postavi…mozna bych k nemu zasla driv, nez za tech 14 dni a zjistila to ;) pak muzes resit v praci popripade zkraceni uvazku…

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 31.01.18 11:11

Ja si myslim, ze napise. Staci rict, ze te treba v praci poboliva bricho, nebo ze zvracis apod.

Na druhou stranu nechapu, proc by si mela i ucitelka brat neschopenku. Jsi jen tehotna, ne nemocna ;).

Petulilinka369
Povídálka 14 příspěvků 31.01.18 11:12
@Popokatepetla píše:
Podle mě nenapíše. Těhotenství samo o sobě není nemoc.

Právě mám těď dvě těhotné kamarádky a obě šli na neschopenku brzo, jedna hned po potvrzení těhotenství (také učitelka) a druhá cca v 11 týdnu

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 31.01.18 11:12
@Petulilinka369 píše:
To by pomohlo jen únavě, ale pořád mám strach, že do mě někdo strčí, nebo chytnu chřipku nebo angínu :?

Jako promin, ale na chripku se neumira :nevim:.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 31.01.18 11:15

Napíše ti neschopenku :) též to tak mám.

Celiz
Povídálka 23 příspěvků 9 inzerátů 31.01.18 11:16

Určitě napíše, řekni mu, jak se cítíš a o práci v dětském kolektivu.

Bídžej
Kecalka 179 příspěvků 1 inzerát 31.01.18 11:19

@Petulilinka369 mně ji doktor nabízel hned jak jsem dostala průkazku (gynekolog), a to mám úplně bezproblémové těhotenství.

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 31.01.18 11:19

Myslím, že rozumný doktor napíše. Mně před pár lety imunolog jasně řekl, že prostředí školky není vhodné pro těhotnou. Je pravda, já předtím přišla o miminko a do práce jsem tehdy chodila, takže jak se znovu zadařilo zůstala jsem okamžitě doma. Miminko pro mě bylo to nejdůležitější a nechtěla jsem znovu řešit to, co předtím.

Petulilinka369
Povídálka 14 příspěvků 31.01.18 11:20
@vertunka píše:
Jako promin, ale na chripku se neumira :nevim:.

Ja vím, mám děsný strach… Ještě před rokem mi Dr. říkal, že nemůžu mít děti… Dala jsem se na bylinky a celkovou učistu a nějak to vyšlo… Prostě se bojím a nechci nic riskovat… :roll:

inkakřivák
Extra třída :D 13627 příspěvků 31.01.18 11:22

Nechápu nač neschopenku. jsi jen těhotná, ne nemocná. A chřipku můžeš chytit kdekoliv. To nebudeš chodit ani do obchodu, ani k lékaři, nikam? Je to hloupost.

Petulilinka369
Povídálka 14 příspěvků 31.01.18 11:22
@Petulilinka369 mně ji doktor nabízel hned jak jsem dostala průkazku (gynekolog), a to mám úplně bezproblémové těhotenství.

Mám pocit, že mi to říkal taky, ale to jsem hned odmítla a nepřemýšlela nad tím,… Jenže teď cítím, že už nějak nemůžu a doma by mi bylo líp… :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo příště vypadne ze StarDance? Mišík! Blbě kouká, neustále si kontroluje účes

Jsou výsledky taneční show StarDance …když hvězdy tančí opravdu tak... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >