Je možné přehřátí kojence ve vaně?

6.2.21 22:25

Dotaz - Přehřátí batolete ve vane?

Ahoj všem, předem se omlouvam za možná stupidní dotaz, možná jsem precitlivela, ale chci se zeptat, da se přehrát dítě ve vane? 🙈mam holčičku 1,5 roku a dnes jsme si dávaly vanu, (já se sprchuji vanu moc nepoužívám, ale tak jsem si k male vlezla). Já odjakživa hodně teplou vodu. No a tak jak to bylo chladnější a chtěla jsem aby jsme zůstaly déle dopustila jsem horkou. A pak vodu ve vane rozvířila. Horka nebyla ale tepla dost, byly jsme asi 10-15 min., no a pak přišel manžel a když vytáhl malou byla cela horka a to i půl hodiny po koupeli. Ve vane nijak nebrecela neprotestovala ale je pravda ze v te teple seděla až po hrudnicek, hodně vody. Nemohlo ji to nějak ublížit? Nějak ji ohrozit? Strasne si to vycitam, stále dávám extrémní pozor na vše a pak dělám nesmyslné chyby 😕Měřila jsem jo teplotu a měla 37 takže snad nic hrozného jsem nezapricinila, ale až pak jsem si uvědomila ze když pro mne, kdy mam rada horkou byla tahle příjemná ze to mohlo být moc pro malou😕

Příspěvek upraven 07.02.21 v 06:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2347
6.2.21 22:32

To bude dobry. 1,5 roku uz je batole. Neco vydrzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2610
6.2.21 22:33

Ne, opravdu jsi ji nemohla takhle nic udělat. Možná tak u novorozence, ale i ten by to dal najevo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
6.2.21 22:36

Když se koupu s dětma, tak taky dávám teplejší vodu než když se koupou sami. Někdy když jsou v té vodě dýl, tak pak mají i červené tváře a vypadají rozehřátě, někdy si sednou na okraj vany někdy ne. Nikdy jim z toho nic nebylo. Samozřejmě se to dítě rychleji prohřeje, tím jak sedí ve vodě až po prsa, ale pokud nebyla úplně rudá, tak myslím, že se jí nic nestane, zvlášť pokud tam byla s tebou. Víc bych se bála, kdyby byla ve vaně dlouho sama a pak jsi zjistila, že ta voda byla hodně horká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22715
6.2.21 22:39

@Bambulka1983 kdyby ji ta voda pálila, tak by ti to řekla, to nic nebude
a 1,5 letá není kojenec, je to batole

Příspěvek upraven 06.02.21 v 22:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.2.21 22:43

Děkuji Vám za odpovědi.. můj muž to zhodnotil tak, ze byla tepla, ale ze se hraje, směje, pije a je spokojena, tak i když vyhrata, tak žije a je v pohodě. To já jsem zpanikarila a premyslela jak jsem ji tam mohla uvařit 🙈příště budu opatrnější, ale trochu mne uklidňuje, vědět ze někdo to ma podobne, a nic špatného se neudalo. Moc děkuji za odpovědi a zdravím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.2.21 22:44
@stinga píše:
@Bambulka1983 kdyby ji ta voda pálila, tak by ti to řekla, to nic nebude
a 1,5 letá není kojenec, je to batolePříspěvek upraven 06.02.21 v 22:43

No, prave ze ona nemluví jeste, ale říkala jsem si ze by třeba vstávala, nebo byla nespokojena, nebo brecela… jako pokaždé když ji je něco nepříjemného nebo to nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2822
6.2.21 22:47

Bude v pohodě :mavam: kdyby jí to bylo nepříjemné, dala by ti to najevo, i když nemluví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22715
6.2.21 22:55
@Bambulka1983 píše:
No, prave ze ona nemluví jeste, ale říkala jsem si ze by třeba vstávala, nebo byla nespokojena, nebo brecela… jako pokaždé když ji je něco nepříjemného nebo to nechce

no přesně - brečela by nebo by se snažila vylézat ven

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17124
6.2.21 22:57

Přehánís, kdyby ji to vadilo, da ti to najevo. A není to kojenec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9633
6.2.21 23:08

Já se jako větší děcko přehrála ve vaně, voda mi nijak vařící nepřišla, ale když jsem vylezla, udělalo se mi zle, bylo mi na omdlení a chtěli se mi trochu zvracet, pak se mi to stalo ještě asi dvakrát. Kdyby byla prehrata, tak by jsi to určitě poznala…i kdyby se to stalo, tak se postupuje jak při úpalu, nechat v klidu, napít vlažný vody hodně…ono se to srovná, ale to by ji muselo být zle hned jak vylezla z vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11478
6.2.21 23:26

Prehrat se muze, ale bylo by ji zle, to bys poznala.

A pozor, na tohle dite opravdu samo neupozorni! Stejne, jako se deti muzou prehrat na slunicku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9633
7.2.21 00:04

@Lucie_Sx přesně, jak se horká voda připouští pomalu, tak si tělo zvykne, takže dítě nejecí, že to pálí, ale i tak se tělo může přehřát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat