Jak odnaučit 3leté dítě koukat na tv?

Anonymní
5.2.21 19:46

Jak odnačut 3 leté dítě koukat na tv?

Ahoj, můj třílětý syn téměř celý den vyžaduje zaplou tv spíše jako kulisu a třeba si u toho hraje, ale i tak přijdem z venku a hned prosí o tv.. to stejný tablet kolikrát má zaplé oboje, chci se toho téměř zbavit, dřív vlastně byla moje představa úplně bez tv, ale pak jsme otěhotněla a měla rizikové těhotenství byli dny, kdy jsme se bohužel nezvedla ani z postle a tak to začalo… ale abych přešla k otázce co si myslíte, že bude lepší ze dne na den vzít a dělat, že ot není nebo postupně ubírat? Moje představa je, že by mohl mít pohádky max hodku denně, nemyslím si, že je to vyloženě špatně (spoustu básniček se třeba naučil z tv líp a rychleji než odemně akorát v aj no :think: ), ale jak na to někdo zkušenost prosím? :) Jinak prosím spíš o rady než kritiku, vím že jsem to udělala špatně, ale bohužel už se stalo primární je ted pro mě se toho zbavit a tím zabránit tomu, aby na to najelo i druhé narozené dítě a měla doma dva závisláky :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2356
5.2.21 19:52

Pokud na to máš, tak doporučuju sebrat komplet. Mám zkušenost, že když byly děti v tomhle věku třeba nemocné a koukaly na pohádky mnohem víc než obvykle, tak je vyžadovaly i potom ve zvýšené míře. Stačilo pár dní telku vůbec nezapnout a na pohádky si ani nevzpomněly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1818
5.2.21 19:53

A co jí prostě nezapnout? Jednoduchý problém má jednoduché řešení ;) Řekneš, že není ovladač a hotovo, přece nebudeš dělat to co ti poručí 3leté dítě :roll:

A tablet v rukách tak malého dítěte radši ani nekomentuju :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1857
5.2.21 19:56

Je to male dite, o tom kdy se tv zapne rozhodujete vy. Tablet nedate, televizi nezapnete a je to. Bude asi chvili fnukat/rvat/vztekat se- to vite nejlepe vy, jak bude reagovat. Pak si zvykne, ze tv je jen vecer nebo treba rano a vecer po te pulhodine. Urcete si, jak to bude a toho se drzte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1690
5.2.21 20:10

No začala bych tím tabletem, že se rozbil a už ho prostě nikdy nevyndat. S televizí bych ho připravila trochu dopředu, že v nejbližsí době se bude u vás koukat na TV jen večer a za pár dní to začít dodržovat. Chce to mu ale nabídnout nějakou alternativu, tzn, že si s nim budeš muset asi víc hrát a častěji chodit ven(i když ten v únoru asi nic moc, tak možná počkat na jaro).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
5.2.21 20:13

Má zkušenost nezapnout a mít jiný program. Aby se prcek zabavil a zachvili si ani nevzpomene. Občas s tím taky bojujeme, zvlášť když je venku hnusne a mi se taky nic nechce, ale platí sejde z oči sejde z mysli…iPad máme vybitý už pekne dlouho a nevzpomenou si. Pohadky mají dvě denně popr malý při čekání na nocniku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2669
5.2.21 20:16

Sebrat uplne, vysvetlit proc to tak je, a pripravit se na par dni mrceni. Komunikovala bych, vysvetlovala, ale nepovolila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12783
5.2.21 20:19

Mě se stalo něco podobného. Taky to teď řeším. V těhotenství mi prostě nebylo fajn. Syn je nespavec a vstává mi po čtvrté ráno :roll: takže jsem to vzdala a začala jsem pouštět pohádky. Jenže z chvilky se stalo pár hodin. Většinou od čtyř do osmi. Mezitím si teda hraje, uděláme hygienu, usteleme postele atd., ale televize jede. Po posledním spánku tu televizi, aby nebyl protivný taky zapínám. ale to stačí chvilka a jdeme ven. Večer cca hodinu před spaním si ji pouští tatínek. Synovi jsou dva a mě se ten ranní čas u televize fakt nelíbí. Ale stačí jen dříve vypnout a jít třeba vařit. Dnes jsem ho zaměstnala jinou aktivitou a tak ho to bavilo, že si nevzpomněl na televizi ani po poledním spaní ;) takže na tom budeme pracovat a holt nesmím ráno tak dlouho odpočívat. Výjimku udělám, jen když druhé dítě bude mít náročnou noc. Přece jenom každý den vstávat ve čtyři je mazec a možnost dospat moc není, spíš vůbec :lol: tablet nebo telefon do ruky nedostává. Zakazujeme to i prarodičům, což je slušný boj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1043
5.2.21 20:22

U nás je to podobně :lol: taky v těhotenství koukal víc než běžné, vlastně předtím nekoukal vůbec. Teď se taky vzteka, dozaduje televize. Já ho dopoledne vezmu do pokoje, sedím s ním a hraji si. Nabízím mu různé hry, knížky, kostky, pastelky. Jak mladší usne jdeme spolu vařit. Pak kouká po obědě na pohádky než bude čas na kojení a jdeme ven. Po příchodu je naučný, že maminka kouká na zprávy v 17 h a má kafe. Hraje si a televizi nevnímá. Pak zase jdeme do pokoje. Nastavila jsem pravidla a i když se vzteka tak nepovolím. To půjde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
5.2.21 20:26

Nastavit režim : kdy bude a kdy ne. Děti to pak ví a respektují. U nás : Ráno díl Doktorky Plyšákové a pak vypínáme. O víkendu mohou déle, ale po max hodině stačí. Vždy upozorním dopředu - až skončí toto, co se zrovna díváte, vypínáme. A podruhé zapínáme až po večeři (v 18hodin) kdy si mohu dívat co chtějí, v půl 8 Večerníček (máme zpětné přehrávání) a do vany.
A o víkendu ji má starší syn ještě zapnutou když uspávám mladší po obědě.

Děti vědí, kdy co a jak bude. Televizi nemají upřenou, ale vědí kdy ji mají dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66756
5.2.21 20:31

U nas vzdy pomohlo sebrat naraz. 3 dny s tim otravovala a pak dala pokoj a vic si hrala. My teda pokazde odpojili kabely, aby me to nelakalo ji to poustet, pro me to bylo s TV taky jednodussi a tak jsem toho vyuzivala (ne moc, ale moji dceri staci souctem hodina denne, aby o tv mluvila nonstop). Tak ji jednou za cas dame “odvykaci kuru”. I kdyz ji to pomaha v nemcine (zijeme v DE). Ale nevydrzim porad pak poslouchat nonstop reci o tv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16222
5.2.21 20:38
@Anonymní píše:
Ahoj, můj třílětý syn téměř celý den vyžaduje zaplou tv spíše jako kulisu a třeba si u toho hraje, ale i tak přijdem z venku a hned prosí o tv.. to stejný tablet kolikrát má zaplé oboje, chci se toho téměř zbavit, dřív vlastně byla moje představa úplně bez tv, ale pak jsme otěhotněla a měla rizikové těhotenství byli dny, kdy jsme se bohužel nezvedla ani z postle a tak to začalo… ale abych přešla k otázce co si myslíte, že bude lepší ze dne na den vzít a dělat, že ot není nebo postupně ubírat? Moje představa je, že by mohl mít pohádky max hodku denně, nemyslím si, že je to vyloženě špatně (spoustu básniček se třeba naučil z tv líp a rychleji než odemně akorát v aj no :think: ), ale jak na to někdo zkušenost prosím? :) Jinak prosím spíš o rady než kritiku, vím že jsem to udělala špatně, ale bohužel už se stalo primární je ted pro mě se toho zbavit a tím zabránit tomu, aby na to najelo i druhé narozené dítě a měla doma dva závisláky :roll:

Zrušit úplně a pokud je to opravdu potřeba, tedy dávkovat postupně.

Hodina denně je pro tříleté dítě podle mého názoru příliš – ale to je Tvoje věc.

Každopádně nikdy jako kulisu, vždy pouze na konkrétní a s plnou pozorností sledovaný pořad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
5.2.21 21:04

Já teda půjdu úplně proti proudu, ale nevidím zase tak velký problém v tom, když má TV jako kulisu a hraje si u toho. Já třeba taky makám u zapnutého rádia, ticho mám ráda jen v noci.
Horší jsou tablety, telefony, kdy by se měl ten čas fakt dávkovat a kontrolovat. Ale televize? Je zima, blbý počasí, koronáč. Až bude hezky, vyběhnete ven a televize bude zase o něco míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
5.2.21 21:13

Co to nahradit audiopohadkami? Já třeba od cca 13 kdy jsem si zvykla na pouštění filmu na PC, potřebuji k většině aktivit zvukovou kulisu, je mi nepříjemné ticho. A na audio pohádkách nevidím nic špatného. Ale taky bych to nedávala celý den určitě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
5.2.21 21:14

@anahry nevím jak to má paní u syna, ale třeba dcera to má jako kulisu ale je vidět že uprostřed hraní s ezasekne. Ana třeba minutu nebo dvě se zakouka a pak pokračuje. To mi přijde nezdravé v tom že s enedokaze soustředit na tu hru a vyrusuje ji ten obraz třeba periferne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat