Reklama

Dovednosti 3měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.17 08:35
dovednosti 3měsíčního miminka

Ahoj, zdravím všechny maminky. Moje holčička má tři měsíce a týden a chtěla jsem se zeptat vás ostatních, co máte podobně staré děti, co ty vaše umí? Ta naše krásně zvědá nožičky nad podložku, hraje si s hračkama, bouchá do nich, i je uchopí, u pasení krsáně zvedá hlavičku. Akorát mě trápí 2 věci. Když pase, tak levou rukou už kolem sebe hází, prstíky má volný, nemá je v pěstičce a opírá se už jakoby o dlaň. Tu pravou má spíš pořád v pěstičce a opírá se spíš o předloktí. Druhá věc, co mě trochu trápí je to, že se na nás sice furt usmívá, ale nahlas se ještě nezasmála. Občas ze sebe vydá nějaký zvuk, občas i zavejská, ale hlasitej smích ještě ne. Je to všechno normální?
Díky za odpovědi

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 3 měsíce: Trénujte zvedání hlavičky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Nymphetamine
Kecalka 443 příspěvků 08.03.17 08:40
:roll:

Berousik
Nadpozemská drbna 26467 příspěvků 08.03.17 08:44

Uplne normalni mimino. A fakt nechapu, proc anonym. Co je na tom citliveho?

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 08.03.17 08:44

Neblbni… :)

simsa55
Stálice 64 příspěvků 08.03.17 08:48

Mame taky 3 mesice a tyden. Obcas se zasmeje i se zvukem, zveda nozky, hlavicku hezky zveda pri paseni.Jen s ruckama pri paseni ma nekdy problem, pouziva spravne zatim spis jednu :mrgreen:.Snazim se ji dat rucky spravne, ale tuhle polohu zatim moc nemusi…Co umi a neumi ale nijak neresim. Kazde ditko je jine a kazde potrebuje jiny cas na nejakou dovednost.

e008
Závislačka 3204 příspěvků 31 inzerátů 08.03.17 09:00

Nas se dlouho hlasite nesmal a do 8 mesicu minimalne broukal. A ve dvou letech mluvi ve vetach. O nicem to nevypovida.Bud rada, ze mas vesele ditko a neres blbiny. Max s tou pesti se sver pediatre, ale pokud nemas peclivou, tak se tim moc zabyvat nebude.

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 08.03.17 09:06

Ano, bohužel je až moc normální, že matky mají utkvělou představu, že vývoj dítěte je závod.

Každé dítě má svůj individuální způsob vývoje těch prvních 5 let je hodně, hodně plastických a až na úplně extrémy z něj nejde moc odhadovat reálné schopnosti do budoucna.

Ale zato snaha mít co nejryhclejší a nejpředpisovější mimino vede ke spoustě mateřských frustrací.

Vřele doporučuju se na takový přístup vykašlat co nejdřív.

nico2
Kecalka 370 příspěvků 08.03.17 09:29

Ahoj. Mám stejně starou dceru. S tou ruckou děla to stejne. Moc to neřeším, ale přesto zrovna dnes chci říct doktorce. Jinak naše se třeba už i otáčí na bříško, málo, ale přeci. Nejsem z toho vůbec šťastná a nejraději bych ji pokrok oddalila. Už mám dítě druhé a moc dobře vím, ze dokud je miminko malé a najdeš ho tam, kam položis, tak je to pohoda. Vůbec není kam spěchat :lol: Řeším už jiné věci než u prvního dítěte. Třeba, ze tahle potvora nechce spát v kočárku u baráku, musím vozit a maminka nemá klid na kafe :oops: Takže užívej období, kdy toho miminko ještě moc neumí :dance:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 08.03.17 09:34

Mám o kousíček starší holčičku a ve třech měsících uměla to samé co tvoje :palec: Při natahování po hračkách taky preferuje levou ruku, při pasení má občas pěstičky zatlý, ale rozevře je když se po něčem natahuje. Kolem toho 4.měsíce dokonce pásla nakřivo, protože se opírala o jednu ruku a druhou máchala kolem :P Dle doktorky naprosto normální vývoj, ani jsem to nijak neřešila. Zkus holčičku míň srovnávat s tabulkami, každé dítě je jiné. Užívej si, jak ti holčička roste a každý její nový pokrok, utíká to hrozně rychle :kytka: A na hlasitý smích u nás zabírá pusinkování na bradu a pod krčkem, to se vždycky chechtá že málem spadne barák :lol:

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 08.03.17 10:14

Náš malý se taky nahlas nesměje a to bude mít 4 m, jen víská :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.17 15:08

Moje malá má taky přesně 3 měsíce a týden (nar.2.12.) :D
Pase koníky tak jako ta vaše. Směje se i nahlas, ale to jen někdy, většinou se taky směje potichu. Už si ale krásně povídá, opakuje aooo, goja a snaží se tak srandovně prskat jako kůň s našpulenýma rtíkama, nevím jak to popsat. Snaží se hrozně moc přitahovat do sedu. Vím, že to by neměla, ale nejde ji v tom bránit i z lehu pořád zvedá hlavičku nahoru jako by si chtěla sednout. Nejvíc se ji líbí, když ji držím ve stoje, to se silou opírá nožičkama a směje se na celé kolo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.17 20:28

@nico2 tak co vám řekla doktorka na tu ručičku, jestli jste se jí ptala?

jinak já vím, že každé mimčo je jiné, některé chodí v 10 měsících, některé v 16. Ale manžel má problémy s páteří a se zádama a všude čtu, jak je správné pasení v prvních měsících důležité pro zdravý psychomotorický vývoj. A když tam píšou, že ve 3 měsících už by mimčo nemělo mít prstíky v pěstičce a mělo by se krásně opírat o lokty a já vím, že malá má tu jednu ručku spíš v pěstičce než roztaženou a ještě se o ní opírá a stáčí to tělíčko díky tomu ke straně a přetáčí se zpátky na záda, tak mě to trochu děsí. A spíše jsem chtěla uklidnit, že to tak někdo má taky a že je to naprosto normální.

e008
Závislačka 3204 příspěvků 31 inzerátů 09.03.17 21:04

Tak si zajdi k fyzio na svoje naklady jednou a budes mit jasno. Ja jsem domluvena s fyzio syna, ze s druhym ditetem mam prijit do 6 tydnu. Ze uz to pozna a da se s tim pracovat…

nico2
Kecalka 370 příspěvků 13.03.17 08:54
@Anonymní píše:
@nico2 tak co vám řekla doktorka na tu ručičku, jestli jste se jí ptala?jinak já vím, že každé mimčo je jiné, některé chodí v 10 měsících, některé v 16. Ale manžel má problémy s páteří a se zádama a všude čtu, jak je správné pasení v prvních měsících důležité pro zdravý psychomotorický vývoj. A když tam píšou, že ve 3 měsících už by mimčo nemělo mít prstíky v pěstičce a mělo by se krásně opírat o lokty a já vím, že malá má tu jednu ručku spíš v pěstičce než roztaženou a ještě se o ní opírá a stáčí to tělíčko díky tomu ke straně a přetáčí se zpátky na záda, tak mě to trochu děsí. A spíše jsem chtěla uklidnit, že to tak někdo má taky a že je to naprosto normální.

Ptala jsem se a prý je to úplně v pohodě. Mám ji dávat co nejvíce na bříško a pomáhat ji srovnat telicko do správne polohy. V momentě, kdy už nemůže a to tělo ji jakoby povolí, tak zase otočit na zadá a obrátit třeba zase za 10 min. Ale během teď 2 dnů udělala hrozny pokrok a ruce otevírá čím dal častěji a i,,pase,, mnohem jistěji a lépe.

nico2
Kecalka 370 příspěvků 13.03.17 09:03
@e008 píše:
Tak si zajdi k fyzio na svoje naklady jednou a budes mit jasno. Ja jsem domluvena s fyzio syna, ze s druhym ditetem mam prijit do 6 tydnu. Ze uz to pozna a da se s tim pracovat…

To je zajímavé. Každý na to má asi taky trochu jiný názor. Já tady mluvila s fyzio, který se přímo věnuje dětem s velkým postizenim. Obrna, ochrnutí a podobně. (Máme tu spec. ústav s pobytem pro takové děti) je to přímo vedoucí a má pod sebou všechny fyzio v ústavu. A řekl mi, ze většina děti se do cca konce 3 měsíce projevují hodně podobně. A od konce toho 3 měsíce se začínají projevovat rozdíly. Na konci 4 měsíce už je zřetelný rozdíl. Do té doby jsou prý miminka různé krivaty a asymetrický. A těžko jde poznat nějaký problém. Proto prý nejlepší čas kdy něco řešit je pravé ten zlomovy 3 měsíc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama