Dovolená 2016 - rakouská nebo italská jezera

1857
17.11.15 21:29

Dovolená 2016- rakouská nebo italská jezera

Pro někoho možná ještě brzy, ale já už začínám vyšilovat s letní dovolenou, každý rok něco rezervujeme už v této době.
Protože máme 3 děti ve věku od 3 do 12 let, tak letecky jsme to letos vzdali, za 5 lidí už je to docela pálka. Do Chorvatska se mi nechce, byli jsme už několikrát, sever Itálie nás neláká. Nechceme moc daleko a určitě se chceme koupat, volba padla na nějaké jezera, buď v Rakousku (mimo Zell am See, tam už jsme byli 2×) nebo v Itálii, tam jsme ještě nebyli. V červenci.
Máte prosím nějaké tipy, na místo, popř. i ubytování. Jde mi o to, aby se tam dalo koupat, takže ne moc studená voda, proto se bojím těch alpských jezer, spíš se dívám na Korutany a tak.
Náš limit je max 20 tisíc na rodinu a týden za ubytování, pokud by v tom bylo nějaké jídlo nebo nějaká karta výhod tak 30 tisíc, byla bych ráda za penzion s něčím pro děti- bazén, dětské hřiště… Před 4 lety se nám podařilo ještě se 2 dětma třeba u Zell am See ubytování na 5 nocí za 16 tisíc na rodinu, v hotelu s bazénem, all inklusive a karta výhod v ceně (hodně věcí zdarma, lanovky, vstupy apod.).
Teď, co hledám, tak nic rozumného nemůžu najít, některé kapacity už jsou dokonce vyprodané :nevim:
Díky za inspiraci. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25620
17.11.15 21:40

@bigl
Byli jsme u Wolfgangsee a tam by se vam mohlo libit, je tam krasna zubacka, lode atd. My teda cestovali, bydleli jsme v Russbachu a byli jsme i v Hallstattu a u Konigsee atd.
Meli jsne apt od New-Dama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857
17.11.15 21:46

Díky, mrknu na to. Pro nás je problém, že jen minimum hotelů nebo penzionů je ochotno ubytovat rodinu se 3 dětmi, proto máme výběr dost zúžený. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42802
17.11.15 22:23

@bigl alpská jezera jsou studená všechna :mrgreen: vlastní zkušenost a u termálních v Rakousku dole v Korutanech se zas nevejdete ani náhodou do cenového limitu, to je vcelku drahý kraj. Já byla u Lago di Garda v Itálii, ale už je to dlouho, jen na poznávačce, takže jsme jen smočili prst :lol:, nepamatuju se, jaká byla voda
Jinak Konigsee super, ale to není moc na koupání :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42802
17.11.15 22:25
@bigl píše:
Díky, mrknu na to. Pro nás je problém, že jen minimum hotelů nebo penzionů je ochotno ubytovat rodinu se 3 dětmi, proto máme výběr dost zúžený. :)

Rakušané mají limity na pokoje a apartmány - na určitý počet lidí určitý počet m2 a je jim jedno, jestli je to kojenec nebo dospělý člověk a nesmí se to prošvihnout. Takže takové to naše, že se mimino vyspí v posteli s rodiči, to tam neprojde :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857
17.11.15 23:48

@Moise Aha, tak já jsem četla, že některé jezera mají v létě až 28 stupňů, nevím, jestli je to pravda. Třeba Klopeiner See je prý nejteplejší jezero v Evropě, tak nevím :nevim:
Jinak s tím ubytováním vím, že je to problém, loni jsme třeba na dovču letěli, nejmladší dítě bylo ještě jako infant (do 2 let) a už i to byl dost problém. Nevím, jak cestují rodiny se 4 a více dětmi, ale znám takových několik a volí většinou nějaké apartmány s vlastním vařením.
Uvidím, co najdu, nebo jestli ještě někdo něco doporučí??? Našla sem pár odkazů na pěkné penzionky s bazénem a cenou kolem 13 tisíc na týden pro rodinu, ale v sezóně už mají plno. Příště musím asi rezervovat v září nebo co :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25620
18.11.15 06:29

Tak v tom Wolfgangsee se koupou. Studeny to asi je, to nevim :mrgreen:
Nicmene takovy Lago v lete je urcite nad vas limit a je tam lidi jak psu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42802
18.11.15 07:55

@bigl ano, to jsou ta termální jezera, ty mají kolem těch 28st., co vím, tak jsou v Korutanech, možná ještě někde jinde, to nevím. Ale právě Korutany patří díky tomuto k nejdražším oblastem Alp. Wolfgangsee je snad to neznámější termální jezero, snad si to pamatuju dobře. Podívej se, ale pro nás tam bylo ubytování mimo naše možnosti.
Lago je v létě přeplněné, to je pravda, ale zas není jediné v Itálii, tohle je to neznámější, dají se tam určitě najít ještě další, ale co se týče sezony, tak to je prostě přelidněno snad všude :mrgreen:
Krásná jsou ještě jezera ve Slovinsku - Bled, Bohinj. Koukni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42802
18.11.15 07:59

Beru zpět, samozřejmě jsem se sekla, to termální jezero je Worthersee :mrgreen: Taky od W :lol: A kolem něj je jich několik dalších
Wolfgangsee je „normální“ jezero v Solné komoře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857
18.11.15 08:30

@zuzu224 @Moise Holky díky, já myslím, že týden ubytování bez jídla za 20 tisíc není až zas tak nereálná cena, ani u Lago ani v Korutanech, na booking je toho dost, ale něco už je přes léto vyprodané. Pokud nehledáte hotel s 5 hv., ale nějaký útulný příjemný penzionek, tak v tom nevidím problém. Když k tomu připočítám cestu a nějakou útratu tam, tak jsme na 40 tisících, což je za týdenní dovolenou autem s vlastním vařením podle mě adekvátní cena.
Já spíš chtěla rady a zkušenosti, které jezero by jste doporučili, kde je fakt voda na koupání, jaká oblast se vám zdá nej, ubytování tam už myslím najdu. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25620
18.11.15 09:31

@bigl
Tak to bych spis hledala ty Korutany. To Lago je hrozne provareny, tam je to v lete jak v Bibione na plazi :mrgreen:
Jinak jestli se chcete koupat hlavne v bazene, tak bych se toho Salzkammergutu nebala. Me se tam libi hrozne a na vylety je to tam supr. Neni to treba daleko ani na Konigsee a Orli hnizdo, coz je i pro deti supr vylet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42802
18.11.15 09:49

@zuzu224 jj, máš pravdu. Tam je to hodně o štěstí chytit dobré počasí, ale dá se tam koupat v létě v hotelovém bazénu v pohodě. S přírodními koupalištěmi je to horší, tam je voda fakt ledová.
@bigl my jsme byli v Solné komoře, na víc dní než chcete vy a vešli jsme se i levněji, jak píšeš, v malém penzionku, na luxus si nepotrpíme, stejně jsme tam jenom přespávali. Ale původně jsme právě chtěli blíž k těm termálním jezerům a ač jsme taky hledali dost v předstihu, nenašli jsme :think: Ale teda my jsme neměli jako prioritu koupání, tak jsme nakonec skončili v té Solné komoře, nekoupali jsme se skoro vůbec, ale nám to nevadí, hlavně jsme chodili po horách a výletili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857
18.11.15 10:44

@zuzu224 Díky za odpověď, mě to Lago jednu dobu hrozně lákalo, ale jestli je to tam tak, jak píšeš, tak si asi nechám zajít chuť. Ty masovky taky nemusím, na druhou stranu úplnou odlehlou samotu taky nevyhledáváme. Ty Korutany to asi jistí, pokud seženu slušné ubytko.
@Moise to koupání není úplná priorita, ale koupat by jsme se chtěli, mimo jiné jasně že o výlety. My byli právě na hory a výlety v tom Zell am See, to byla krása, hrozně moc věcí v ceně, furt jsme někde byli - lanovky, horské jezera Krimmelské vodopády, soutězky, Zoo apod, akorát byla hrozná zima, na to, že byl začátek července.
Já jak nemám dovolenou spojenou i s nějakým koupáním, tak to pro mě není ono, nemusím ležet na pláži celý den, ale tak 2 hodinky denně bych brala. Trochu jste mě zklamaly, že se asi v jezerech v Rakousku moc nevykoupeme, ach jo :(
Tak jedině to po cestě zpět vzít ještě na pár dnů přes maďarské termály, ale tam se taky obávám šílených davů lidí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25620
18.11.15 10:50

@bigl
Kdybys nemela skolaky, tak Lago po sezone je super. :palec:
Znamy tam byl letos sezone a stal pomalu frontu do vody :mrgreen: Strasne tam jde turisticky ruch nahoru.
V Madarsku to muzete vzit pres bahnak Balaton :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42802
18.11.15 10:54

@bigl jj, Zell am See je fajn, Krimmel taky. Tam je opravdu hrozná spousta možností, i pro děti, ale je to o ceně no, většinou ty lanovky, zubačky vyjdou na dost peněz, my jsme tam nechali tolik co na dovolené u moře letecky, ale neřešíme to, máme zážitky a to je super :) Já ti můžu říct, že tou dovolenou jsem byla nadšená mnohem víc než dovolenou u moře :lol:
My jsme u Lago di Garda byli jedno odpoledne v rámci výletu, je to tam super vidět, krásná příroda, ale celou dovolenou bych tam trávit asi nechtěla, nevím :think:
Jinak co se týče koupání, vezmi v úvahu také rakouské aquaparky - zase je to o penězích, vstupné není laciné, ale jsou většinou s termální vodou a luxusní, my byli hrozně spokojení :palec: Vyžití pro děti, teplá voda, bazénu uvnitř i venku, klidové zony, x různých druhů saun atd.. v případě třeba toho, že jeden den prší nebo není hezké počasí, tak se tam dá strávit luxusní odpočinkový den :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama