Dovolená Balaton

Napsat příspěvek
1010
17.3.14 16:38

@verulicek zdravím :lol:

reaguji na Váš loňský příspěvek k dovolené na ostrově Tihany.
Všimla jsem si, že letos tato slev. akce taky probíhá na nějakém slevovém portále?

Jeli jste tedy už loni?
Prosím, jaké máte zkušenosti.
Děkuji za odpověď a čas. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.14 16:42

@daniela4

ahoj, anglicky se tam ani nedomluvíte, takže dcera by vám tam byla k ničemu. My jsme jezdili 12 let k Balatonu na dovolenou, domluvíš se tam vpohodě německy a česky taky, vlastně jakoby slovensky, prostě s jazykovou bariérou neměj vůbec obavu. Jinak kdybys chtěla dobrej tip na místo, můžu dát, vyzkoušeli jsme asi tři místa a jedno z nich je fakt super. Je to v Balatonfoldváru, kousek od vody a všelijakých radovánek. Jo a cenově je to tam super po všech stránkách, takže si užijete za stejný peníze jako tady, ne-li méně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1010
17.3.14 16:44

@kočička Evička děkuji za rychlou odpověď. Jsi zlatíčko.
Pokud by Tě to neobtěžovalo, byla bych ráda za jakýkoliv tip, teprve se rozkoukávám a tápu.
Děkuji moc. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.14 16:49

@daniela4

ten Balatonfoldvár je vlastně naproti Tihány (Tihány není ostrov). Do Tíhány jsme jezdili trajektem na výlety, jinak ubytování lze zajistit přímo na místě, všude je volno a cenu si domluvíš taky na místě (ale klidně objednej již odsud). Záleží, jaké máš požadavky na ubytování, na cenu a podmínky. My jsme nakonec jezdili pak už opakovaně do jednoho penzionu, kde jsou krásné pokoje, kuchyně, terasy, bazén a tak a cena byla cca 450 Kč noc/os, ale pokud si vezmeš apartmán pro rodinu, vyjde to i levněji a je tam fakt všechno. Klidně ti vše řeknu podrobnějc, když budeš chtít, napiš mi do SZ svůj tel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1010
17.3.14 17:09

@kočička Evička
já se spíš dívám po hotelu a spíš okolo Balatonfured.
Moc se mě na ten jih nechce, malý v autě moc nevydrží…už tak to budou nervy tam docestovat. Ale je pravdou, že vesměs tu všechny doporučujete spíš tu jižní stranu Balatonu.
Je to tak velký rozdíl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.14 17:15
@daniela4 píše:
@kočička Evička
já se spíš dívám po hotelu a spíš okolo Balatonfured.
Moc se mě na ten jih nechce, malý v autě moc nevydrží…už tak to budou nervy tam docestovat. Ale je pravdou, že vesměs tu všechny doporučujete spíš tu jižní stranu Balatonu.
Je to tak velký rozdíl?

ale Balaton fured a Balaton foldvár jsou naproti sobě, jen přes jezero, což je necelých 10 minut trajektem, jsou vpodstatě na stejné úrovni. To místo není jih, ty vlastně jen v Tihány přejedeš vodu. Takže co se týká doby v autě je malinkatej rozdíl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.14 17:17

@daniela4

jinak se tam skvěle cestuje, až na menší vzdálenost jedeš jen po dálnici, akorát cca 80 km jedeš dolů a tam je taky nádherná cesta, takže počítej tak 3,5 hoďky celkově

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1010
17.3.14 17:19

Jasně, ok, teď jsem mrkla do mapy.
Na ten trajekt se nějak objednává nebo se přijede a jede?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.14 17:20
@daniela4 píše:
Jasně, ok, teď jsem mrkla do mapy.
Na ten trajekt se nějak objednává nebo se přijede a jede?

přijedeš a jedeš, jezdí po cca čtvrthodinách a je to necelejch 10 minut cesty po vodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
17.3.14 19:06

@daniela4 anglicky moc ne, ale německy v pohodě… a ano, dá se tam fungovat i bez znalosti jazyka, jako všude jinde… německy umí i prodavačky v samoobsluhách… jinak v obchodech čísla poznáte, obrázky na potravinách taky, většina toho je jako u nás… v restauraci mívají dost často jídelní lísty i v němčině… malý slovníček ti můžu poslat na mail…
Jinak doporučuji jet na tu stranu, kde je Tihany, je tam víc vody… z druhé strany Balatonu je to pořád skoro jen nad kolena, že si ani nezaplaveš… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1010
17.3.14 21:02

@Regina Hero děkuji moc za informace. :lol:
Jsi scestovalá :lol:…to už vím, o každé destinaci něco víš. :palec:
Už několikrát jsi mi poradila.
Ty stránky Kudlanky jsou super!!!

Díky moc a jestli Ti to nezabere mnoho času, prosila bych ten malý slovníček.
E-mail pošlu v SZ.
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8634
17.3.14 22:17

@daniela4 Pokud budu vědět tak ráda poradím. :) A Kromě Ruštiny AJ i NJ pouze základy a vždy jsme se domluvili :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1010
17.3.14 22:48

@jaaaanina děkuji moc.
Zatím se tím prokousávám, hledám informace, nejlépe hotel.
Zrovna ty hotely, které mě nějak oslovily jsou okolo Balatonfüred a to tady nedoporučejete kvůli plytké vodě. Tož nevím… :nevim:

Už teď mi jde z toho hlava kolem…
Až narazím na něco, co budu chtít ozřejmit, ráda se ozvu…děkuji :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
17.3.14 23:03

@daniela4 v tom mailu, co jsem ti psala, je v jednom dokumentu kontakt na mou kamarádku, která dělá tlumočnici z Maďarštiny a pořádá nějaké zájezdy tam, tak jí klidně napiš, jestli by ti neporadila něco, co mají už osvědčené… klidně se odkaž na mě… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1010
17.3.14 23:06

@Regina Hero děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu