Dovolená Balaton

Michalaaa
30.1.10 16:43

Dovolená Balaton

Prosím o radu.
Chystáme se na dov.k Balatonu s dětmi 2,5-5let. Chceme ubytování v privátě. Tzn. chata, chalupa, domek…
Nemáte někdo dobrý typ? Jaké máte zkušenosti s koupáním u Balatonu? Známý říkal něco o zarostlých plážích rákosím a že celkově nic moc koupání. Děkuji za postřehy a zkušenosti. Michala

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2769
30.1.10 17:04

ahojky…já tam kdysi byla na zatmění slunce…záleží u jakého města budeš…voda je dobrá jdeš skoro 30 metrů a voda je pořád pod stehna…dno písčité…lepší bude když se podíváš někde na netu..asi jsem Ti moc neporadila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2769
30.1.10 17:12

http://madarsko.orbion.cz/…opa-balaton/

mrkni na to…docela zajímavé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1180
30.1.10 22:54

Ahoj, přímo Balaton ti neporadím. My byli vloni s dětmi (dcera 4 roky a syn 8 měsíců) v Maďarsku. Ale jeli jsme do „termálů“. Nakonec jsme zvolili Kehidakustány. Vesnici cca 15 km od Hevízu, lázně spíš menší a nové, ale skvěle upravené pro děti - koupání a hlavně zázemí (u syna jsem to uvítala :-D ). Obě děti byly nadšené. K Balatonu jsme jeli jeden den (do Kesztely - bylo to nejblíž), velká pláž, ale nic moc. Hlava na hlavě, Balaton nijak moc čistý. Nakonec jsme se na koupání vykašlali. Ubytování si vždy volíme v apartmánu (v Maďarsku jsme nebyli s manželem poprvé, ale poprvé s dětmi). A zatím jsem je vždy zařizovala u Hungariatour a vždy bez problémů a velká ochota. Koukni na jejich stránky www.hungariatour.cz , třeba se inspiruješ.
Letos chceme jet zase (Julka se těší už teď :roll: :-D ), jen se rozmýšlíme, jestli zase na stejné místo nebo do Zalakaros (tam jsme byli před pár lety) a taky fajn, ale pro děti nám zatím vychází nejlépe zase loňské místo :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Michalaaa
31.1.10 12:57

A vy jste byly u jakého města?

• Citovat
  • Nahlásit
1180
31.1.10 20:21

No, v Kehidakustány http://www.madarsko.com/…ce/index.php?… . Jsou to spíš menší lázně, ale pro děti tam bylo velmi dobré zázemí. U vnitřního bazénu byla prosklená místnost, kde byl dětský koutek, koutek na kojení a krmení, přebalování a odpočinek. Se Sašou jsem to fakt uvítala a i Julce se to hodilo. Také tam byl u vnitřního bazénu menší pro děti a i brouzdaliště se skluzavkou :-D Bez problémů tam i na požádání ohřáli jídlo pro děti atd. Byl tam pak ještě jeden hrací koutek, kde si děti mohly i malovat. Děti byly fakt nadšené. Takže asi pojedeme zase tam. Sice jsme Zalakaros ještě úplně nevyřadili - je to mnohem větší městečko a velký lázeňský areál, ale kupodivu mi to zázemí pro děti tenkrát (když jsme tam byli s manželem sami) nepřišlo až tak dobré a vnitřní bazény pro malé děti nebyly tak zajímavé. V jiných lázních nevím, jak to chodí. My vybírali podle vzdálenosti. Aby jsme to stihli bez problémy během dne. Máme už vyzkoušenou dobrou trasu - dokonce pak vede i kousek podél Balatonu :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7858
31.1.10 21:38

Ahojky,tak my byli přimo tady http://www.balatontourist.hu/index.php?…

a byli jsem tak nadšený že si to letos zopakneme určitě zas,bydleli jsme v bungalovu kde je všechno vybaveni včetně kuchynky,lednice a čtyři lužka,ty bungalovy jsou přimo u Balatonu,zaleži teda jaký si vybereš.
Voda bych řekla že je čistá a to soudim podle toho že jsme měli pro děti bazen a vodu jsme z Balatonu do něj nalejvali.Jinak mělko takže idealni pro děti a teloučka voda.Rakos tam vubec nebyl,teda aspon v tomhle kempu.
Byli jsme začatkem července a kus plaže jsme měli jen pro sebe,takže jsem se nemusela bat že mi Kubik bude běhat po hlavach dalšich lidi,fakt doporučuji.
Ceny potravin zhruba stejně jak tady,kusek Tesco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7858
31.1.10 21:47

A ještě k tý vodě,ona vypadá zakaleně protože Balaton má bahnitý dno,jinak ta voda je čistá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1180
1.2.10 15:56

My jsme původně taky uvažovali o Balatonu, akorát ubytování pouze v apartmánech. Nakonec jsme termály i pro děti zvolili proto, že dovolená není závislá na počasí - ať je teplo nebo zima, slunce svítí nebo leje jak z konve - je to jedno. Koupat se dá vždy, výběr podle počasí v koupání venku nebo uvnitř.
Jo a Balaton byl opravdu špinavý. Pokud tedy beru za špínu i tu pěnu a plovoucí zbytky dřeva na hladině - rákos tam byl taky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
pitusova
19.6.11 18:03

Dobrý den, minulý pátek jsme se tam byli s přítelem podívat. Chystáme se tam také máme tříletého syna. Teďka Vám nepovím kam jsme přímo zajeli, ale tam byla pláž uplně super. Hladina mělká, pískovitá pláž a pro děti hafo věciček. Např. klouzačky, hřiště…Zkuste se podívat přímo ve vyhledávači záleží co přesně chcete pač Balaton je doost rozsáhlý rozlohou. Martina :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
8635
11.5.12 13:49

Ahojky, trochu propagace Balatonu. Pokud se někdo rozhodne užít si dovču u Balatonu tak určitě na jižní pobřeží. Voda opravdu vypadá jako kalná, ale je to jen dojem a složení vody. Dno je velmi mělké a když si chce člověk zaplavat tak se hezky projde. Pro malé děti to je ráj.Vodička teploučká.
Jezdím tam od svých 6ti let vlastně každoročně. Takže letos zas :lol: To jejich výborný víno a klobásy prostě nemůžu vynechat.
Kdyby měl někdo otázky tak jsem tu :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4042
15.5.12 09:13

Díky za téma Balaton! :-) Ač jsme letos mysleli, že nikam nevyrazíme, když máme doma malé mimi, tak nám to nedá a začali jsme pátrat kam se podívat. Napadlo mě Slovensko nebo právě Balaton. Takže projdu odkazy a nechám se inspirovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10636
15.5.12 09:18

Taky se s malym chystame na Balaton.Uvazovali jsme jeste o Chorvatsku,ale s malym prckem bude zatim lepsi Madarsko. @jaaaanina Muzu se zeptat,kde jste byli ubytovany? Stale hledam a nemuzu se rozhodnout..Diky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8635
15.5.12 17:23

@kkaattkkaa My už roky jezdíme do Balatonszemes. A ubytovaný jsme v privátu. Vlastně už jezdíme ke stálým lidem. Tohle městečko je na jižním břehu což je základ a je poměrně klidné. Kolem celého Balatonu vede železniční trať a docela frekventovaná silnice. Při výběru ubytování je dobrý nebyt až za tou silnicí,je to daleko k vodě a blbý přecházení té silnice. Ale zase to není taková vada.
Znám dost dobře i okolní města Balatonszárszo , Balatonlelle, a Balatonboglar.Tam je krásnej stálej cirkus a velká pout. Všude tam je to super. Na severním břehu jsme se byli jen podívat vykoupat je tam bahno. Ceny potravin tam jsou srovnatelné jako u nás a tak ani nic nevozíme a kupujem až tam.....nevím co by tě ještě zajímalo, klidně se ptej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10636
15.5.12 17:34

@jaaaanina diky moc :) Pojedem s prckem,kteremu bude v te dobe 1 rok,takze urcite zvolime tu jizni cast.Urcite se jeste ozvu,ted me prdola nenecha v klidku premyslet a dumat.. :mrgreen: :mrgreen: Zatim moc diky za info.Jo a preci-jake tam byva pocasi prelom cervenec-srpen? :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat