Dovolená - pozvání bratra bez vědomí jeho manželky

26.1.20 22:15

Dovolená - pozvání

Ahoj všem.
Omlouvám se, ale z níže uvedených důvodů budu psát anonymně.
Je mi 40 (muž) a rád bych pozval svého bratra na výlet. Dárek k narozeninám (v květnu). Letos v létě. Na velký výlet, řekněme do Austrálie. Na 14 dní. Rád bych mu všechno zaplatil (řekněme mimo suvenýrů).
A teď k jádru problému. Mám manželku a ta s tím bezvýhradně souhlasí. Bratr má manželku. My s manželkou se bojíme, že ho jeho žena nebude chtít nikam pustit.

Otázka zní: všechno koupit, zarezervovat atd a dát mu poukaz až k narozeninám?
Jeho žena s tím sice nemusí souhlasit, ale bude už vše zaplacené…
Nebo jak na to? Poraďte. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2991
26.1.20 22:17

Dala bych mu poukaz. Jeho žena s tím nemá co nesouhlasit, vždyť je to dárek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2991
26.1.20 22:17

Ano vše bych zarezervovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.20 22:20

Vzhledem k tu, ze vim, co za osobu si vzal muj bratr, tak bych to urcite nedala. Protoze vim, ze by udelala naprosto vse, aby jet nemohl. A protoze se ji boji, tak by neletel.
Anonym-osobni duvody

• Nahlásit
  • Citovat
2007
26.1.20 22:21

Tak záleží jestli i když by ho manželka nechtěla pustit tak by si dupl a jel by. Nejlepsi by bylo domluvit se s ní předem, přece jen to není dárek za 1000 kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.20 22:24
@Adam_Novak550 píše:
Ahoj všem.
Omlouvám se, ale z níže uvedených důvodů budu psát anonymně.
Je mi 40 (muž) a rád bych pozval svého bratra na výlet. Dárek k narozeninám (v květnu). Letos v létě. Na velký výlet, řekněme do Austrálie. Na 14 dní. Rád bych mu všechno zaplatil (řekněme mimo suvenýrů).
A teď k jádru problému. Mám manželku a ta s tím bezvýhradně souhlasí. Bratr má manželku. My s manželkou se bojíme, že ho jeho žena nebude chtít nikam pustit.Otázka zní: všechno koupit, zarezervovat atd a dát mu poukaz až k narozeninám?
Jeho žena s tím sice nemusí souhlasit, ale bude už vše zaplacené…
Nebo jak na to? Poraďte. Děkuji.

Normálně zakoupit a dát mu poukaz k narozeninám nebo mu dárek předat raději dříve, aby si mohl zajistit v práci dovolenou. Potom by to mohl být problém.
S námi jela také na dovolenou moje sestra. Dostala to jako dárek ke kulatým narozeninám. Její manžel by s tím také jinak měl problém, aby jela sama. Ale co mohl, když to měla celé zaplacené. ;) Přece to nenechá propadnout.

• Nahlásit
  • Citovat
1383
26.1.20 22:24

@Adam_Novak550 a co když na ten termín budou mít třeba naplánovanou svou dovolenou? Jinak jako plán pěkný, ale já bych tohle třeba neudělala, co když on o dovolenou s tebou nemá zájem? Nebo si takový dárky dáváte běžně?
Já bych z toho asi radost neměla, kdyby brácha přišel, že s ním tehdy a tehdy jedu tam a tam teda. :nevim: i s ohledem na to, kolik mám v roce dovolený, si nejsem jistá, že bych dva týdny z pěti chtěla trávit s bráchou místo se svým manželem a dětmi. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 22:27
@Anonymní píše:
Normálně zakoupit a dát mu poukaz k narozeninám nebo mu dárek předat raději dříve, aby si mohl zajistit v práci dovolenou. Potom by to mohl být problém.
S námi jela také na dovolenou moje sestra. Dostala to jako dárek ke kulatým narozeninám. Její manžel by s tím také jinak měl problém, aby jela sama. Ale co mohl, když to měla celé zaplacené. ;) Přece to nenechá propadnout.

Co se týče dovolené, tak to jsem zajistil u bratra v práci. Bude ji mít napsanou, ale nebude to vědět. Dovolené má spousty :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 22:29
@Netopýr1 píše:
@Adam_Novak550 a co když na ten termín budou mít třeba naplánovanou svou dovolenou? Jinak jako plán pěkný, ale já bych tohle třeba neudělala, co když on o dovolenou s tebou nemá zájem? Nebo si takový dárky dáváte běžně?
Já bych z toho asi radost neměla, kdyby brácha přišel, že s ním tehdy a tehdy jedu tam a tam teda. :nevim: i s ohledem na to, kolik mám v roce dovolený, si nejsem jistá, že bych dva týdny z pěti chtěla trávit s bráchou místo se svým manželem a dětmi. 8o

Má to být „pánská jízda“ ve stylu věcí co se mu líbí. Trošku ho za těch pár let znám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2747
26.1.20 22:35

No já nevím. Pokud je jeho žena skutečně semetrika, tak ho možná nakonec jet nechá, ale bratr bude mít kvůli jedné dovolené dusno jak před tak i po dovolené a to se vyplatí…
Oslovila bych jeho ženu a seznámila ji s plánem tak, aby si z toho nesedla na sedinku a dle její reakce bych zařizovala dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10115
26.1.20 22:38
@Adam_Novak550 píše:
Co se týče dovolené, tak to jsem zajistil u bratra v práci. Bude ji mít napsanou, ale nebude to vědět. Dovolené má spousty :-)

Tak to je dobrá zpráva. ;) Jinak zaplatit mně někdo dovolenou, tak jedu hned a neváhám. :lol: Zatím se mně nepoštěstilo. :D Ale třeba u nás v práci se musíme v dovolené střídat, takže záleží, kdo dříve přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 22:40
@Martha03 píše:
No já nevím. Pokud je jeho žena skutečně semetrika, tak ho možná nakonec jet nechá, ale bratr bude mít kvůli jedné dovolené dusno jak před tak i po dovolené a to se vyplatí…
Oslovila bych jeho ženu a seznámila ji s plánem tak, aby si z toho nesedla na sedinku a dle její reakce bych zařizovala dál.

Už jednou jsem ho na dovolenou lákal, ale nevyšlo to, protože jeho žena řekla „Nikam nepojede, mě taky nikam nevzal“. To si to měl ale platit sám. A je to už několik let zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
26.1.20 22:41

14 dní není půl roku, takže bych dala již zaplacený poukaz. Jako manželka oslavence bych s tím problém neměla a přála bych mu to. Manžel je totiž workoholic :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8687
26.1.20 22:42

A je nějaký důvod, proč ho jeho žena nechce pustit? Něco jako, že poslední pánská jízda skončila v bordelu, ve kterém vás našla za tři dny?
Já si umím představit jediný případ, kdy bych remcala, a to pokud by ta dovolená ovlivnila naše možnosti hlídat děti (např. by v létě zoufale chyběla a neměli bychom to jak vykrýt nebo bychom neměli prostor na společnou dovolenou). Jinak mě nenapadá jediný důvod, proč manžela „nepustit“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 22:49

@zrcadlo
Ne není žádný důvod. Chodíme spolu „na pívo“ pravidelně a vždy ve vší počestnosti :-)
Nechci o svém bratrovi mluvit nijak špatně, ale on skoro nikde nebyl, tak mě napadlo, že by mu to udělalo radost. Ale zvát jeho ženu a platit za ni opravdu nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama