Dovolená s ročním dítětem

5
19.7.05 10:44

Dovolená s ročním dítětem

8O Chystáme se na dovolenou s ročním dítětem - letecky na Mallorcu. Jaké jsou vaše zkušenosti s trávením dovolené u moře s ročním dítkem a co je dobré vzít s sebou a nezapomenout na to?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
19.7.05 13:18

AHoj,
my byli před rokem v Chorvatsku, to byl malému rok a letos v Turecku letecky. Obě dovolené proběhly v pohodě, moc jsme si to užili. Do letadla si nezapomeň vzít lahvičku, nebo jiné pití a při vzletu nebo přistání strčit do pusinky a bumbat, nebo dudlík, aby nebyly tlaky v uších. I když náš to nevnímal skoro vůbec. Hlavně nezapomeň prášky, my jsme měli skoro na všechno, na zánět očí (z větru a písku od moře), na rýmu, na kašel, na průjem, na teplotu, my jsme sice nepoužili nic, ale jistota je jistota. Také jsme měli rychlovarnou konvici na převaření vody a hodně čajů a mlíčka (nevím jestli kojíš) pak balené polívčičky od Hami a přesnídávky, i když jsme skoro nevyužili, malej jedl většinou s námi, měli jsme polopenzi. Hlavně opalovací krémy, hračky, my jsme hodně využili i kočár, kupovali jsme v té době i skládací golfky.
Dovolenou si užijte
AHoj

• Nahlásit
  • Citovat
36
19.7.05 14:19

Čauky,
my taky byli loni s 10 měsíčním miminkem v Chorvatsku, bylo to skvělý. Jestli kojíš, máš výhodu, naše malá měla zvýšenou potřebu pití, tak jsem to mohla akčně řešit (letos jsme už dokupovali obyčejné džusy a vodu - je už velká)
Ještě bych doporučila hodně lehounkých triček a kloboučky, já brala i „teplejší oblečení“ - tričko s dlouhým rukávem, bavlněné kalhoty apod., což jsem vůbec nevyužila a dokola přepírala 4 tenoučký trika, takže doporučuju i prášek na praní, ten byl v permanenci každý den.
Jinak buď v klidu, já měla taky obavy, jestli jsem něco nezapomněla, ono vše se dá popřípadě dokoupit (letos jsem třeba zabudla nočníček :-))))
Jo a ještě doporučuju bazének nebo člun, do kterého můžeš nabrat vodu na balkóně nebo u moře, když se bude bát vln.
Hezky si to ve zdraví užijte
Tajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.7.05 21:59

Ahoj, taky přispěju s troškou do mlýna. právě jsme přijeli z Kréty, kde malá oslavila rok (dostala z hotelu velký dort s jednou svíčkou). Určitě vem naše léky, hodně triček, nejlépe na každý den jedno i víc a počítat i s přepráním. Letadlem jste omezeni kg., tak já jsem brala plíny a obídky jen na půl dovolené, zbytek jsem dokoupila (Hipp stál kolem 1.30 euro) pleny myslím 12 euro. Vodu jsme dávali místní balenou a vezla jsem si naše ještě kaše na večeři a nutrilon.. v restauraci jsem poprosila o horkou vodu na kaši a nutrilon,jen jsem jim dala flašku a ukázala kolik vody chci, jídelko mi na požádání taky ohřáli. Jinak všechny jižní národy milují děti a tady ty malinké obzvlášť, tak ti všude vyjdou vstříc. a určitě dost opalovacího krému. jo ty trička se od něj spolu s potem dost špiní, stejně tak kloboučky, tak jich vem více. My měli kloboučky jen tři a ty jsem musela prát pořád dokola.Krásnou dovolenou přeje Gabra

• Nahlásit
  • Citovat
5
27.7.05 10:12

dovča se blíží

Holčiny, moc díky za rady, málem jsem zapomněla na kapičky do očí, stačí ophtalmoseptonex kapičky? na průjem jsem koupila smektu. Letíme do civilizace - na Mallorcu, tak jídla i plínek beru na polovinu pobytu a počítám, že zbytek dokoupím. Domča hrozně moc pije (1,5 l denně určitě, takže spotřeba plín je teď obrovská, takže si jdu pročíst začínáme s nočníčkem :-)

Zítra v půl sedmé odlétáme, ve tři odjezd z Pardubic, mějte se krásně!!!! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
19.6.13 10:31

Mám dotaz, s malým (čerstvě 1 rok) se chystáme příští týden do lokalit jako je Tunis nebo Turecko (ještě uvažuju nad Bulharskem), ráda bych nějakou pasivní dovolenou ve velkém hotel. komplexu s bazény a pláží, asi AI.

Ale teď mi jde o to, že v těch vzdálenějších zemích se bojím, že nebude v blízkosti žádný obchod s „normálními“ věcmi. Tím nemyslím suvenýry, plážová udělátka apod… ale třeba pleny nebo příkrmy, vodu.

Malý sice není na skleničkové stravě, papá doma vařené, uvidím, zda mu něco z obědů nebo večeří budu moct dát a doufám, že ano, že nějaké vhodné jídlo bude. Nebo vzít pár příkrmů s sebou, ale je mi jasný co s miminem vše potáhnu, tak chci takové spotřební věci koupit na místě. To samé pleny.

Jak jste to měli s přípravou UM? Malý má už jen na noc, v klidu by se bez něj obešel, ale chci aby ho pil. Měli jste s sebou rychlovarku nebo jste někde splašili teplou vodu?

Určitě nepojedeme do nějakých bungalovů nebo pokojů s kuchyňkou.

A ještě jsem si vzpomněla - jak řešíte pleny na pláži? Máme plavky s integrovanou plenou nebo i plavací plenky, ale na pláži nechci aby se v tom celý den pařil a ráda bych ho nahatého. Nočník trénujeme velice zběžně, možná nějaké vyčůrání by se dalo snést, ale kam ho dát vykakat? Už mě napadlo, zda nefunguje nějaký cestovní nočník ty plavací plenky bych mu dávala asi do bazénu, tam je to něco jiného.

Prosím o všechny možné tipy na dovču s ročním batolátkem! (Prosím aby se diskuse neposunula, že Vy byste dítě do těchto zemí nevzali apod…)

• Citovat
  • Upravit
4478
19.6.13 10:43

Ja osobne bych si pleny min. na tri dny vzala s sebou. Neumim si predstavit priletet a honem honem ve vedru jit schanet obchod, kde se co da koupit…
Vodu na UM bych resila cestovni rychlovarnou konvici {predem si zjisti jaky typ zastrcky se v dane zemi pouziva…} a balenou vodou. Potom bych se zeptala hoteloveho personalu, jestli ti muzou nabrat do termosky prevarenou pitnou vodu. My s tim nemeli nikdy problem. Jidlo bych rocnimu nevahala dat takove, jako mame my. Proste si zobne z talire kousek masa, kousek brambory… oni toho stejne moc nesnedi. Sklenicky bych rocnimu uz netahala… Jedine nejakou vyzivu.
No a na plazi… :lol: bych nechala behat klidne nahatyho, kdyz bych vedela… ze je teda dneska uz vykakanej… Kdybych ocekavala nadilku, tak bych davala bud suchy plavky { v tescu koupis za par kacek} nebo normalni plinku. Pripadne, bych mela nachystanej sacek… abych mohla nehodu sebrat z pisku a uklidit :mrgreen: Okolo bazenu bych ho nechavala nahatyho asi jenom na lehatku… Jinak plinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
346
19.6.13 10:50

Nevím jak v Tunisu, ale v Turecku mají ve všech lepších hotelech speciální místnost pro prcky, kde je balená koj. voda, různá UM, příkrmy různých značek. Je tam i vše potřebné pro přípravu jídla…Nevím jaký hotel budete vybírat vy, jestli tohle nabízí i ve 3 hvězd. Ale 4 a 5 hvězd určitě. Ale určitě se můžete poptat v cestovce na konkrétní hotel, který si vyberete. My měli na hotel štěstí a dali nám i babycot bez příplatku :) Ale muselo se to domluvit dopředu. Dle mých zkušeností mají i v těch odlehlejších částech plenky a příkrmy v obchodech, ale připravte se na to, že si připlatíte. Já loni mladšímu plenky i příkrmy vezla. I když těch příkrmů jen pár na oběd, protože my přes den nejedli. A večer jedl s námi. Byl mu rok a 2 měsíce, byli jsme na řec. ostrově, ale ke konci pobytu nám pleny došly a já za 10 plen dala tolik co tady za velký balík. NA pláži měl malý plavací plenku, když ještě nebyl vykakaný :) A PAk jen obyč plavečky :)Co vám rozhodně doporučuji si koupit už tady a vézt si to sebou je repelent do zásuvky na komáry. My ho první noc neměli a malej byl pak jak kdyby měl neštovice chudáček. Jinak naše děti nepotřebovali nic speciálního. Jela jsem teda s lékárničkou vybavenou na každý případ. Ale naštěstí jsem jí nemusela ani otevřít. Malý si to náramně užil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2449
19.6.13 13:31

My byli s rocnim v Bulharsku v hotelu. Rychlovarnou konvici jsem si brala sebou z domu a také kupovane sklenicky na každý den jednu. Vždy když jsme sli na obed nekde do restaurace, tak jsem si sklenicku nechala ohrat. No letos uz mu jsou dva roky a jedem do Chorvatska. Musim rict, ze s rocnim prckem o dovolene nehohla byt rec, tak doufam, ze letos si to uzijem vice :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
janicka a alex
29.6.13 22:37

Ahoj ted jsme se vratili ze Sardinie (Malýmu je 10 měsicu). byla to nejpohodovejsi dovolená zatím u moře so jsem zažila. Nic zvláštního jsem nebrala - kojím. Plinky a jidlo jsem koupila na miste. Naky zakladni leky, repelent, golfky a Manducu. malej si to neuvěřitelně užil:-)a tak v září bych chtěla jet ještě někam k moooři. v letadle vpohode

• Nahlásit
  • Citovat
8959
15.4.14 16:15

Ahoj všem:)
Na konci července bude synovi rok a já uvažuji, jestli se vydat na dovču nebo ne:)
Prosím tedy o různé typy, kde jste s takhle malým dítkem byli (v rámci ČR, do zahraničí si zatím netroufám). Ideálně o doporučení nějakého příjemného penzionu, kde se dá s takhle malým dítětem v pohodě být. Měla by to být dovča více méně o procházkách.. A ještě ideálně, aby to nebylo moc daleko :-D jsme z Jižní Moravy, tak aby jsme třeba nejeli až do Karlových Varů :-D
Děkuji za každý typ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
15.4.14 16:21

Asi zalezi na vasi povaze, kde radi cestujete. My byli s rocnim klukem na Krete a v Parizi a bez potizi, v CR mame dobrou zkusenost se Sumavou - skvely penzion Cerny kohoutek, ale maji dost plno, takze zkuste, zda maji jeste volno.
S malym ditetem bych trvala na prijemnem cistem prostredi, vlastni socialka samozrejmosti. Nejlepe s detskym koutkem pro spatne pocasi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59721
15.4.14 16:33

@Lejaa H-resort v beskydech. Co se týče služeb - super, je to baby friendly, fakt vyzkoušené :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
15.4.14 16:45

Holky díky:-)
Ten H-resort vypadá fakt dost dobře… v Beskydech jsme ale byli loni, tak se mi tam moc nechce:-)
Ta Šumava a ten penzion vypadá taky dost luxusně.. Budu prezentovat manželovi, jak se vrátí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
15.4.14 16:52

My byli minulé léto s naší roční v Janských Lázních v hotelu Lesní dům a bylo to taky super. Neskutečně milý ochotný personál/majitelé, dětský koutek v restauraci, zahrada s bazénem, kam nám dali i malý nafukovací bazének i nějaké hračky (balónky, kyblíky). Vařili skvěle, malá měla skleničky, ale i ochutnávala od nás, jogurty mi pro ni dali do ledničky. Chodili jsme na procházky a lenošili u bazénu, bezva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama