Jak udržet dítě v posteli?

36
18.7.05 14:24

Jak udržet dítě v posteli?

Zdravím všechny!
Tak mi dcerku postihla angína a já opět přemýšlím, jak to šídlo udržet v klídku, je totiž schopná i s horečkou nad 39 běhat po bytě. Z počátku nemoci nám zabírá televize, teda spíš oblíbené DVD, co jedou pořád dokola až mě z toho už bolí hlava. Tak bych přivítala nějaký námět od vás, má dvouletá čiperka prostě jen tak ležet nebude.
A jak to máte s rekonvalescencí? Jak dlouho po nemoci zůstáváte doma, než jdete mezi jiné děti? Manžel by byl nejraději, kdyby jsme byly ještě 14 dní zavřené v paneláku, ale mi jsme aktivnější stvoření - bazén, kroužky, koutky pro děti…
Naštěstí Maruška moc marod nebývá (i když tentokrát je mi to dost líto, v sobotu jsme měly odjet na táborek do Beskyd :o(
Přeji zdravé dětičky a aktivní krásné léto

Tajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3743
18.7.05 14:35

Nevím, v takovém horku syna nedržím v posteli, ani bych ho tam normálně neudržela, neb je to malý neposeda. :)
Spíše se snaž ji zabavit klidnými hrami, malováním, čtením, i tím DVD (v nemoci je televize povolená, ne :lol: ? )

Jo, vloni měl malý rok, také angínu s ATB a po ránu a pozdě večer jsme na procházku jít mohli. Dokonce nám dr. procházky doporučuje. Ale klidné v kočárku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.7.05 14:39

Tak já musím napsat, že nám taky dr procházku doporučovala(měli jsme angínu a ATB)
A dokonce to píše i MUDr Švejcar v knize Péče o dítě. Dítě se totiž lépe uzdravuje, pokud denní režim zůstává zachován. Lépe nemoc snáší. No a v kočárku je navíc v klidu:)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.7.05 23:03

No, přesně jak píšou holky. My máme taky malého lumpíka, takže při každé nemoci nám paní doktorka doporučuje procházky v kočárku v neomezeném množství. I když je chladno, dítko přiměřeně obléknout a hurá ven.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
319
19.7.05 15:43

ahoj holky a co když náš malej nechce už v kočárku sedět?Teda oni jsou mu už 3 roky a ani se tam nevejde.Taky máme anginu.Asi to teď nějak řádí.Ono v tomhle počasí,co by člověk chtěl nebo nechtěl,co? :? Myslíte,že s ním můžu jít na krátkou procházku?Teda až srazíme teplotu.
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
24.4.13 20:52

Ahoj řeším úplně stejný problém nemůžu prcka udržet chvíli v klidu má angínu v začátku s teplotou, ale stejně mi stále lítá po bytě tancuje atd..myslíte že ta prochajda v kočárku by mu nějak neuškodila? starší p. doktorka na ušním nám řekla že při angíně má co nejvíce ležet a aspoň týden nevycházet ven :nevim:..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3831
24.4.13 20:56

Co třeba takový to malý DVD, pustit pohádky? To na našeho vždycky zabíralo, pak ještě naházet hračky do postele, pastelky, papíry - kolik je prckovi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3540
24.4.13 20:58

@bára2221 hlavně jestli má ATB tak s těma se nemá chodit na sluníčko, v posteli moc neudržíš, zkoušela bych ty DVD a pak činnosti co nejvíc v klidu, knížky, kreslení, spojovat kostičky v posteli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3831
24.4.13 21:02

Nebo puzzle, to zabaví na hodně dlouho :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
24.4.13 21:07

Malá koukala celé dny na pohádky.. Nebo jsme si prohlížely knížky - udělala jsem jí hnízdečko na sedačce v obýváku, v postýlce by taky nevydržela a okolo měla spoustu hraček.. Měla teda zánět průdušek, horečky, antibiotika.. Hodně spala - vytuhla u pohádky, tak jsem to ztlumila, pak zas koukala, a pořád dokola.. Ale měla jsem to snadný, ona nějak neměla potřebu lítat. Bude jí rok a půl.
Já bych se bála, že když jí vezmu ven v kočárku a nebudu jí chtít pustit, tak bude řev a řev.. A další věc je, že se nemá s atb na sluníčko..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2528
24.4.13 22:18

Malému vždy pustím dětskou stanici jim jam, to ho na chvíli vždy zabaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
25.4.13 13:44

Děkuji za rady. Jenda je šílený šídlo takže u ničeho nevydrží dlouho jen ty pohádky vždy na chvilku zaberou :),už nemá teplotu a jančí jak blázen. Jsou mu 2 roky.Na sluníčko s ním určitě nepůjdu, myslela jsem třeba jen navečer nebo po ránu na krátkou prochajdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
26.2.15 17:00

Oživuju diskuzi s dotazem, jak udržet pětileťáka v posteli v leže? Má zánět kyčelního kloubu (resp. ho má v obou), má ležet, občas si může sednout… Po dni jsem z něj na prášky, tvrdí mi, že ho noha nebolí, ležet nebude… :zed:

Nebaví ho už nic, pohádky, kreslení, vybarvování, lego… Všechno je „nuda“, nechce… :zed:

Dneska dostane tablet, ale to je řešení tak na den a další kontrolu máme za týden… :zed:

Vysvětlování nepomůže, prostě nechápe/nechce chápat, že ty nohy nesmí zatěžovat…

Když je „normálně“ nemocnej, je to v pohodě, je mu blbě a „něco“ na sobě cítí, ale teď jsem prostě v koncích… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
873
26.2.15 17:18

Vím, že je to drastický, ale když už nic jiného nefunguje, tak mu snad říct, že když nebude ležet, tak mu obě nožičky upadnou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
26.2.15 17:24
@kate02 píše:
Oživuju diskuzi s dotazem, jak udržet pětileťáka v posteli v leže? Má zánět kyčelního kloubu (resp. ho má v obou), má ležet, občas si může sednout… Po dni jsem z něj na prášky, tvrdí mi, že ho noha nebolí, ležet nebude… :zed:

Nebaví ho už nic, pohádky, kreslení, vybarvování, lego… Všechno je „nuda“, nechce… :zed:

Dneska dostane tablet, ale to je řešení tak na den a další kontrolu máme za týden… :zed:

Vysvětlování nepomůže, prostě nechápe/nechce chápat, že ty nohy nesmí zatěžovat…

Když je „normálně“ nemocnej, je to v pohodě, je mu blbě a „něco“ na sobě cítí, ale teď jsem prostě v koncích… :zed:

zkusit něco co jste ještě nedělali..ale sama vím jak je to komplikované - mladší 5let má od soboty chřipku takže už nám z toho hrabe - povím co děláme my - pexeso, domino, člověče nezlob se, Voltík, tablet, pohádky v tv, mobil a hry, plastelína, lego, omalovánky, kniha úkolů pro předškoláky, vystřihujeme ubrousky, lepíme je na květináč, pomáhá vsedě strouhat jablíčka, čtení pohádek + vyprávění, slovní fotbal, kvarteto, černý petr… no možná ještě něco… ale už nám to leze na nervy oběma :roll: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama