Dovolená u moře v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Saidy
Závislačka 2629 příspěvků 27.05.19 13:49
Dovolená u moře v těhotenství

Uvažujeme s manželem, že bychom rádi ještě někam vyrazili k moři (asi v září, měla bych být cca 21tt). Byli jste někdo u moře koncem druhého trimestru? Jak jste zvládaly cestu (auto/letadlo) a pobyt na místě v horku? Samozřejmě to proberu s doktorkou až to bude aktuální, zatím spíš uvažuju, jestli je to realizovatelné a bezpečné nebo úplné scifi.

Reakce:
Kamkam
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 27.05.19 13:57

Pokud bude vše v pořádku, není problém. Jsou tu o tom i diskuze + vlastní zkušenost ve stejném týdnu. Měla jsem ještě placentu u branky, tak jsem váhala, ale doktor viděl jediny potenciální problém v tom, že by mě nemuseli pustit do letadla. Ale aerolinky pouští docela dlouho. A stejně to tou dobou nebylo vůbec vidět. :D

Zireael
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 27.05.19 14:10

Byla jsem v obou těhotenstvích a úplně v klidu. V prvním hned ze začátku, cca 8-10tt, podruhé někdy cca v půlce. Měla jsem teda bezproblémová těhotenství. Pobyt v teple mi problém nedělal, cesta taky v klidu. U toho prvního jsme letěli dlouhý let přes Atlantik, to jsem se snažila pravidelně se protáhnout a na těhotenství jsem upozornila letušky, takže cestou tam jsem nafasovala vlastní lahev s vodou (ostatní si museli chodit pro ty mrňavé kelímky) a cestou zpátky dokonce vlastního stewarda, který se pravidelně chodil ptát, jestli je všechno v pořádku a nosil mi pití. :mrgreen:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2364 příspěvků 27.05.19 14:13

Vyhnula bych se nejake velke exotice, ale po Evrope k mori, pokud nebudes mit nejake zdr potize, tak bych jela uplne v klidu :palec:

P4ja
Echt Kelišová 9417 příspěvků 27.05.19 14:15

Pokud bude vše v pořádku, pak není problém. Ale po vlastní zkušenosti bych volila něco, co se dá obře stornovat a nebo si to zajistila tak, aby místo tebe mohl někdo letět. Nebo jet po vlastní ose. Zkrátka něco co se dá operativně zrušit/ změnit.

Jana-86
Stálice 88 příspěvků 27.05.19 14:20

V druhém trimestru bych se tolik nebála. Horší by byl poslední nebo naopak první trimestr.
Vybrala bych ale raději nějaký last minute na poslední chvíli nebo s možností pobyt na poslední chvíli výhodně stornovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 14:23

Já byla ve 20tt v Chorvatsku, cesta autem. Už bych těhotná nejela. Na slunku jsem dlouho nevydržela a dělala se mi vyrážka ze sluníčka. Cesta 12h, tu jsem zvládala úplně v pohodě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 14:27

Byla jsem ve 20tt letecky na Kanarech a uplna pohoda. Pokud poletis, domluv se pak s letuskami-jako tehotna nesmis sedet u nouzoveho vychodu. Do 28tt muzes mit normalni cestovni pojisteni. Uzij si dovolenou:-)

nozu
Extra třída :D 12481 příspěvků 27.05.19 15:21

Já byla v tomto týdnu v Turecku, bylo to v plné sezóně. Vše úplně OK, moc jsem si to užila. Ale počítej i s variantou, že budeš muset dovolenou na poslední chvíli stornovat. Stát se může cokoliv.

dickys
Ukecaná baba ;) 1050 příspěvků 1 inzerát 27.05.19 15:53

Já byla v 6.mesici letecky v Řecku a nebyl žádný problém jak s cestou, tak s pobytem. Normálně jsem se opalovala, jenom jsem častěji lezla do bazénu a přes poledne jsem byla ve stínu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 23:13

Nejela bych ani omylem. Pracovala jsem jako delegátka a s těhotnými jsem řešili zdravotní problémy každou chvíli. Bohužel s tím se ti většina nepochlubí. Kolegyně zažila i potrat ve druhém trimestru. Jako těhotná jsem nejezdila nikam za hranice. Nikdy nevíš, kdy přijde zdravotní problém ze dne na den a řešit to v zahraničí, kde se většinou pořádně nedomluvíš, to je neskutečně stresující.

stinga
Kelišová 7036 příspěvků 27.05.19 23:17

Já jsem byla busem v 24. tt v Itálii, cesta v pohodě, teplo, slunce taky - jen když jsem šla procházkou 5 km do města, tak mi to břicho vadilo, to nebyl nejlepší nápad - jinak jsem si báječně odpočinula

Uživatel je onlineFazolína
Povídálka 17 příspěvků 28.05.19 00:05

@Saidy byla jsem u moře v těhotenství dvakrát, poprvé na sardinii letecky hned na začátku asi 8tt to bylo vše v pořádku až na ranní nevolnosti. Po druhé ve 22tt v chorvatsku autem a na to že mám opravdu ráda teplo tak jsem byla od 11 tak do 15 ve stínu a pak jsem si dávala mokré triko na břicho najednou mi to teplo nedělalo vubec dobre.. ve vode bylo fajn. A pozor na pigmentove skvrny mam jich od te doby docela dost..Klidně bych jela znovu pokud je vše v pořádku akorát bych se teď už držela ve stínu pořád.. cesta autem bez problému

nozu
Extra třída :D 12481 příspěvků 28.05.19 18:38

Teda já nevím, vy tady všechny zdůrazňujete, jak jste byly kvůli těhotenství přes poledne u moře ves tínu. Ale to je přece samozřejmost, ne? Nebo vy se standartně smažíte na slunci u moře přes poledne? My jsme siestu vždy dodržovali, a to i v době, kdy jsem jezdila k moři s kamarády jako studentka. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama