Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Ahoj, tak už jsem moudřejší a snad i uklidněná. Po SC se porod vyvolává v případě, že jsou už porodní cesty připravené. Pokud v době termínu porodu nic nenasvědčuje tomu, že se tělo chystá k porodu, naplánuje se sekce. Aspoň tak pravil můj gyndr. To znamená, že bych se měla vyhnout těm 2 dnům vyvolávání
..
Mě porod vyvolávaly - sestry. Brrr ty bolesti fakt nejhorší porod a bolest v mém životě. Teda když pominu psych. bolest - ta byla horší(když mi umřela před Vánoci maminka a já zůstala úplně sama bez nikoho). 2. porod v poho. Až na to: Teď tlačte a neřvěte! Ale já zrovna chtěla řvát a né tlačit. Pak zas: Teď netlačte! A mě to šlo spontálně a navíc, jsem je měla na háku. Po popisech rádoby zkušených matek z časáků a netu, ba i z jiných medií nechci nic žádné budoucí rodičce (a už vůbec ne prvorodičce), cokoliv radit a nabádat k něčemu… k čemukoliv. Holky řiďte se čímkoliv, čím chcete!