Duanův syndrom

Anonymní
8.12.20 08:34

Duanův syndrom

Ahoj holky, jdu se zeptat na zkušenosti… Máme podezření na duanův syndrom - dcera se nedívá do stran očima, otáčí celou hlavu. Jako očima hýbe stejně, ale drží se uprostřed, občas zašilhá do středu. Je možný aby ten syndrom byl u obou očí? A v kolika měsících je to jasně diagnostikovatelné? Případně jak se to řeší? Dr. mi k tomu nic neřekla že to teď nemám řešit, že je ještě čas (4 měsíce), ale mně to nedá spát, ráda bych byla připravena, na netu jsem toho moc nenašla. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4366
8.12.20 11:19
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jdu se zeptat na zkušenosti… Máme podezření na duanův syndrom - dcera se nedívá do stran očima, otáčí celou hlavu. Jako očima hýbe stejně, ale drží se uprostřed, občas zašilhá do středu. Je možný aby ten syndrom byl u obou očí? A v kolika měsících je to jasně diagnostikovatelné? Případně jak se to řeší? Dr. mi k tomu nic neřekla že to teď nemám řešit, že je ještě čas (4 měsíce), ale mně to nedá spát, ráda bych byla připravena, na netu jsem toho moc nenašla. Děkuji.

Nemám zkušennosti, ale každý dr. mě říká že sám od sebe zjištovat diagnozy je největší blbost..mě droční sprdla i kvůli tomu, že jsem řekla, že mám nejspíše zánět spojivek, měla jsem pravdu. Fakt to nech na dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14554
8.12.20 11:35

Nevím co to má být za syndrom, ale jestli ti doktorka řekla, že má ještě čas. Tak to nech být.
Moje dcera měla v roce podezření na autismus. Doktor nechtěl nic řešit do prohlídky v 18 měsících. Nejdřív mi to vadilo, ale nakonec jsem to nechala být. Stejně bych s tím nic nemohla dělat. No a nakonec ho nemá. Do toho roka a půl všechny příznaky zmizeli. A dokonce byla napřed.

Pokud je to ten duanův syndrom neléčitelný. Tak s tím stejně nic nenaděláš. Zkus ji motivovat k pohybu. A čekej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
8.12.20 16:23

Ahoj, mám duanuv syndrom, žiji s ním celý život, je to vrozená vada, takže na bych to na dítěti okamžitě poznala. Co potřebuješ vědět? Klidně mi napiš do soukromé zprávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 14:57
@lilith1 píše:
Nemám zkušennosti, ale každý dr. mě říká že sám od sebe zjištovat diagnozy je největší blbost..mě droční sprdla i kvůli tomu, že jsem řekla, že mám nejspíše zánět spojivek, měla jsem pravdu. Fakt to nech na dr.

Mně by ani nenapadlo že to je špatně, sama doktorka se na to ptala jestli kouká někdy do stran, že by to mohl být duanův syndrom :nevim: a pak akorát že se to dá kdyžtak řešit operativně ale víc mi toho neřekla ani nechtěla a já toho moc nevygooglovala :?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat