Duphaston

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bosorenka
Kelišová 5785 příspěvků 15.11.09 13:14
Duphaston

Holky máte někdo zkušenostu s tímto lékem?Mám ho brát 11-25,ale mám strach,že mi ovlivní doposud pohodovou ovulku,tak ho beru 14-25.Špinila jsem v luteální fázi a tak mi byl předepsán.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

AnastazieB
Echt Kelišová 8411 příspěvků 15.11.09 14:42

Taky jsem ho brala, den po ovulaci až do MS. Myslím, že by se neměl brát před ovulací, ale záleží, jestli víš, kdy jí máš. Můžeš jí mít i dřív. Já jsem to věděla, takže jsem si ho sama začínala brát až po. Asi bych se přeptala dr. Taky jsem ho brala kvůli špinění v lut. fázi.

Žiža1
Extra třída :D 11314 příspěvků 15.11.09 18:12

Já duphaston brala, ale bohužel to dr nějak neodhadla - psala mi ho kvůli tomu, že kdybych otěhotněla, ať se mimi udrží, naroste kvalitnější sliznice atd… ale nějak si neověřila, kdy mám ovulaci, tak to u mě mělo efekt antikoncepce.
Takže jsem kolem toho docela intenzivně sháněla informace.
Duphaston se musí začít brát až po ovulaci, jinak ovulaci brání (pokud to třeba není jeden ten, to už neovlivní, pokud se ovu již spustila). Ona se sice MS po vysazení duphastonu dostaví, ale může se ti stát to, co mě -tzn. že ovulovat nebudeš vůbec.

První si zjisti, kdy máš ovulaci (třeba měřením bazální teploty), ať nedopadeš jak já - brala jsem ho půl roku 15-26 DC hned po vysazení antikoncepce (kterou jsem brala cca 10 let) a jak jsem potom zjistila, mám ovulaci až 23-25 DC :cry:
Ještě poznámka - při braní duphastonu je zbytečné měření bazální teploty, protože stoupne, když ho začneš brát.

Duphaston obsahuje podobnou látku, jako je progesteron a jak z přiloženého grafu vyplývá, ten ženské tělo začíná uvolňovat hned po ovulaci. Pokud je nasazen před, k ovulaci nedojde…

http://merenibt.xf.cz/…/hormony.jpg

Perulka
Ukecaná baba ;) 1572 příspěvků 15.11.09 19:51

Ahoj holky, je to tak. Já brala Duphaston na špinění, ale až 20.-25.den cyklu. A stačilo to! Špinila jsem několik měsíců furt, byla jsem z toho už nešťastná. A pak stačilo těchhle 6 dní a výsledek je dole v metříku :lol: . Každopádně až po ovulaci!!!
Tak držím pěsti!

bosorenka
Kelišová 5785 příspěvků 15.11.09 20:02

Anastazie a Žižo já vím,kdy mám ovulaci,mám ji 13 den,proto ho beru až 14 den do 25 dne,nevím jestli to můj doktor nějak nezapoměl,trpím na ovulační bolest a taky i špiním,měřím BT,používám ovulační test.Tak ovulaci poznám,proto až toho 14,budu ho brát do 25dne.Tak snad to pomůže.

bosorenka
Kelišová 5785 příspěvků 15.11.09 20:03

Perulko díky za reakci,ano snad to pomůže.

AnastazieB
Echt Kelišová 8411 příspěvků 15.11.09 21:22

Bosorenko pak ho bereš dobře :wink: Já jsem ho brala a zadařilo se hned první měsíc. Bohužel jsem pak měla ZT, ale to už nebylo kvůli Duphastonu.
A mně teplotu nezvyšoval, takže jsem měřila, měřila, až jsem naměřila těhu :wink:
Teď beru místo D. Utrogestan, a ten mi jí zvyšuje, takže už neměřím.

bosorenka
Kelišová 5785 příspěvků 16.11.09 09:33

Anastázie já měřím taky a mám teď 3 den po ovulce a BT je 37,1,ale já to mám tak i bez léků,takže taky měřím.Doktor mi řekl,že jestli MS nepřijde do 2 dnů po vysazení,mám si udělat test nebo přijít na krev a jestlu budu těhule,tak mi Duphaston veme a místo něj mi dá pak Utrogestan.
A proč bereš teď Utroš a ne Dupoš?Je mezi tím nějaký rozdíl?

bosorenka
Kelišová 5785 příspěvků 16.11.09 12:14

Jinak tohle jsem našla:Dydrogesteron - léčivá látka Duphastonu - je látka, která má při podání ústy účinek srovnatelný s injekčně podaným přirozeným hormonem progesteronem. Jeho účinky jsou zaměřeny na děložní sliznici, na složení a tvorbu hlenu v děložním krčku a na pochvu.

Poruchy cyklu: 10 mg (1 tableta) 2krát denně od 11. do 25. dne cyklu.

Premenstruační syndrom: 10 mg (1 tableta) 2krát denně od 11. do 25. dne cyklu.

Endometrióza: 10 mg (1 tableta) 2-3krát denně od 5. do 25. dne cyklu nebo kontinuálně.

Dysmenorhea: 10 mg (1 tableta) 2krát denně od 5. do 25. dne cyklu.

Dysfunkční krvácení (k zástavě krvácení): 10 mg (1 tableta) 2krát denně po dobu 5 až 7 dní.

Dysfunkční krvácení (k prevenci krvácení): 10 mg (1 tableta) 2krát denně od 11. do 25. dne cyklu.

Infertilita z luteální insuficience: 10 mg (1 tableta) denně od 14. do 25. dne cyklu. Léčba má trvat nejméně 6 následujících cyklů. Doporučuje se pokračovat v léčbě v průběhu prvních měsíců těhotenství podobně jako u habituálního potratu.

Habituální potrat: 10 mg (1 tableta) 2krát denně do 20. týdne těhotenství.

Hrozící potrat: 40 mg (4 tablety) najednou, pak každých 8 hodin 10 mg (1 tabletu) do vymizení příznaků.
Farmakodynamické vlastnosti

Dydrogesteron je perorálně účinný progestogen, který mění endometrium aktivované estrogeny do sekreční fáze. Tím zajišťuje ochranu endometria před hyperlazií nebo karcinogenezí, které mohou být vyvolány estrogeny. Účinky dydrogesteronu jsou zaměřeny selektivně na endometrium, cervikální hlen a vaginu. Přípravek je indikován ve všech případech endogenní insuficience progesteronu. Dydrogesteron nepotlačuje ovulaci, takže v době jeho užívání je koncepce možná. Dydrogesteron nemá estrogenní, androgenní, termogenní, anabolické ani kortikoidní účinky.

Tak to jsou nějaké infomace,pto ty koho to zajímá :wink:

AnastazieB
Echt Kelišová 8411 příspěvků 19.11.09 08:49

Bosorenko beru Utrogestan protože je údajně lepší v těhotenství. A taky jsem zjistila, že má víc účinné látky, takže když zrovna Utrouš nebyla a musela jsem brát Duphaston, tak jsem špinila, protože to na mně bylo už moc slabé.

bosorenka
Kelišová 5785 příspěvků 19.11.09 15:54

Holky a jaké může mít vedlejší příznaky-je to tam sice uvedé,ale zajímá mě jak se cítíte vy?
U mě je to tak,že je mi špatně po celý den,trošku prsa se zpevnila a během dne mi pichá v podbřišku,hlavně na levé straně,taky mě začala bolest třísla a prostě někdy celý podbřišek,jako,když má přijít ovulka,nebo MS?Jsem teď 6 den po ovulce,do testování zbývá 6 dnů.Máte někdo takové zkušenosti,ale ne s Utrogestanem,ten je prý jiný.

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 193 inzerátů 20.11.09 21:39

ahoj-můžu se přidat? mám po ZT, které proběhlo v srpnu, dobrala jsem HA a teď mi napsal taky Duphaston, aby se mimi líp uchytilo (už jednoho dvouletého raubíře mám, v obou případech jsem otěhotněla hned, připadá mi to tedy možná i zbytečné brát?), mám ovu 14. den a Duphaston mám brat 20.-25.? Možná už je pozdě večer a jsem unavená, ale nějak se nemůžu dopočítat dle vašich rad, jestli to náhodou neberu blbě. Vůbec se mě neptal na ovu, vzal si jen můj menstr. kalendář, odpočítal od prvního dne mens. dvacet dnů a řekl, že se to bere 20.-25den. Toť vše. Dnes teda dobrala první pětku a taky začala menstruovat.Díky za rady.Nerada bych ztrácela už zbytečně víc času kvůli blbě předepsaným lékům. Čas mě totiž taky trochu tlačí.

bosorenka
Kelišová 5785 příspěvků 21.11.09 22:33

Brusku tak já ji mám brát od 11-25,ale gynekolog nějak opoměl,že se snažíme a tak jsem si to posunula na 14-25(13 den mám ovulaci,takže na udržení miminka,to bero od ovulace až do MS)26 už to brát nemám a mám si prý udělat test nebo přijít na krev.
No a utebe se mi to zdá braní jen krátce,proč to taky nebereš(jestli máš ovulku 14)od 15-25,pak vysadit buď MS přijde třeba během 2-3 dnů nebo otěhotníš.
Ale já nevím,nemám s tím ještě zkušenosti beru to jen první cyklus.

AnastazieB
Echt Kelišová 8411 příspěvků 21.11.09 22:44

Brusku blbě to nebereš, jen trochu míň, ale to nevadí. Důležitý je, aby ti to nebránilo ovulaci. Ale to tobě nebrání. Navíc pokud otěhotníš normálně, nešpiníš, nekrvácíš mimo MS, tak je to spíš jen tak pro jistotu :wink:
Bosorenko já jsem vedlejší příznaky moc neměla, jen mně bolely prsa (brala jsem D. dva cykly, první jsme se nesnažili, druhý jsem otěhotněla) v obou cyklech. Myslím, že píchání v břiše není vedlejší účinek, to je po ovulaci normální :wink:

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 193 inzerátů 22.11.09 07:55

tak to jsi mě uklidnila, dík :kytka: jj je to jen pro jistotu, on řekl, že uvidíme ze začátku co to udělá a že bysme to kdyžtak upravili

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >