Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@Anonymní píše:
@BeaL nebodla by vám studená sprcha?!![]()
Hm, až teď si napsala podstatní věci. A víš, že ti věřím (díky jednomu-dvěm faktům), že nelžeš?
Jenomže ty jsi v prvním příspěvku jenom vyblekovala o zlé tchýni. Kdybys hned uvedla informace, co jsi ráčila sdělit až po dvou dnech, poradila bych ti to, co právnička. A věřím, že bych nebyla sama. A možná bys dostala i další rady.
Toť z mé strany vše.
@BeaL píše:
Hm, až teď si napsala podstatní věci. A víš, že ti věřím (díky jednomu-dvěm faktům), že nelžeš?Jenomže ty jsi v prvním příspěvku jenom vyblekovala o zlé tchýni. Kdybys hned uvedla informace, co jsi ráčila sdělit až po dvou dnech, poradila bych ti to, co právnička. A věřím, že bych nebyla sama. A možná bys dostala i další rady.
Toť z mé strany vše.
Tak u tohoto tématu si nemyslím, že by šlo o fake nebo trollení. Ale jak jsem už snad psal, je to pohled z jedné strany. A tchýně nebývají mnohdy zrovna ty milované - ze strany jejich snach či zeťů. Ani já bych nebyl ze všeho nadšený, ale neznám tu situaci z nezaujaté strany. chtělo by to znát verzi i syna - manžela a potom té tchyně samotné. Ani ty tři verze by nezaručily, že tu bude čistá pravda, bez nějakého zkreslení daného osobním vnitřním postojem.
Já bych jim přál, aby se to vyřešilo. Zkusit s ní komunikovat, vysvětlit, že by rádi byt celý, domluvit případně ty návštěvy, jasně říct, co nesedne. To jsou tak obecné rady, pořádně by poradil možná nějaký poradce.
@Anonymní píše:
@BeaL nebodla by vám studená sprcha?!![]()
Opravdu na takové kecy člověk po tom všem co řeší nemá náladu… Já chci pouze poradit co dělat v takové opravdu velmi zničující situaci. Nikdo si nedokáže představit jak se tento člověk dokáže chovat…
Ale pro představu mohu zmínit. Když jsem potrácela, nosila mi domů letáčky o potratech abych se podívala jak jsou dneska šetrnější než dříve. Řeči typu než udržovat těhotenství práškama (to bylo jiné těhotenství, protože to o kterém jsem psala tak o něj jsem přišla), tak to je lepší o něj přijít…vnoučatům za celý život nic sama nekoupila. Ani k narozeninám ani k Vánocům. A já jsem vypočítává mrcha?! Myslím, že stále se chovám více než slušně když jsem se pouze rozhodla se s ní již dál nebavit. A to až teď, kdy se stala další věc, která mě jen utvrdila, že pro ni vlastní rodina nic neznamená. Jen se bojím, že prostě tohle musí chtít vyřešit jen a pouze manžel. A ten je mezi větrnými mlýny. Že je to jeho máma. Ale bojím se, že s takovou to bude stát manželství jen a pouze nás dva a tchýně prostě vyhraje, nakonec tady bude bydlet ona sama…
Tak at tam bydli sama
At vas vyplati
Podle mě pokoj s věcmi tchýni nedává prostor k tomu hrabat se někomu jinému ve věcech a vstupovat do prostor, kde bydlí někdo jiný. Pokud to připodobním k situaci, kdy má několik studentů pronajato společně výcepokojový byt a každý má vyhrazený svůj pokoj, tak přeci není normální, aby jeden lezl bez dovolení do pokojů ostatním a dokonce tam s čímkoliv manipuloval. Nevím, zda by se to potom po právní stránce nedalo brát stejně, jako když vlezu někomu bez ptaní do bytu. Jde přeci o nějakou ochranu a nedotknutelnost obydlí a z mého laického pohledu by se to mělo vztahovat třeba i jen na pronajatý pokoj.
Co si ty svoje pokoje začít zamykat? Aby do nich nemohla tchýně lézt ve chvíli, kdy nejste doma? Co na to vůbec její syn, kdo je pro něj víc rodina - maminka, nebo žena s dětmi?
Napsala jsem na druhý den, jelikož se věnuji dětem, které mají prázdniny. Nejsem tu stále… Sama by tam bydlela určitě ráda, ale na vyplacení nemá. Sama řekla, že lituje, že nám vůbec řekla abychom tam šli bydlet. Ve finále i sama lituje toho, že vůbec má děti a řekla to i nahlas. Neměla by nervy s majetky asi pak. Musela by kvůli vyplácení něco prodat a to nechce. Nechce se vzdát bytu už kvůli svému vztahu k němu. Zamykání pokojů je možná řešení, ale je toto dobrý vzor pro děti? Navíc kuchyně, koupelna a WC se nejspíš zamykat nemohou když teda vlastní polovinu… ![]()
Manžel při mě stojí až když je nejhůř a přijde na hádky s ní. Jinak má klapky na očích, že v tom vidím až moc velký problém. Jasně. Je to jeho matka. Vždy se naštve, řekne, že to už musíme vyřešit a potom jak je chvíli klid tak se sklidní…
po incidentu, který byl naposledy, řekl, že se musíme už od ní odpojit…jakmile to situace dovolí… A mně nezbývá než tomu věřit. ![]()
Tak co alespoň řetízek na dveře zevnitř? To snadno zdůvodníš před tchýní i před dětmi, žes četla, jak přibývá vloupání do bytů a máš z toho strach, když jsi doma zrovna sama. A ty budeš mít aspoň jistotu, že ti tchýně nevpadne do bytu nevhod. Třeba jí trochu znechutíš přepadovky a v ideálním případě by se mohla naučit zavolat dopředu, aby nemusela čekat na chodbě, než se vykoupeš.
@Anonymní píše:
Napsala jsem na druhý den, jelikož se věnuji dětem, které mají prázdniny. Nejsem tu stále… Sama by tam bydlela určitě ráda, ale na vyplacení nemá. Sama řekla, že lituje, že nám vůbec řekla abychom tam šli bydlet. Ve finále i sama lituje toho, že vůbec má děti a řekla to i nahlas. Neměla by nervy s majetky asi pak. Musela by kvůli vyplácení něco prodat a to nechce. Nechce se vzdát bytu už kvůli svému vztahu k němu. Zamykání pokojů je možná řešení, ale je toto dobrý vzor pro děti? Navíc kuchyně, koupelna a WC se nejspíš zamykat nemohou když teda vlastní polovinu…
Aha. Takze vyplatit ne, pronajmout ne prodat ne, ale chodit terorizovat jo.
Ten řetízek by možná mohl být. Klíče v zámku kvůli mladšímu dítku nechci nechávat aby je nevzalo a někam neschovalo. Je s ním těžší domluva kvůli potížím jaké má.
Ano chodit nečekaně a i když se připomene, že chce zrovna dojít tak má fóra plus mínus dvě hodiny. A když zrovna uspávám mladší, který musí mít svůj daný režim tak je to nevhodné, ale nezastaví ji nic. ![]()
Chodí k nám totiž hrát na piano co má v tom svém pokoji a nejednou se stalo, že zrovna hrála když jsem prcka dávala spát nebo spalo. ![]()
@Anonymní píše:
Chodí k nám totiž hrát na piano co má v tom svém pokoji a nejednou se stalo, že zrovna hrála když jsem prcka dávala spát nebo spalo.
Cože, no tak to je dobrej bizár
Hele, když na tom bytě tak lpí, co ji zkusit tochu postrašit? Buď vás nechá dýchat, nebo dáte k soudu návrh na vypořádání spoluvlastnictví a jelikož na vyplacení nemá, tak se taky může stát, že soud nařídí byt prodat v dražbě a bude konec jejím klavírním soaré. Máš to ale těžší tím, že manžel tě asi zrovna dvakrát ochotně nepodpoří.
@Anonymní píše:
Chodí k nám totiž hrát na piano co má v tom svém pokoji a nejednou se stalo, že zrovna hrála když jsem prcka dávala spát nebo spalo.
Tak to by mě trefilo
Musíš si promluvit s mužem, takhle to fakt nejde donekonečna. Jemu to neustálé narušování nevadí? Má několik možností, byt prodat a rozdělit si peníze, nebo atˇtam bydlí a vyplatí syna… Jenže nechce ani jedno že? Tak pak jedině soud. Ale to by musel tvůj manžel.
Prostě je tam spousta věcí, co dělá a já bych už tak ráda klid.
Chápu, že je byt i z půlky její, že do toho investovala něco svoji koupí když vyplatila sourozence… Ale tak pořád jsme přece rodina a měli bychom se slušně nějak domluvit. ![]()
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu, našla jsem zde podobnou diskuzi. Jedná se o dva spolumajitele bytu, který dostali darem od matky, která v něm bydlí s jedním spolumajitelem. Je to 3 pokojový byt, jeden pokoj užívá matka, druhý pokoj jeden spolumajitel - má v bytě i trvalý pobyt. Třetí pokoj užívá příležitostně druhý spolumajitel, který má rodinu jinde. Má klíče od bytu a jezdí třeba i bez ohlášení - samozřejmě, je to jeho polovina bytu. Narušuje ale soukromí těm ostatním. Rodinné vztahy jsou teď poněkud vyhrocené…Vím, že jsou stejná práva, ale i povinnosti…které tedy druhý spolumajitel neplní. Nehradí do fondu oprav ale ani se nepodílí na pravidelném úklidu společných prostor. Teď má požadavek, že mu má první spolumajitel trvale bydlící platit nájem z poloviny bytu, že nadužívá jeho podíl. S tím ale první nesouhlasí. Je možné nájemné nějak vymáhat?? Jen soudně?? Bohužel se nedá domluvit na vyplacení ani jedné strany, asi se bude muset byt prodat a peníze rozdělit. Neví prosím někdo, kdo se v této problematice pohybuje, jak se v ideálním spoluvlastnictví řeší ten nájem z nadužívání?? Moc děkuji za pomocné informace. Poprosím o anonym, týká se to blízkého člena rodiny.