Dvě placenty při jednočetném těhotenství

2923
25.7.13 22:41

Dvě placenty při jednočetném těhotenství

Ahoj holky, v úterý na velkém UZ ve 22tt nám potvrdili přítomnost druhé(nefunkční) placenty tzv.:přídatné placenty, do té doby jsem ani nevěděla, že je něco takového možné.. :nevim: Ta co vyživuje miminko je na přední straně a ta druhá je na zadní..Podle UZ by neměly být nikde spojeny.DR. mi k tomu řekla že je to anomálie a miminku by,,neměla'' vadit, ale z jejich slov mi přišlo, že o tom nic moc nevědí..Taky říkala že s tim bývají problemy ohledně předčasného odlučování, nebo naopak, že je druhá placenta až moc vrostlá do sliznice dělohy a nechce se odloučit..Chtěla bych se zeptat jestli s tím máte některá zkušenost..Děkuju :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.7.13 22:49

Hledala bych odborníka… Doporučuji Podoli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
25.7.13 23:06

@barca0140 já ležela týden v nemocnici / prosinec 2011/ začala jsem hodně krvácet, padaly ze mě sražený kusy a už mě vezly. Poležela jsem si tam mezi svátkama. Byla jsem v 6 měsíci těhotenství a zjistili mi taky přídatnou placentu a ještě položenou nízko takže jsem měla naplánovanej císařák. Pak už jsem žádné komplikace neměla a dr. mě ujistil, že si na to při porodu dají pozor aby jí tam nezapomněli. Vysvětlily mi, že to je anomálie jako když má někdo ucho bez lalůčku, že se to vyskytuje málo ale vyskytuje. 14 dní jsem přenášela a když mi dělali ultrazvuk před porodem, tak jsem se zeptala na tu placentu a ono to od 6 do 9 měsíce vymizelo a placenta se vytáhla nahoru, takže jsem rodila normálně. Takže jí před porodem na ultrazvuku nenašly a vše bylo ok. Takže žádný strachy oni si to pohlídají. A to krvácení jsem měla, že mi praskla mimo dělohu nějaká cévka. Takže krvácení bylo mimo a neohrožovalo miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
26.7.13 00:14

Kamarádka to taky měla a rodila normálně bez problémů, žádné komplikace s tím spojené naštěstí neměla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
26.7.13 07:02

@Alčák1 Moc děkuju..My loni přišli o prcka v 16tt(miminko v pořádku, pouze neobjasněný únik plodovky, nepřišlo se na to proč se to vůbec stalo),tak mám strach aby se zase něco nepokazilo a vše už bylo tentokrát v pořádku, ale koukám, že musim mít prostě vždy něco extra :nevim: Placenty mám položené přesně naproti sobě, tak sem měla strach aby tam měl mrňous dost místa jak rostou s nim, nebo aby se ta jedna nezačala předčasně odlučovat a třeba neprotrhla plodový obaly..Tak snad nás taky žádné komplikace nečekají.. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
26.7.13 10:27

@barca0140 držím palečky, ať vám to dobře dopadne ;) a jak říkal mě dr. v Kadani, je to anomálie a taky říkal, že se tím nemám vůbec stresovat - no holt jsme si to vyžraly zrovna mi :* ale když jsem tak nad tím uvažovala, je lepší mít dvě placenty než třeba nějaký syndrom nebo aby mělo miminko jinou vadu:think: moje sestřenice se narodila před 24 lety s 11 palečky na ruce a ke všemu, když byla těhotná /18/ tak jí navíc zjistili, že má jen 1/2 dělohy a jeden vaječník a jednu ledvinu :think: do tý doby nikdo nic nevěděl. Dneska má dvě zdravý holky :lol: sice se nechala sterilizovat aby už nemohla mít děti protože 3 porod by byl asi její poslední ale žije a je spokojená 8) jinak mě se všichni smály, že to bude kluk po tátovi protože je nenažranej a jedna placenta mu nestačí :P nenechali jsme si říct, co to bude a je to kluk a při chuti teda je :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Veru 83
26.7.13 20:41

Já měla taky 2 placenty. Při porodu to byl velký problém protože mi místo plodové vody praskla ta placenta. Chtěli mi dělat akutní císařák ale já řvala že už to nevydržím, doktor řekl ať tede tlačím, porodní asistentka mu řekla jestli chce abysme mu tam zustali ležet na stole, tak jsem hysterčila. Dal do mě ruku vytahl malou a pak šla ta druhá placenta. Je to už sedm let ale ten zážitek nezapomenu. Kdyby mi teď řekli že mám dvě placenty, tak vyžaduju císař a nedám pokoj dokud na to nepřístoupí je to velký risk.

• Nahlásit
  • Citovat
7209
1.8.13 22:00

Já se taky dnes na UTZ dověděla, že mám 2 placenty, a to jsem, Barčo na tebe nedávno reagovala, že jsem o tom nikdy neslyšela… A je to tu :cert: Prý se ta druhá jmenuje biloba, ale nemělo by to nijak vadit, ale ma se to při porodu hlídat… Ale i tak se docela bojím… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5357
1.8.13 22:35

Tak se také přidávám do „klubu“… :? Řekli mi to až na 3D (tuším 27tt) v Podolí, můj gynekolog mi to vůbec nesdělil a ani nepoznamenal do průkazky :think: A když jsem se ho ptala, tak jen mávl rukou :roll: Přitom v Podolí mě na to vyloženě upozorňovali!
Tak se asi budu muset při porodu ozvat sama a upozornit je na to, ach jo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
1.8.13 22:52

Holky, asi máme víc žravé děti :P nebo nevím :nevim: ale jak už jsem psala, na ultr. před porodem tam ta druhá placenta najednou nebyla :nevim: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7209
2.8.13 07:06

@Nerine
Mě to řekli teď ve 20týdnu a taky to nebyla moje mudr.,ale byl to ten větší ultrazvuk… Taky jdu rodit do Podolí, tak jim to tam radši nahlásím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5357
2.8.13 13:20
@Alčák1 píše:
Holky, asi máme víc žravé děti :P nebo nevím :nevim: ale jak už jsem psala, na ultr. před porodem tam ta druhá placenta najednou nebyla :nevim: :think:

To by mi ani nevadilo, kdyby se nějak sama vytratila :D
Jsou to ale záhady :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5357
2.8.13 13:21
@Levandulina píše:
@Nerine
Mě to řekli teď ve 20týdnu a taky to nebyla moje mudr.,ale byl to ten větší ultrazvuk… Taky jdu rodit do Podolí, tak jim to tam radši nahlásím…

Jojo, určitě hlásit, a tam jsou odborníci, tak budeme určitě v dobrých rukou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama