Dvojitá děloha a menses

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
S.N.A.Ž.I.L.K.A.XX
Povídálka 44 příspěvků 25.09.14 11:49
Dvojita deloha menses

Ahoj holky,
jsem v 8.tt a byla mi diagnostikována dvojita deloha (uterus duplex). V kakhotkach jsem pred 3mi dny objevila hnedou krev, tak jsem sla za svym gyn.Uz jsem byla srovnana s potratem. Bylo mi receno, ze je vse ok (zavreny cipek, srdecni aktivita) a ze se ta druha „netehotna“ deloha muze proste chovat uplne jinak- jako by normalne menstruovala. Stalo se vam to nektere taky??prijdu si divna.
A jeste dotaz na Utrogestan…vytekalo z vas nekdy neco jako jakysi divny gel? Vsechny pisete o zbytcich prasku nebo o vodnatem vytoku. Ze me vcera vytekl jakysi gel..tak jsem se vydesila podruhy:/
Moc diky, jestli se nekdo ozvete!

Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 46815 příspěvků 25.09.14 11:56

Toto jsem nasla na netu:

Ahoj, mam dve delohy, cipky, pochvy. Cekam treti dite. Jsem v 9 tt a mam z druhe prazdne delohy menstruacni ciklus. Mimi je ale v poradku pry ho to v nicem neohrozuje. U prvni dcerky jsem mela tehu bez problemu, ppak jsem trikrat samovolne potratila. Urcite ta vada neni problem mit dite. Urcite se vam podari.

S.N.A.Ž.I.L.K.A.XX
Povídálka 44 příspěvků 25.09.14 12:05

Blumen moc dekuju za odpoved. Je to zvláštní, boli me opravdu jen ta prava cast podbrisku a prisahala bych, ze krvacim taky jenom z prava. Ale je to fakt sila..krvacim dost. Vlevo se nic nedeje, tak snad je tam male dobre zabarikadovane. Nevis, proc jsme s ut. duplex tak nachylne na potrat uz v 1.trimestru, kdy je mimi jeste male?? A beres nejake leky na podporu? Moc drzim palce, at se Vam obema dari!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 12:27

Já mám taky uterus duplex, jsem teď v 15.tt, rizikové těhotenství. Já to měla ještě „zajímavější“, protože se nám „povedlo“ vícečetné těhotenství - zahnízděné v obou dělohách. Nakonec se to neudrželo a zůstalo jen jedno mimi, tak mi pak říkali, že z té druhé dělohy můžu občas zakrvácet, jak se bude srovnávat ta zvýšená sliznice. Ale jen jsem zatím párkrát malinko zašpinila.

Myslím, že nikdy se přesně dopředu neví, jak se bude druhá děloha chovat, proto to zvýšené hlídání. Ale jestli ti řekli, že se toho nemusíš bát, tak se neboj - opravdu můžeš mít normálně cyklus z té druhé - je to asi spíš výjimečně, protože by se vlivem těhu hormonů měla zastavit činnost vaječníků, ale může to být. :) dokonce se prý může stát, že můžeš ještě dodatečně otěhotnět i do té druhé dělohy, tak bacha na to!! ;-)

Jinak riziko je v tom, že děloha je o něco menší, ale co jsem tak slyšela a četla, není to zas tak strašné ;-)

co se týká utrogestanu, tak jsem to měla takové podobné jak ty. tak jsem ho přestala zavádět a začala polykat, abych se toho zbavila, ale výtok mam furt i tak :zed: tak doufam, že už mi ho brzo vysadí, protože je to otravné. :pocitac: ;-) a jakou měl ten gel barvu? jestli průhledná nebo bílá, tak bych se toho nebála ;-)

blumen
Hvězda diskuse 46815 příspěvků 25.09.14 12:32

@S.N.A.Ž.I.L.K­.A.XX ahoj, nene, ja ho nemam. Jen me to tema zaujalo a zapatrala jsem na internetu :-) ale fakt jsem nasla odpovedi, ze byly sice tyto zeny na rizikovem tehotenstvi, obcas braly utrogestan, ale deti donosily v poradku :-) obcas krvacely z druhe delohy, ale jinak nemely problemy… Hodne stesti :kytka:

S.N.A.Ž.I.L.K.A.XX
Povídálka 44 příspěvků 25.09.14 12:53

@Anonymni:…to me mrzi, ze oboji nevyslo. Ale co jsem cetla, je to pro bezpecny vyvoj toho jednoho z plodu lepsi. Kdyby tam byli dva, moc mista by asi pro ne nezbylo. Musime si davat ted bacha, vidis to me nenapadlo, ze bych mohla dodatecne jeste jednou otehotnet..ale je to logicke:-) dr. mi rikala, ze zatim vzdy zazila, ze se mimi uvelebilo v te mensi deloze…je to takovy zakon schvalnosti. A co se tyce te diagnozy tak jinak těhotenství zatim ok? Rikali ti doktori jeste neco zajimaveho? Moc cteni o nasem „problemu“ neni co..
Apropos vubec nevim jak se na rizikaci chovat..co striktne nemuzu a co naopak jeste jo. Jak to davas Ty? :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 13:39

@S.N.A.Ž.I.L.K­.A.XX tak obrečela jsem to, ale všichni doktoři mě ujišťovali, že to bylo dobře, že to takhle příroda vyřešila sama - takhle, že je daleko větší šance, že donosím zdravé miminko :-) takže jsem se s tim smířila docela rychle :-)
Já mam naštěstí obě dělohy symetrické, takže u mě to bylo jedno, kde se uvelebí :-)

no, my máme teda akorát zákaz sexu :-/ ;-) (který snad už zruší - máme s manželem po třech měsících už slušnej absťák :-D ) a jinak klasika - neběhat, neskákat, netahat těžký věci. Jinak to moc neřešim. Spíš, že mam volný režim, abych si mohla odpočinout, kdykoliv budu unavená.

co jsem se dozvěděla ze svého okolí (opravdu se o tom moc nikde nepíše), tak nikdo neměl problém s donošením, ani s porodem. (i když s tím uplně všechny strašili :-( ) Maximálně může hrozit plánovaná sekce a to kvůli tomu, že jak je děloha menší, může se stát, že se dítě nestihne otočit a šlo by koncem pánevním, což je zbytečné riziko.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 13:42

@S.N.A.Ž.I.L.K­.A.XX ale jako samozřejmě na sebe musíme dávat o něco větší pozor, než ostatní, protože to těhotenství je rizikovější. rozhodně je však nesmysl se nějak extrémně bát :-) prostě když na sebe budeme opatrné, máme stejnou šanci porodit zdravé děťátko, jako ostatní s jen jednou dělohou ;-)

S.N.A.Ž.I.L.K.A.XX
Povídálka 44 příspěvků 25.09.14 19:29

Ja doufam, ze to bude jak rikas! Moc to preju nam obema.Je fajn, ze jsi uz v 15.tt. to uz jsi urcite v suchu! :)Už se v těšim na dalsi ultrazvuk, jdu hned pristi tyden, jen nekde vzadu v hlave mam stejne trochu strach, ze jsem si to male uz odplavila(i kdyz se to krveproliti asi odehrava vedle v „bejvaku“ :).Ale treba se pevne drzi zuby nehty (..ktere jeste nema :o).Verim tomu. Jeste mi prosimte rekni- jak se chovala tvoje deloha kdyz ti mimi rostlo? tu prepazku (septum) si plod tim, jak se zvětšuje, sam posunuje bokem?? Videla jsi to treba i na ultrazvuku? Pa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 19:50

@S.N.A.Ž.I.L.K­.A.XX na ultrazvuku jsem to viděla - děloha, ve které je mimi, se posunuje sama doprostřed a odstrkuje tu druhou stranou. :-) příroda si umí poradit ;-) tak držim palce, ať se vám (tobě i mimináčkovi) dobře daří a zdárně rostete! :-) Určitě bude všechno v pořádku :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Z pašeračky Terezy je světové celebrita! Modelka jde za mříže, píší v Británii

Pašeračka Tereza Hlůšková, kterou dnes pákistánský soud poslal za pokus o... číst dále >

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >