Dvouletá nemá stále formovanou stolici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teruška85
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 14.04.19 20:29
Dvouletá nemá stále formovanou stolici

Maminky, nemá některá zkušenost? Moje čerstvě dvouletá holčička prakticky zatím nezačala mít formovanou stolici, nejdřív jsem to neřešila, dlouho jsme dávali ráno i večer kaši nebo i batolecí mléko, rozmixované ovoce a tak.Ale teď už je docela dlouho na běžné stravě a stolici má stále jakoby kašovitou. Nemá nějaký zápach, nic divného, jiné zažívací problémy jsem také nezaznamenala, prospívá, jde 1-2× denně. Občas se stalo, že měla i tužší bobek, ale velmi zřídka. Začínám mít obavy, aby to neznačilo nějaký problém. Ještě poznámka, stále je na plenách, nočník se zatím bohužel nedaří, manžel tvrdí že to může být i tím, že neovládá svěrače a hned to prostě pustí jak se jí chce, ale to mi nepřipadá jako důvod.

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 45766 příspěvků 14.04.19 20:33

Dceři se to zlomilo taky až někdy po druhém roce, ptala jsem se na to dvou dr. a ani jedna v tom neviděla zásadní problém, pokud to bylo v jiných ohledech OK, že to tak některé děti mají. Přesně si nepamatuju, ale někdy po tom druhém roce se to začalo zvolna lepšit.

Aduš8
Závislačka 4122 příspěvků 14.04.19 20:37

Náš malý má 18 měsíců, od roka není kojení ani nedostává UM a stolici mi střídavou. Tuhé to měl opravdu jen párkrát. Co se plen týká, ono to třeba zformované být může, ale stačí, když si do toho dítě sedne a má to rozmazané všude. Zatím to taky neřeším, malý přibírá, jí dobře, žádné jiné problémy nemá. A co jsem se bavila s holkama, které mají stejně staré děti, tak je to normální.

Jambik
Povídálka 44 příspěvků 14.04.19 20:46

Mám dvouletého kluka a máme to samé. Na nočník taky zatím nechce. :nevim: Nenutíme ho. On už to chápe, ale nechce tam sedět. Dostavá k pití 1denně pl. mléko. Je na normální stravě. Neřešíme to, prospívá.

blumen
Hvězda diskuse 48329 příspěvků 14.04.19 21:01

Moje nemela formovanou do 3 let. Pak jsem koupila probiotika a do dvou dnu formovana a uz to tak zustalo.

Uživatel je online1mila2
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 14.04.19 21:04

Promin, ale jak to myslis s tim, ze nezapacha? Jako fakt? Ja kolikrat omdlivam, kdyz jdu prebalovat :roll: tak je u nas neco spatne?
Holka ma 16M, kazdy den ma v pline kasi. Kdyz jeden den vynecha, tak druhy den ma tuzsi bobek. Ale fakt smrdi :cert:

Teruška85
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 14.04.19 21:12

@1mila2 myslela jsem, že nesmrdí nějak atypicky, samozřejmě že nevoní po konvalinkách akorát já z toho fakt neomdlívám, pač jsem dělala sestru na gastroenterologii tak jsem zvyklá ještě z práce ;)

Uživatel je online1mila2
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 15.04.19 02:37

@Teruška85 tak to jo. Ja byla zatim vetsi cast prebalovaciho obdobi tehotna, tak asi proto mi to tolik vadi :lol:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 15.04.19 09:13
@Teruška85 píše:
Maminky, nemá některá zkušenost? Moje čerstvě dvouletá holčička prakticky zatím nezačala mít formovanou stolici, nejdřív jsem to neřešila, dlouho jsme dávali ráno i večer kaši nebo i batolecí mléko, rozmixované ovoce a tak.Ale teď už je docela dlouho na běžné stravě a stolici má stále jakoby kašovitou. Nemá nějaký zápach, nic divného, jiné zažívací problémy jsem také nezaznamenala, prospívá, jde 1-2× denně. Občas se stalo, že měla i tužší bobek, ale velmi zřídka. Začínám mít obavy, aby to neznačilo nějaký problém. Ještě poznámka, stále je na plenách, nočník se zatím bohužel nedaří, manžel tvrdí že to může být i tím, že neovládá svěrače a hned to prostě pustí jak se jí chce, ale to mi nepřipadá jako důvod.

Me taky prislo, ze ma furt dite moc ridkou stolici, dokud mel pleny (a to ve dvou letech jeste mel), ale pak zacal chodit na nocnik a tam to tvar docela drzi. V tech plenach se to proste rozplacne.

Váš příspěvek
Reklama