Dvouletá - uspávání bez prsa

Anonymní
25.1.20 00:06

Dvouletá - uspávání bez prsa

Ahoj, potřebuju asi morálně podpořit… Prckovi byly dva roky, kojím na usnutí (po o i večer) a v noci kdykoliv se vzbudí. Poslední dobou už toho ale bylo moc budí se často, pije dlouho… Tak jsme se dohodli a už 2 týdny já večer odejdu a uspava manžel. Pokud se vzbudí než jsem spát, jde k ní chap, v noci spí se mnou v posteli jako dosud. Jenže! Čekala jsem, že touhle dobou bude s ním usínat už bez břeku, bude se třeba v noci i min budit nebo si max cúcne a nebude viset ne prsu pokaždé půl hodiny.
Měl někdo podobnou zkušenost, máte nějakou extra fintu? Cítím, že prostě musíme ještě vydržet, úplně odstavit jsem chtěla až na jaře kvůli imunitě, ale teď zvažují i to. Ale i tak se bojím, že bude zas řev…
Podpořte mě! :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5166
25.1.20 00:10

Chce to dělat stejně a neměnit to, jinak z toho bude mít dítě hokej. Když jednou dáš jenom cucnout, podruhé nechceš dát vůbec a potřetí necháš pít jak chce dlouho, tak se v tom to dítě prostě vůbec nevyzná.

Já třeba nejdřív utnula noční kojení a nechala jen na uspávání a nakonec utla i to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1998
25.1.20 00:13

Prostě utnout a vydržet. Má dva roky, to není mimino..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3834
25.1.20 00:15

Chápu to správně, že v noci ještě kojíš, když se vzbudí? Tam bych viděla ten problém. Odstavovala jsem dva závisláky pokaždé definitivně ze dne na den, ze stejných důvodů a v podobném věku, jako ty. U mladšího to proběhlo před necelým měsícem, bála jsem se toho hrozně, ale usíná většinou během půl hodinky, kdy stačí, že u něj ležím, občas chce, abych ho hladila nebo držela za ruku. V noci se budí minimálně, spíš se jen tak zavrtí, kňourne a usne znovu sám. Spí teda zatím ještě s námi v posteli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Mam dite dva a ctvrt a taky by se ještě chtěl kojit.. Noční jsem zatrhla mnohem driv, kdyz se vzbudil, že chce mliko rekla jsem, ze neni, ze ho vypil a bude zase zitra.. Knournul si ale nejak to přešel, po par dnech uz to v noci ani nezkoušel :lol:
Uz bych chtěla aby s tím prestal úplně. Par sni zpet, me to docela bolelo tak jsem mu rekla au, boli.. A on prestal.. Ještě teda před kazdym spanim rekne, ze zkusi, ze nebude bolet :mrgreen: tak mu teda prso dam, po chvilicce reknu au a on přestane.. Ale je pravda, že uz me to opravdu bolí.. Naštěstí je v tomhle veku už dost chapavej, tak za chvíli maminku prestane snad trapit sam úplně :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
12487

Kojila jsem závisláka do dvou a půl. Neodstavovala jsem najednou. Nejdřív jsem odbourala denní kojení. Kojila jsem jen ráno, v poledne a večer, případně v noci. Pak jsem stopla ranní kojení, pak denní a potom noční. Každý krok po týdnu. V noci jsem jí řekla - spinkat, dudu není. Pár nocí řev, ale postupně si zvykla. Nikdy jsem ji nenechávala uspávat nikoho jinýho, protože potřebovala pochopit, že ode mě nedostane. Když ji uspává táta, tak si pořád myslí, že až tam budeš ty, tak od tebe dostane. Nakonec jsem stopla kojení úplně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
828
25.1.20 00:17

@Lucie_Sx to jsi špatně pochopila :lol: uspava večer jen manžel, jedou stejnou rutinu, já jsem DOUFALA, že se prcek s tím uspávání srovná a třeba taky omezí sama noční.
Jinak zrušení nočního kojení by se mi líbilo úplně nejvíc, ale lehčeji se to pořadí než provede, neumím si to představit bez pláče a starší děti mají školu, manžel práci a sousedí taky určitě něco. Tak jsme se rozhodli pro ukládání bez prsa, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
828
25.1.20 00:20

@Michelle_M jj, o tom taky přemýšlím, ale docela bych ráda ještě kojila do jara, přes rýmičkovou sezónu (2 sourozenci ve školním věku)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3834
25.1.20 00:22

@Janli Jo to si taky myslím, že pomáhá, když máma dál uspává i bez kojení, že jim to pak líp dochází. Navíc je tam pořád ta blízkost a jistá intimita. Ono s dvouletým už se dá i celkem na něčem domluvit, u nás třeba pokaždé hodně pomohly zalepené bradavky a ukázat, že už opravdu mlíčko neteče.
Jinak ještě jsem zapomněla poznamenat, že to utnutí ze dne na den už bylo v situaci, kdy zbývalo pouze kojení před spaním a při nočním buzení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
828
25.1.20 00:23

@Janli :mrgreen: já to beru tak, že když mám doma čokoládu, sním ji, tak ji tu „čokoládu“ (sebe) odeberi z dosahu…
Plus přiznávám : nevím, jak bych zvládala ji fakt přes velký pláč to prší nedat, jsem na to měkota :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3834
25.1.20 00:28
@LaraA píše:
@Lucie_Sx to jsi špatně pochopila :lol: uspava večer jen manžel, jedou stejnou rutinu, já jsem DOUFALA, že se prcek s tím uspávání srovná a třeba taky omezí sama noční.
Jinak zrušení nočního kojení by se mi líbilo úplně nejvíc, ale lehčeji se to pořadí než provede, neumím si to představit bez pláče a starší děti mají školu, manžel práci a sousedí taky určitě něco. Tak jsme se rozhodli pro ukládání bez prsa, no…

Já jsem se právě toho nočního buzení bála taky nejvíc, ale kupodivu to bylo na tom vždy to nejjednodušší. Nejhorší bylo vždycky první uspávání po obědě, to trvalo klidně dvě hodiny, než prostě padli vyčerpáním :) Hele musíš se na to prostě psychicky připravit, že bude brečet, že možná budeš mít pár nocí nabouraných, ale vyplatí se to! Z mých zkušeností, oni si ty nové spací návyky fakt osvojují docela rychle. Já jsem do toho musela říznout, to noční kojení už jsem nedávala, dvanáctikilovej pytel na mě ležel třeba dvě hodiny, žužlal a stejně neusnul, moje záda :roll: Stejně s dcerou poprvé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3834
25.1.20 00:32
@LaraA píše:
@Janli :mrgreen: já to beru tak, že když mám doma čokoládu, sním ji, tak ji tu „čokoládu“ (sebe) odeberi z dosahu…
Plus přiznávám : nevím, jak bych zvládala ji fakt přes velký pláč to prší nedat, jsem na to měkota :oops:

Já si zase myslím, že jim to pomáhá pochopit, že máma mlíko před nima neschovává, ale že už ho prostě fakt nemá a nedá :mrgreen: I když co já vím, co se jim v těch mozečcích honí :lol: Tak si prsa zafačuj, aby se k nim nemohla tak lehce dostat ani ona, ani ty :lol: A prostě pořád vysvětlovat - mlíčko není, neteče, zavřít očička a spinkat… Je pohádková nebo písničková? To mi pomohlo dost u dcery, syn u knížky nevydrží, tak tam to řešíme spíš tím malým mazlením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27594
25.1.20 00:37

No ja bych odstavila uplne. Dvoulety uz nepotrebuje kojit ani kvuli imunite. Je to jen zavislost. Cim dele to nechas, tim hur to pujde. Ja prvni odstavila ve 22 mesicich, šlo to trochu hur ale slo, druhou uz ve 14 mes a slo to uplne bez problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
858
25.1.20 01:15

@LaraA Proč vlastně chceš přestat uspávat kojením? Protože se to už „nesluší“? Nebo bys ráda někdy večer vyrazila ven a nemusela být přesně v sedm na značkách? (v tom bych soucitila… :)) Pokud ještě kojit chceš, tak bych to nelamala a pro klid všech si užila ještě 3 měsíce „miminko“ a nechala to ve starem režimu. Utla bych to najednou až na jaře, protože toto polovicate řešení vám moc nefunguje.

PS: mám to doma jako přes kopírák a ráda čtu, že v tom nejsem sama :D vůbec nevím, jak to bude u nás… Občas mě to štve, když ne a ne usnout a furt cumlá. Nicméně zatím vyčkávám. Doufám v nějaký uvědomělý samoodstav, snad se to nebude krýt s nástupem do školy. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
25.1.20 03:35

Já si to pamatuju u své nejmladší sestry. Máma už si nevěděla rady jak ji to odnaučit. Měla něco málo přes 2 roky, ale tam šlo už jenom o tu závislost než o to, že by ji chtěla dobrovolně kojit do 2 let. Tak se jednoho dne rozhodla namazat si bradavku zavařenou chili papričkou. :mrgreen: Sestra se jen trochu zašklebila a prsa se už nikdy nedotkla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama