Sos - syn nechce spát

136
22.1.20 07:35

Sos syn nechce spát

Maminy prosím o vaše zkušenosti. Syn(od 5mesice) uz se mi čtvrt roku v noci budi každou hodinu někdy i častěji (a uz jsem opravdu vyčerpána). A to mi do te doby spal krásné (vstával max 2× ). Je hrozne hyperaktivní přes den naspi stěží 2-3h. Tak nechápu ze pak není unaveny -uz leze sedí proste se nezastaví. Zkoušela jsem vše možné -ovesny vývar na noc, dokonce i sunar a stejně ???? mate s tím některá vás zkušenosti? Řekla bych ze ne vždy chce just spis mu jde o to prso, ale jak to odbourat. Nyní ma 7mesici. :roll: dekuji 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

274
22.1.20 07:44

Dcera dělala to samé, v 7. měsíci mi to přišlo ještě víceméně v pohodě, neobtěžovalo mě to. Když mě to začalo prudit, odbourala jsem noční kojení. Teď spí celou noc, pokud se nic neděje (nemoc), nebudí se ani na vodu/čaj, maximálně chce potulit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
22.1.20 07:46

@Lynx.lynx kdy u vás přišel konec s nočním kojením?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5457
22.1.20 08:07

@Lesanka22 dcera to tak taky mela - mela tak nekolik obdobi a po roce a pul jsem ji utnula uplne (ale tam byl i duvod, ze nechtela skoro nic jist). Vzdycky mela obdobi buzeni co hodinu, pak zas spala lip - hodne i podle zubu, u prsa se uklidnovala. Moc s tim nenadelas, pokud nechces v noci prestat kojit, ale na to mi prijde maly. Zalezi ale na tobe no…jinak holt vydrzet no :nevim: pokud mu prso chces vzit, tak vydrzet rev a nabizet UM, vodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5746
22.1.20 08:09

Mám to stejně, budu odbourávat noční kojení, přes den kojím minimálně. V noci má ze mě dudel :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 08:16

Dcera to dělala do roka a pul. Chtela sát pro uklidnění. Da se na to zvyknout, ale je to teda vyčerpávající. Ja k tomu měla ještě tříletou dceru. Když si nezvyknes, musis odbourat noční kojení, dítě mas ale ještě dost maly, klesne ti produkce mléka i přes den asi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
22.1.20 23:34

@Lesanka22 vypada dost na pretazeni. dodrzovat optimalni bdeni cca 3h (hodne individualni, musite sami vupozorovat, ale cca 3h), zaclenit kratky ritual v loznici, hodne dulezity u tak aktivnich deti zacit zpomalovat alespon 30-40 min pred spanim, vymyslet aktivity, ktere ho zklidnujou. 3h denniho spanku neni malo, ale vzdy se na to diva spolu s nocnim. Zklidnovani pred spanim sice vsem jasny, ale do loznici nesou jeste dite, ktere by klidne jeste 30 min skakalo. Do loznici idealne prineat dite zivaci :) a koukat na hodiny, aby ta doba zklidnovani nebyla na posledni chvili. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
23.1.20 05:05

@Lennynnel je jí 20 měsíců, vadit mi to ale začalo kolem Vánoc, takže rok a půl. Přes den, před odpoledním spánkem, ještě kojím a večer před spaním taky. Kojení mi nevadí, dcera se mi do výstřihu přes den nikdy nesápala, ale v noci už mi to vadilo. Bylo schopná vstát třeba i co hodinu a já už byla fakt unavená. Teď je to o 100% lepší, pořád spíme spolu v posteli, dcera je hodně kontaktní, ale já jsem mnohem míň vyždímaná. Samozřejmě nepočítám nemoc, zuby neprožívá. Nedávno měla tak ošklivý nachlazení, že to jsem v noci i to prso dala. A nijak se to nepokazilo, jak se jí udělalo líp, už pak v noci zase neměla.
Další dítě bych ráda kojila stejně. Řídím se tím, že dokud v tom jsou šťastný oba (mám i dítě) má to benefity. Pokud se do toho jeden musí nutit, je to hloupost, hlavně u takhle starého dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama