Jak naučit díte spát

14.1.20 14:09

Jak naucit dite spat leden 2020

Je tu nejak dalsi maminka, ktera se ted odhodlala ucit mimco samotne usinat? My zacali vcera, syn ma 8 mesicu a doted usinal u kojeni a spal se mnou…rozhodla jsem se to utnout, ale je to strasny napor na nervy. Zkousime podle knihy Kazde dite muze dobre spat. Mohly bychom se tu podporit :kytka: prosim nestojim o komentare jak nemam nechat dite vyplakat, my to nikdy nedelame a u tehle metody se za nim porad chodi v intervalech, takze ho nenechavame nekde vykricet do spanku x hodin. Prvni vecer to trvalo 45 minut (sli jsme tam mezitim 9×) a ted poprve to zkousim u odpo spanku, zatim 30 minut a porad place (byla jsem tam 6× zatim a z toho jednou pochovala kratce). Najde se tu nejaka maminka, ktera resi aktualne totez a chce se podelit, podporit? Moc diky, jsem slabsi povaha a je to pro me tezke, ale spolecne spani uz mi nevyhovuje, maly potrebuje svuj prostor a usinani u kojeni je uz strasne narocne, maly u toho blbne a prijdu si jak zivy dudlik, to uz neni jak driv, kdy si cucnul a vytuhnul do 3 minut…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1719
14.1.20 14:21

Já jsem to dělala u prvního synka, ale byla to chyba, doteď toho lituju. S druhým a třetím už jsem byla chytřejší, škoda že nejde vrátit čas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21893
14.1.20 14:25

U 8 měsíčního bych to nedělala.
Noční kojení jsem rušila mladšímu synovi až po 1 roce, nikam jsem nechodila, byla jsem pořád u něj, jen jsem prostě nedala prso. Nabídla jsem v noci vodu, ale nechtěl a druhou noc se vzbudil jen lehce a třetí spal celou. 8 měsíců je ještě miminko. Takové bych nenechala brečet, natož půl hodiny.
Nejmladšímu bude rok, uspávám a v noci kojím. Ještě si nemyslím, že je vhodná doba. Počkám do jara.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 14:26

@Brevnovanka88 já to dělala s malou od narození (i bez chytrý knížky, intuitivně). Většinou usnula hned, když plakala, chodila jsem za ní ji chlacholit. Ale nedokážu říct, jak na tu změnu může reagovat dítě, zvyklé usínat jinak. A jak dlouho mu může trvat se to naučit :think: Zkus vydržet no, jinou radu nemám :nevim: A když to nedáte, tak se vrátíš k uspavani s tebou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 14:34

@andelka83 ja mu nocni kojeni rusit nechci, nakojim pred spanim a v noci si da obvykle ve dve a v pet, ale po nocnim kojeni je hned tuhej a dam ho do postylky a spi, ale vecer se vzdy v postylce vzbudi a nechce spat, dokud zase nedam prso a my nemame s manzelem cas ani 5 minut si neco rict, on prijde z prace, koupeme, maly jde spinkat a ja s nim a nehnu se od nej do rana, protoze ma i hodne lehke spani. Kdyby usnul sam, nemusela bych resit, jak od nej po spickach odejit, abychom si s manzelem aspon vecer popovidali. Malej je na prvnim miste, ale myslim, ze je dobre i pro nej umet usnout sam, nechci ho trapit nijak. Spolecne spani jsem milovala, postylku mam taky hned vedle nasi, ale jeho vzbudilo kazde me pootoceni a zasusteni periny, taky to nebylo dobre pro nej. Mel potrebu se me porad drzet pak za ruku a nevyspali jsme se dobre ani jeden. Ale je to strasny pro me, vedela jsem, ze to bude potiz ho to odnaucit, nechci, aby s nami spal do 2 let, podle ma mit kazdy svuj prostor a chci, aby mel rad svoji postylku a umel si tam hezky odpocinout :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 14:37

@Jitul.kaaa9 mela jsem byt dusledna od narozeni, bylo by to asi jednodussi…jenze jsme meli s malym velke starosti po narozeni a prvnich par tydnu jsme oba s manzelem meli maleho mezi sebou a porad ho hlidali a chteli, aby nam byl nablizku, protoze v porodnici byl v inkubatoru a sam nekolik dni, nemela jsem honu sebe. Odnesla jsem si pocit viny, ze po narozeni byl opusteny a mam porad potrebu mu to kompenzovat, ale s tim spanim to nedelam dobre, protoze ani ja ani on se nevyspime kvalitne, kdyz jsme vedle sebe :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 14:39

@Adelka951 a jak konkretne vidite u prvniho mimca rozdil oproti sourozencum? Je nervoznejsi nebo zlobivejsi nebo jak to poznate, ze to byla chyba? Mam od kamaradu i reakce typu, my nechali malou brecet od narozeni a nic ji neni…no holcicku maji uzasnou a bezvadnou a nenapadlo by me, ze je tim nejaka poskozena, ale clovek ji do hlavinky nevidi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
14.1.20 14:46
@Brevnovanka88 píše:
@Adelka951 a jak konkretne vidite u prvniho mimca rozdil oproti sourozencum? Je nervoznejsi nebo zlobivejsi nebo jak to poznate, ze to byla chyba? Mam od kamaradu i reakce typu, my nechali malou brecet od narozeni a nic ji neni…no holcicku maji uzasnou a bezvadnou a nenapadlo by me, ze je tim nejaka poskozena, ale clovek ji do hlavinky nevidi :nevim:

Syn byl v obdobi vzdoru jodne uvztekany, zachvatu mel i nekolik behem hodiny, hodne škodil a ublizoval mladsi sestře, mel i par incidentu ve školce. Ted je mu 7, je v prvni tride, hodne se zlepsil se zmenou pristupu, ale svoje chvilky ma dodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 14:53
@Adelka951 píše:
Syn byl v obdobi vzdoru jodne uvztekany, zachvatu mel i nekolik behem hodiny, hodne škodil a ublizoval mladsi sestře, mel i par incidentu ve školce. Ted je mu 7, je v prvni tride, hodne se zlepsil se zmenou pristupu, ale svoje chvilky ma dodnes.

A myslíš si, že je to následek toho spaní, jo 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 14:56

Ahoj, jen ti sem chci napsat, že tě chápu. Podobná diskuze tu je z dnešního dopoledne, ta je teda o málem miminku, a hned se na zakladatelku sesypaly ty, co s dětmi v posteli spí s tím, že přece to nebude trvat na věky, že přece nenecháš malé miminko plakat. Vím, že jsou rodiny, kterým to nevadí, mně teda spaní v jedné posteli nevyhovuje, syn se roztahuje fakt neuvěřitelně. Kolikrát mi zbyde prostor tak 50×120 (fakt nevím, jak to dělá :nevim: ). Já se vždycky snažím najít cestu, která je zrovna co nejméně násilná. U nás je hodně důležitý rituál, ale čas od času ho změníme, když nám přestane vyhovovat. Vykoupat, pohádku, nakojit (nebo dát um), pak si třeba zazpivat/pomazlit. Pokud první večer bylo 45 minut, od té doby se to zkracuje a není to usedavý křik, spíš zaplakání, já bych se asi tak nestresovala. Chodíte za ním, takže ho nenecháváte s pocitem, že je sám… nevím, některé mámy jsou přesvědčený, že to napáchá spoustu škody, jakoby všechny děti, co spaly s mámou v jedné posteli do 1. Třídy, měly s rodiči bezchybný vztah a byly psychicky zcela vyrovnané, podle mě je hrozně jednoduché hodit všechny psychické problémy na to, že máma nechala týden dítě po večerech trochu plakat (A byla tam pro něj)… držím palce! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5144
14.1.20 14:59

Ja to na malou zkousela po narozeni, ale neslo to, tak jsem se na to vykaslala. To lehky spani prejde ;) nebo by nemohl spat ve svym? Kdyz ho budis i v noci, tak to jen samostatnym usnutim - pokud tam pak dojdete - stejne nevyresis asi, ne? :think: ja s dcerou chodim spat do ted, pak teda odchazim. Ale taky mela obdobi, ze me u sebe chtela. Kazde dite ma holt spani jine no. Mne teda taky prijde v 8 mesicich brzy, ale to uz je tva vec. Pokud by to zlepsilo spanek obema :)

Holky, vy tu zas jedete od extremu do extremu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
14.1.20 15:03
@Jitul.kaaa9 píše:
A myslíš si, že je to následek toho spaní, jo 8o

Nejen spani, ale hlavne lpeni na zbytecnostech, jako je samostatne spani a nerespektovani jeho potreb, protoze v chytrych knihach jsem si neco precetla a neridila se svymi pocity.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6856
14.1.20 15:11

Vybrala sis na to zrovna dost hloupé období, kdy přichází separační úzkost. Já syna takhle, naučila spát vlastně nechtěně, usnul, šla jsem do sprchy a plakal asi pět minut, než jsem vylezla. A když jsem přišla, spal. Další den jsem zkusila znovu a za pět minut byl tuhý. Usínal sám do 15 měsíců a od té doby znovu uspávám. Jen jsem ho kolem 8.měsíce naučila na usínání bez prsa. Nakojila jsem ho za světla v obýváku s uspala v ložnici, chvilku to ale trvalo. Neusínáš sama ráda v blízkosti manžela? Proč má tvoje dítě usínat samo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21893
14.1.20 15:12

@Brevnovanka88 já tě chápu, mám v posteli už třetí dítě. Ale 8 měsíců mi přijde hrozně málo. Já bych to nedala, aby miminko dlouho brečelo. Kdyžtak neodcházej, ale buď s ním. Mně se Estivil neosvědčil vůbec. Nejmladšího čeká vlastní postel taky, napřed na denní spaní, pak i na noc. Ale to teprve plánuju, bude mu za pár dní rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21893
14.1.20 15:15
@Brevnovanka88 píše:
@Jitul.kaaa9 mela jsem byt dusledna od narozeni, bylo by to asi jednodussi…jenze jsme meli s malym velke starosti po narozeni a prvnich par tydnu jsme oba s manzelem meli maleho mezi sebou a porad ho hlidali a chteli, aby nam byl nablizku, protoze v porodnici byl v inkubatoru a sam nekolik dni, nemela jsem honu sebe. Odnesla jsem si pocit viny, ze po narozeni byl opusteny a mam porad potrebu mu to kompenzovat, ale s tim spanim to nedelam dobre, protoze ani ja ani on se nevyspime kvalitne, kdyz jsme vedle sebe :nevim:

Popravdě já si myslím, že každá máma nějak " vyvnima" jaké dítě nafasovala a podle toho se chová, jedná. Proto některé děti usnou samy a jiné ne. Že to není o metodě. Takže si nevyčítej, že jsi ho měla u sebe, ono by nejspíš stejně samo neusinalo a donutilo by tě ho u sebe mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama