Miminko v noci skoro nespí

Anonymní
21.1.20 08:16

Mimco v noci skoro nespí

Ahojky všem.
Mám na vás dotaz. Jsem už zoufalá a unavená.

Máme 3 měsíční holčičku která skoro nespí.
Od narození je na umělém mleku. Ze začátku beba ale ta nám nesedela a teď třetí týden na sunaru HA.
Malá usne okolo 9 teda respektive ji musíme uhoupat v zavinivacce jinak neusne a vzhůru je kolem 12. Dostane mlicko a probudí se ve 3 s pak už nechce spát.

Dřív se takhle nenudila často.
Mlicka dostane hidne a stejně se takhle vzbudí.

Nevím jak ji to prodloužit.
Přes den musím se ji nonstop věnovat a nosit v nositku jinak sama řve. Nejde ji odložit. Takže doma je nemožný si skoro ani uvařit.

Nemáte někdo podobnou zkušenost? Napadá mě jestli to není mlékem ze se takhle budí. Jestli zkusit Tučný kendamil.
Jsem unavená a nevyspala. A hlavně zoufalá protože ji nonstop nosím a k tomu nespim.

Děkuji všem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Machstep
21.1.20 08:22

Ahoj, asi Tě nepotěším. Ale náš syn do roka vstával co půl hodiny :zed: Pak jsme se stěhovali a zlepšilo se to. Zkus ho dát do jiného pokoje

• Nahlásit
  • Citovat
1195
21.1.20 08:32

A co dělá když nespí? Moje dcera je nespavec od miminka. Takový to buzení jen na jídlo neznám. Už od příchodu z porodnice vydržela vzhůru celé dopoledne. Ale neplakala, byla spokojená. Koukala v postýlce. Později jsem jí dávala na zem pod hrazdičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 08:35
@zuza92 píše:
A co dělá když nespí? Moje dcera je nespavec od miminka. Takový to buzení jen na jídlo neznám. Už od příchodu z porodnice vydržela vzhůru celé dopoledne. Ale neplakala, byla spokojená. Koukala v postýlce. Později jsem jí dávala na zem pod hrazdičku.

Ona když nespí tak řve prave. Člověk ji musí nosit nebo něčím zabavit.

• Nahlásit
  • Citovat
21.1.20 08:45

Hold každé dítě je originál, asi ti nikdo moc neporadí :think: Moje první dcera taky nespala a byla neodložitelná, usnula mě pouze v kočárku, ale nesměl stát, takže jsem prochodila desítky kilometrů :lol: Zlomilo se to cca v půl roce, to se začala platit, pak lézt, prostě víc pohybovat a myslím, že ji to i víc unavilo. Tak vydrž, je to děs, vím to, ale naděláme prd :roll: O víkendu zaměstnej partnera a odpocin si ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 08:49

V mlíce bych to neviděla, nemůže být naopak i přejezená? Spousta mamimek zkouší malé děti zasytit v naději, že se nebudou tak často budit, ale může to pak tlačit v tom málem bříšku.

Máte nastaveny nějaký režim? Jakože před nočním spánkem nějaký rituál, třeba koupání, mazlení, chvíli něco povídat, pak zhasnout? Spí s vámi v ložnici, ve své postýlce? A zkousis třeba místo toho, abys hned vstávala, krmila, brala z postýlky chvíli počkat, podat ruku, něco šeptat, hladit, poplácávat po dupce (to dětem prý simuluje houpani, vsunout ruku pod zadeček a poklepávat)? Některé děti jsou holt nespavci, takže možná to vše zkousis a nefunguje :zed: snad mě tu ostatní nesežerou, ale možná je taky třeba se srovnat s tím, že taková je, a naučit se nechat ji občas plakat. Neříkám nechat ji vyřvat si plíce, ale třeba to vaření. Určitě nevyvařuješ třeba svíčkovou nebo jiné složitosti, prostě si to rozděl na menší úkony, dcerku dej do postýlky, běž nakrájet maso, zeleninu, vrať se na chvíli k malé, pak to běž dát dusit, zase se k ní vrať atd. 5-10 minut, kdy ji nebudeš nosit a zabavovat, jí stopro neublíží a časem ji to snad i donutí se zabavit sama, některé děti se takhle i naučí se samy utěšit a přestat plakat. Jak jsem psala, nejdeo to ji nechat propadnout do hysterie, ale ať si zvyká, že občas maminka musí mít volné ruce na něco.

Určitě bude lépe, sama jsem měla náročné začátky, teď naopak kolikrát nevím, co s volným časem, když mi malý spí. Jak jsem si zvykla celý den kmitat kolem nespavce a ten najednou prospí 2,5 hodiny denně a večer chodí krásně pravidelně spinkat okolo 7. Taky to u vás přijde :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
21.1.20 09:05

Moje druha je taky narocnejsi, mam normalne kocarek v satne, houpatko Rockit a tam pres den dokaze spat i 3 hodiny, to jedine me zachranilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
21.1.20 09:26

To je hold mateřství… Vím, člověk si to představuje všelijak, ale ta realita je někdy krutá. Starší dcera byla schopna řvát celý den a mladší celou noc- budila se až do 2 let snad co půl hodinu. Když to ve 3 měsících začalo, měla jsem pocit, že jsem po týdnu k smrti unavená a nakonec jsem si zvykla. Drž se, žádná velká rada není, já přečetla rad a knih a nepomohlo nic, jen spousta kávy, nadhledu, rezignace a občas dvojka vína :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1495
21.1.20 09:43

V kočárku nevydrží? Naše děti se udyndaly a tam spaly podstatně déle, když jsme byli venku na vzduchu. A výhoda byla, že kočárek mohl vozit i někdo jiný a já se doma věnovala svým věcem nebo odpočívala. Jak je člověk sám víc v pohodě, tak to všechno líp snáší…

Jiné mléko asi zkusit můžete, tím se nic nezkazí. Pediatr vám k tomu něco říkal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 09:43

Nemusí to být jen hladem. Jaký měla porod, nemůže ji třeba něco bolet? Anebo to prostě bude jen kontaktní mimčo. Kde v noci spí? Některá miminka spí lépe, když cítí blízkost mámy (to by i vysvětlovalo tu potřebu nosit se přes den). Pokud ji nemáš v noci u sebe, zkusila bych to - třeba bude pak klidnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2464
21.1.20 09:48

Zkus na Facebooku skupinu Naše milované ale náročné děti. Tak se to koncentruje nejvíc. A minimálně zjistíš, že někdo je na tom ještě hůř :lol: mám náročňáka a moc mi pomáhají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3273
21.1.20 10:27

Buzení po 3 hodinchje časté? Dobrý vtip. Mně se holka budi co hodinu, když má dobrou noc, tak po 2 hodinách. Do toho je třeba hodinu vzhůru po kojení, pak usne a za půl. hodiny je zase vzhůru.. takhle už 5 měsíců a nevypadá, že by se to mělo nějak měnit. Ale přes den je hodná. Dopoledne spí hezky, odpoledne ne, ale to nevadí, stejně mivame program se staršími, tak by mi nějaký režim akorát překážel :) musíš asi vydržet, ono se velká část děti zlepší, jak se začne hýbat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 12:16

@chaela No jak kdy se to s pohybem zlepší :lol: Holka měla koliku, takže první 3-4 měsíce nesnesitelné, ale jak se začala plazit a stavět tak to je ještě horší, šíleně zdivočela, např o kafi s kamarádkou si můžu nechat zdát, neudržím jí ani minutu :lol: Když držím na klíně tak řev :lol: A spát taky nechce, asi se bojí, že jí něco uteče :lol:

Ale to nechci strašit zakladatelko, ale zároveň ani nedávat plané naděje :lol: Jediná jistota je puberta, to budou zavření v pokoji a budeme rádi, když se uráčí ukázat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 12:19
@Kristynka22 píše:
@chaela No jak kdy se to s pohybem zlepší :lol: Holka měla koliku, takže první 3-4 měsíce nesnesitelné, ale jak se začala plazit a stavět tak to je ještě horší, šíleně zdivočela, např o kafi s kamarádkou si můžu nechat zdát, neudržím jí ani minutu :lol: Když držím na klíně tak řev :lol: A spát taky nechce, asi se bojí, že jí něco uteče :lol:Ale to nechci strašit zakladatelko, ale zároveň ani nedávat plané naděje :lol: Jediná jistota je puberta, to budou zavření v pokoji a budeme rádi, když se uráčí ukázat :lol:

Jejda nanku :lol: taky paráda teda. A já si stezuju :D no zatím mě i děsí ze nechce past konicky. Proste se ji na brisku nelíbí. Chvíli hlavičku drží tak v půlce. Ne úplně nahoře a pak ji dá raději dolu a řve. Nechci hlavně nějakou vojtovku nebo tak. Snad je jen Lina.

• Nahlásit
  • Citovat
3755
21.1.20 12:20
@Kristynka22 píše:
@chaela No jak kdy se to s pohybem zlepší :lol: Holka měla koliku, takže první 3-4 měsíce nesnesitelné, ale jak se začala plazit a stavět tak to je ještě horší, šíleně zdivočela, např o kafi s kamarádkou si můžu nechat zdát, neudržím jí ani minutu :lol: Když držím na klíně tak řev :lol: A spát taky nechce, asi se bojí, že jí něco uteče :lol:Ale to nechci strašit zakladatelko, ale zároveň ani nedávat plané naděje :lol: Jediná jistota je puberta, to budou zavření v pokoji a budeme rádi, když se uráčí ukázat :lol:

Myslíš? Já si spíš myslím, že většina rodičů puberťáků si říká, že zlaté probdělé noci a vztekání s miminkem :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama