Dlouhé uspávání ročního a noční buzení

98
16.1.20 21:38

Dlouhé uspávání ročního a noční buzení

Dobrý večer, zoufalá matka si sem jde pro radu :mrgreen: Uspávání našeho ročního syna začalo být poslední dobou peklo. Ráno vstává kolem 7, dopoledne už nespí, kolem 12.30 má oběd, ve 13.00 jdeme do postele. Dám ho do naší postele, kde se mu snažím číst, mazlit se s ním, uspat ho, ale spíš jen blbne, lítá po posteli, někdy si v klidu hraje. A usne až tak kolem 14-15 hodiny, což se mi zdá pozdě. Spí tak do 15.30-16.00,později ho spát už nenecham a budím ho, aby spal večer. Večerní uspávání jsme už posunuli, protože usínal později než dřív, takže teď má kolem 18.00 večeři, kolem 19.00 koupání, potom mlíko a spinkat. Zase dávám do naší postele, protože v postýlce řve jak tur. Teď usíná až tak kolem 20.00-20.30,párkrát i v 21.00 :zed: Prostě každé uspávání je tak na hodinu až hodinu a půl. Navíc v noci pořád vstává tak 2-3× na mlíko. Už prostě nemůžu. Spí s námi stále v ložnici v postýlce, už přemýšlíme o stěhování do jeho pokojíčku, ale děsí mě to jeho vstávání v noci, abych neběhala přes celý byt k němu několikrát za noc. Ještě doplnim, že už u oběda v těch 12.30 se šmudlá, stejně jako večer u večeře, tak si myslim, že unavený je. Ale pak prostě jak ho dam do postele spát, tak jak když do něj střelí :zed: Jak uspáváte stejně staré děti? Měl někdo podobný problém? Jak jste odnaučili na noční UM? Nebo je ještě brzy a má na noční UM v roce ještě nárok? Na toto tu čtu protichůdné názory. Přes den jí dost, takže hladem to podle mě není. Díky za názory a rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16.1.20 21:49

Hele a to jste celý odpoledne doma 13.00 až půl pátá zavřený v ložnici? :lol: 8o já mám spáče, vstává v osm, v půl jedenáctý do 12 jeden spánek, půl čtvrtá až půl pátá druhý spánek, pak má první večeři, druhou večeři v sedm, osm koupání, půl devátá do naší postele a v devět spí. V jedenáct dávám um a do vlastní postýlky. Dudlík, uhladit potřebuje kolem jedny, čtvrtý, šestý (někdy ne, někdy jde v jednu k nám). Vzhledem k tomu, že chodím spát až v půl dvanácté, tak si vážím jeho spaní do osmi. Přes den uspávám na gauči, je to tu takový menší než velká postel a líp se mi zpacifikuje, když se mele. Jo a když se v noci mele, tak zkouším chvíli, ať si poradí sám, ale většinou to skončí, že se praští o postýlka, probudí se úplně a stojí a pak je peklo, tak radši ho mám metr od postele a vyskočim hned, když se mele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1341
16.1.20 21:52

Unavit dopoledne, oběd dřív, spánek dřív a rozhodně mě do 4. U nás max do 3 ať spí jak chce dlouho a večer v osm do postele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1974
16.1.20 21:53

Měli sme to hodně podobně. V poledne teda malá usinala celkem rychle, ale když spala dlouho tak večer hrůza. Tvoje 21h je ještě v podobě. U nás to bylo klidně až ve 23h. Spravilo se to až si zrušila v roce a půl polední spánek. Večer jsme dávali cca od 10m řidší kaši do flašky a pěkně pak spala celou noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
787
16.1.20 21:57

Mne kluk taky dlouho usinal vecer, hodinu a vic. Takze jsem zrusila nejaky mazleni, povidani atd. Pohadka, pusa, dobrou noc. A pak jsem se otocila na bok a uz si ho nevsimala. Prvni dve tri noci po mne jeste lezl, ale pak si zvyknul a najednou zacal usinat do dvaceti minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7118
16.1.20 21:59

U nás to bylo stejně. Po tom, co jsem odmítla strávit 4 hodiny denně uspáváním(2 v poledne a 2 večer), tak jsem zrušila polední spánek, byl mu asi rok a půl. Syn by si sice zdřímnout potřeboval, ale až tak kolem 16.hodiny a to bych ho dostala do postele nejdřív o půlnoci. Takhle chodí spát v sedm a i přesto je nejdéle v 6 druhý den vzhůru. Někdy se tedy stane, že je unavený a odpadne přes den, ale to tak 2× do měsíce. Jsou mu dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7118
16.1.20 22:00

A ještě tedy, když jsme uspávali kolem toho roku, musela jsem ho kolikrát svojí nohou přišpendlit k posteli, třeba, že se vztekal. Většinou usnul krátce poté co zjistil, že se mnou nehne, dělala jsem spící. Jinak bych ho uspávala už tehdy dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
16.1.20 22:00

Kdyz vstava v 7 tak ve 14 uz musi byt uplne pretazeny, tak vymysli blbiny. Nejpozdeji ve 12 bych ho zkusila davat spat, klidne uz v 11,v kocarku neusne snadneji? Ja malou 19m jeste porad uspavam na balone, chvili pohoupu at se uklidni a dam do postele. Ale ta je normální. Starsi dcera byla hrozny nespavec a spanku se branila a uspala jsem ji jen v manduce, na balone nebo v kocarku a to taky ne vzdy s uspechem a na 20min. Dopoledne i odpoledne to chce dobre dite unavit, jestli uz chodi, idealne nechat capat na prochazce venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
16.1.20 22:01
@Bubla Bůčková píše:
Hele a to jste celý odpoledne doma 13.00 až půl pátá zavřený v ložnici? :lol: 8o já mám spáče, vstává v osm, v půl jedenáctý do 12 jeden spánek, půl čtvrtá až půl pátá druhý spánek, pak má první večeři, druhou večeři v sedm, osm koupání, půl devátá do naší postele a v devět spí. V jedenáct dávám um a do vlastní postýlky. Dudlík, uhladit potřebuje kolem jedny, čtvrtý, šestý (někdy ne, někdy jde v jednu k nám). Vzhledem k tomu, že chodím spát až v půl dvanácté, tak si vážím jeho spaní do osmi. Přes den uspávám na gauči, je to tu takový menší než velká postel a líp se mi zpacifikuje, když se mele. Jo a když se v noci mele, tak zkouším chvíli, ať si poradí sám, ale většinou to skončí, že se praští o postýlka, probudí se úplně a stojí a pak je peklo, tak radši ho mám metr od postele a vyskočim hned, když se mele.

Ven chodíme někdy dopoledne, někdy odpoledne podle toho, jestli musím vařit atd…V kočárku dopoledne nespí a odpoledne v kočárku usne nejpozději do 13.30,tak nechápu, proč to nejde i doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
16.1.20 22:04
@marketak5 píše:
Unavit dopoledne, oběd dřív, spánek dřív a rozhodně mě do 4. U nás max do 3 ať spí jak chce dlouho a večer v osm do postele.

Já bych ráda spánek posunula na dřív, ale jak? Prostě dřív neusne :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
16.1.20 22:04

Já teda na dlouhé uspávání přes den nemám nervy a jak malý vypadá že do půl druhé nezabere prostě ho naložím do kočáru, 2× s ním objedu barák a on pak prostě spí v kočáře v chodbě. Večerní uspávání máme taky tak, chodí spát v 8 usíná tak do půl 9 no. Problém s tím nemám. Noční kojení (teda všechno kojení) jsme zrušili v roce a půl, do té doby jsem to 2× za noc prostě vydržela. Vstává mi mezi 5:30 a 6:30. Ještě mě napadlo co děláte dopoledne? Chodíte vždy ven? Prostě zkusit ho za dopoledne víc utahat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7118
16.1.20 22:06

@Joyeee píšeš, že v kočáře usne vždy, tak s ním prostě chod odpoledne na procházku, ať se vyspí. Většinou pak spí i lépe v noci. :nevim: jinak, na noční mléko v roce nárok má a hlavně, může se budit i bez mléka, já vstávám jednou za noc k dvouletému, má svoji hodinku, když vždy začne plakat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1348
16.1.20 22:12

Tak zkusit pořádně vyvětrat, když v kočárku usne a doma ne. Jinak mně by holka neusnula, kdyby byla dopoledne doma, prostě dopoledne musíme jít z domu a pak nejpozději ve 12:30 ji dávám spát. Párkrát jsem s ní dopoledne nešla ven a to byl fakt mazec, ne a ne spát, takže i kdyby trakaře padaly, tak ona prostě musí změnit prostředí, aby pak mohla spát. Když je hnusně, tak jdeme k babičce a dědovi, i když třeba nejsou doma, tak si tam chvíli hrajeme, hlavně, že je jinde než doma :-D jinak převlíkam do pyžama, prostě dělám podobnej rituál jako před večerním spaním a mám zatemňovací závěsy, to si taky myslím trochu pomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
16.1.20 22:21

@JancaS84 jj vím, že 21hod je ještě pohoda, 23.00 bych se šla asi zastřelit :roll:
@Anna85 já musím hlídat, aby nezbuchnul z postele, ještě neumí sám slézat, natož potmě. Takže po mě leze a pořád hlavně běhá ke kraji postele, takže nevšímat si ho nemůžu.
@Aduš8 já mam právě taky poslední dobou pocit, že nedělám nic jiného než uspávám. Taky odmítám dřepět v ložnici odpoledne 2 hodiny a večer další 2 hodiny. Dokud jsem s ním, tak si hraje a prakticky mě někdy ani nepotřebuje, stačí mu, že tam jsem. Ale jakmile ho dam do postýlky nebo nedejbože ještě odejdu z ložnice, tak řev.
@marka123 v kočárku usíná odpoledne během 15 minut maximálně. Jenže já teď byla poslední dobou dost unavená a chodili jsme ven dopoledne, kdy jsem věděla, že spinkat nebude a pak budeme spát doma odpoledne oba. Takže jsem ho chtěla naučit spinkat odpoledne v postýlce, abych si taky oddrkla trošku. V kočárku problém se spaním nemá, v něm usne max v půl 2 a kolem 3 má vyspáno, ale večer pak stejně má problém usnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1315
16.1.20 22:22

Mliko jsem zrušila tehdy, kdyz jsme neplánovaně zůstali na chalupě a bylo tam je obyc mliko z hrnecku. To byl nas. ranej a uz ho pak nevyžadoval :grin: Ja bych ten večerní spanek soupla, no. Kdyz se mu nechce spat, tak to prostě trvá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama