4 měsíční miminko nechce spát

23.1.20 16:29

4 měsíční miminko nechce spát

Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli některá neporadí, co dělat s miminkem které odmítá spát samo. Mám 4 měsíční holčicku a ona prostě nikdy ale nikdy nespí sama. Já už jsem z ní někdy dost nešťastná, nemám ani čtvrt hodinu pro sebe, abych si uvařila nebo zacvičila. Buď spí v kočáru, který se ale nesmí zastavit nebo u mě a nesmim se od ní hnout, protože v tu chvíli je vzhůru a už neusne. Neusne ani pod kolotočem a když teda nespí tak si navečer mne oči uplně do ruda a zíve, je protivná, ale odmíta spát a u uspávání se pak šíleně vzteká. To samé večer, můžu uspávat od 8, ale usne až ve 12, takže když si chceme udělat chvilku pro nás s manželem, tak to taky nejde. Už jsem zkoušela všechno možný - zvuky spotřebičů, bílý šum, dudlíka, zavinovačku, relaxační masáž. Co s ní? Nebo pokud jste to taky tak některá měla, kdy se to zlepšilo? Takhle to máme už co se narodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

363
23.1.20 16:34

Zlepšení spánku kolem osmého měsíce, chce to vytrvat, moc rad není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14338
23.1.20 16:38

Dej si dítě do šátku, tam bude u tebe a může spát a ty máš volné ruce. Nám se to zlepšilo někdy kolem půl roku, už jedl příkrmy a sám se pohyboval, takže byl víc samostatný a nechtěl být nalepeny na mě a zároveň se víc unavil a pak lépe spal. Nebo ještě občas zabralo houpací lehátko, nesměl se prostě zastavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5746
23.1.20 16:40

:hug: ohledně spánku si taky připadám jako otrok svého dítěte. Zkus kouknout na Rockit, malá, šikovná věcička, co houpe/třepe kočárkem a tak simuluje jízdu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 17:19

@Kriss Tina šátek máme a tam se jí moc líbí, dokonce i nosící bundu. Akorát, že ona byla dost velká ( měla 4300 gramů, když se narodila), takže šla ven císařem a ještě mám po poporodu kýlu a diastázu. Teďka chodím na rehabilitace a měla bych pravě každý den cvičit. Taky jsem si myslela jak budu šátkovat a bude to krásné, místo toho mám cvalíka a po dnech, kdy se nedá odložit, se pak sotva hýbu :,( snad se to v tom půl roce zlepší, vypadá, že už by tady nejradši běhala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
23.1.20 21:00

Na rady tipu „zlepsi se to tedy a tedy“ nebo „vydrz, bude lepe“ se vykaslej. Presne jsem byla v tve situace pred rokem. Kdyz ja jsem se od sveho ditete nemohla hnout ani na chvili, rekla jsem si dost a sla jsem studovat vse co jsem mohla ohledne spanku. Potkala jsem se s ruznymi nazory od nechat dite vyrvat do noseni v satku den a noc a kojeni na pozadani do 3 let. Potrebovala jsem neco mezi a adekvatniho. Pak jsem narazila na spankovou konzultantku, ktera mi vysvetlila a ja jsem konecne pochopila rytmus bdeni-spani deti a jejich menijici potreby s vekem. Dite ma sve hodiny, na ktere se potreba naladit a rozument signalum, a umet se prizpusobit, kdy zase najety rytmus zacne nevyhovovat. Dite s nevyhovujicim jemu rytmusu neboli rezimu potrebuje vice pomoci od maminky k usnuti a to v dusledku formuje asociace, kdy bez naruci/prsu/houpani/kocarku nemuze usnout a spat. Zadny zpusob usinani neni „spatny“ a problem by se ani nevyskytnul, pokud by se respektovaly biologicke hodiny ditete. Je pravda, ze to taky hodne zalezi na temperamentu ditete: nektere deti si umi prizpusobit bez problemu, jiny rodici primo navadi, a jinym staci 5 minut pretazeni a uspavani se muze prodlouzit na hodiny. Nesmi se zacinat odnaucenim od asociaci, nevyresis problem, kdyz zasnes delat neco jineho v zpusobu uspavani a nechas nevhodny rezim. narazis na protest a spanek se jeste vice zhorsi. Takze maminky, ktere vyzkousi nejake rady a zacnou uspavat nejak jinak narazeji na rev a vzdaji to a nadal trpeji, ze aspon takto se nejak vyspi. Zacinat je treba naladenim na hodiny ditete, porozumeni jeho signalum a az pak odnaucovat od zpusobu usinani, ktere zpusobuje problem a to postupne a pomalu a to tak, ze dite ani nepozna, ze probiha nejaka zmena a ten protest je potom minimalni nebo zadny. Je mi lito vsech nevyspalych maminek, chybi jim informace, krere nevim proc nejsou soucasti nejakeho predporodniho kurzu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
24.1.20 02:04

@Olia_mc :palec: skutečně na tom něco bude. Snažím se respektovat bio hodiny malého a je pravda, že přes den nic moc, ale ty noci jsou díky tomu lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
24.1.20 08:47

@MuLena urcite! Vzdy radim zapisovat casy s kratkym komemtarem, treba po 3.15 zacal zivat, po 3.25 prinesla do loznici a usnul behem 10 min. Pak se vypocita za nekolik dni (3-7) stredni individualni hodnota potreby spanku a bdeni a vice mene se tato hodnota drzi kazdy den. Problemy nastavaji, kdyz skutecny spanek denni a nocni je kratsi nebo delsi teto hodnoty, bdeni mezi spankami delsi (pretazeni) nebo kratsi (tlak na spanek bude nizsi a spanek povrchni nebo kratky) a tak dale. A v tech pripadech zpusob uspani funguje proti mamince, kdy dite potrebuje vetsi pomoc a zacne se formovat asociace neboli zvyk. Takze je takova rada ridit se potrebam ditete je skvela, ale kdyz se dostanete do zacarovaneho kruhu kratkych spanku neboli uspavanim jen v kocaru/houpanim, nevite jak z toho ven. A vetsinu zakopany pes je prave v rezimu, rytmu, ktere dite nevyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
24.1.20 22:57

@Olia_mc :potlesk: :potlesk: :potlesk: začnu zapisovat, jsem sama zvědavá, co zjistím. Dekuji za radu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 23:53

@Olia_mc A co dělat, když někdy dcera 10m vydrží přes den vzhůru 4h a jindy usíná po 2h? Žádný režim právě kvůli tomu nejde udělat, když každý den to má úplně jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
25.1.20 20:56

@Kristynka22 prave kdyz zacnete zapisovat a analyzovat, pochopite priciny 2h kratkeho bdeni. Pokud dite je zdrave, 2h je na tento vek malo a vetsinou je dusledkem predchoziho kratkeho denniho spanku (Mate ted 2 delsi spanky?) nebo „spatne“ noci pokud jde o 2h bdeni pred prvnim spankem (anebo i dalsi priciny, ale tyto jsou nejcastejsi). Pokud to byla jednorazova akce nebo se to neopakuje casto a dite spi celkem dobre, nejak bych to nehrotila. Problem se nastava, kdyz porucha spanku vede k dalsi a dalsi a vse se opakuje jak v zacarovanem kruhu. 2h bdeni - kratky spanek pres den (oba nebo jeden) - nevyspale dite - caste buzeni v noci- kratke bdeni (kvule unave) - kratky spanek (anebo jednou za cas hoooodne dlouhy spanek, kdy to dite kompenzuje unavu). Je to tedy extremni priklad toho, kdy rezim chybi a hazi to s ditetem ze strany na stranu. Vasim cilem to dat do rovnovahy. Potrebujete vypocitat potrebu spanku a bdeni ditete za 24h (zapisovat 5-7 dni a vypocitat prumernou hodnotu bdeni a spani. prumer je proto, ze dite ma tendenci behem cca 7 dni vykompenzovat nedostatek spanku anebo naopak jeho prebytek). Je to zacatek velke prace, ale stoji to za to. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.20 21:28

@Olia_mc No ona spí komplet celou noc od narození, v tom je úžasná, ‚problém‘ je přes den, někdy právě usne po 2h, takže vstane v 9 ráno (to vstává vždy, mezi 8-9) a v 11 jde zase spát, jindy vydrží 4h vzhůru. A právě proto nám nejde udělat režim- nikdy nevím, jak zrovna ten den bude unavená. Večerní usínání je jak kdy, někdy v 8 večer, jindy v 11 protože zase, probudí se třeba v 5 odpoledne, ale někdy vydrží do 8, jindy až do těch 23.00. Délka spánku přes den vliv nemá, někdy přes den naspí 4h a večer padne jak zabitá, jindy spí přes den krátce a i tak řádí do noci. Zkusím zapisovat, ale pravidelnost v tom nenajdu, fakt to je pokaždé úplně jinak :lol: Jediné co je jistota, je ranní probuzení :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
25.1.20 21:42

@Kristynka22 tak mi schvalne napiste jeden vas den (radsi ale 3 :)) treba od pondelka a ja zkusim vysvetlit pricinnou souvislost. Nemit moznost planovat je tedy na palici :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14552
25.1.20 21:47
@Cherie96 píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli některá neporadí, co dělat s miminkem které odmítá spát samo. Mám 4 měsíční holčicku a ona prostě nikdy ale nikdy nespí sama. Já už jsem z ní někdy dost nešťastná, nemám ani čtvrt hodinu pro sebe, abych si uvařila nebo zacvičila. Buď spí v kočáru, který se ale nesmí zastavit nebo u mě a nesmim se od ní hnout, protože v tu chvíli je vzhůru a už neusne. Neusne ani pod kolotočem a když teda nespí tak si navečer mne oči uplně do ruda a zíve, je protivná, ale odmíta spát a u uspávání se pak šíleně vzteká. To samé večer, můžu uspávat od 8, ale usne až ve 12, takže když si chceme udělat chvilku pro nás s manželem, tak to taky nejde. Už jsem zkoušela všechno možný - zvuky spotřebičů, bílý šum, dudlíka, zavinovačku, relaxační masáž. Co s ní? Nebo pokud jste to taky tak některá měla, kdy se to zlepšilo? Takhle to máme už co se narodila.

mela jsem to tak. Nakonec z toho vyrostla. Ver mi, ze nic jineho nepomuze, jenom cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.20 19:06

@Olia_mc Tak včera vstávačka v 9.15, spaní 13.00 do 14.15, pak 17.00 do 18.00 a večer usnutí po hodině marného uspávání 22.15 :lol: Dnes vstávání 9.00, usnutí 12.15 do 14.00 a pak 16.15 do 17.30. Večer plánuju začít houpat (jinak neusne, výjimečně sama, ale za dlouhého řevu) 20.15, jí to trvá tak 20 min než zabere

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama