Dýchavičné a chrčící dítě - astma? Průdušky, plíce?

172
14.2.16 18:35

Dýchavíčné a chrčící dítě- astma? Průdušky, plíce?

Prosím o radu týající se nezbytných vyšetření u 8 miměsíčního kojence.
Dcera měla tři měsíce rýmu, když ji měla týden, dostala od doktory třetí dávku základního očkování, že to není kontraindikace, v sedmém měsíci na kontrole se jí malá též zdála s rýmou stále v pořádku. Rýmu měla bez přestávky do doby než v lednu před třemi týdny se jí zúžily průdušky a já jela k doktorce, dostala jakýsi čípek, dýchnout z inhalátoru a že máme dávat sirup na odkašlávání a přijít zítra, že antibiotika ještě ne. Druhý den byla překvapena, že její stav se prudce nezlepšil, dostala tedy antibiotika a sirup ventolin, za další dva dny, říkala že se malá lepší, ale pomaličku, to byl čtvrtek, že máme přijít v pondělí, to nám už došli antibiotika, že se jí zdá dobrá- malá je živel tak u doktorky řádila, ptala se jak často kašle jestli každou hodinu to jsem nedokázala posoudit, tak řekla že další antibiotika nejsou potřeba, mohli jsme začít chodit ven, v pátek mi řekla, že se malá s ventolínem lepší, ale pomalu, že mám vysadit mléčné výrobky a dostala zirtec kapky, ty jsem vysadila, že mám přijít další pátek, bohužel ve středu ráno se malá prudce zhoršila a opět nemohla dýchat, sýpala a byla apatická, Opět dosala čípek, jeden domu, inhalaci domu ecobek 6 x denně, k tomu ještě ten ventolín 3 x denně a zirtec kapky, s tím že jsme doma vycídili, že není nikde smítko prachu. Druhý den jsme byli na kontrole, že se malá velmi zlepšíla, že máme pokracovat v medikaci, že si máme čípek nechat co kdyby a přijít v pondělí, odpoledne jsem čípek musela použít, malá se opět zhoršila, čípek pomohl v noci dýchala dobře jen se budila co hodinu. V pátek se prudce zhuršila, opět jsme byli u doktorky, opět dostala čípek +2 čípky na víkend-NEDOSTALA JSEM ODPOVĚĎ O JAKÝ ČÍPEK SE JEDNÁ!!! a že máme pokračovat v nastavené medikaci. Dnes je neděle, na víkend jsem se přesunula k mé matce, která je pedant na čistotu denně vytírala a vysávala, malá stejně opět začala strašně sýpat a dýchat jak pes dostaladalší čípek, na internetu jsem našla, že by se mohlo jednat o čípek rectodelt, který se má dávat max 2 x za sebou!!! Předepsana inhalace absolutně bez účinku. S mámou jsme zahájeli léčení pomocí Priznitzova zábalu a sirupu z cibule, tu jsme také dali po bytě malá se zlepšila a krásně spala, dnes čípek potřeba nebyl. Z celou dobu dcerce neudělala žádný krevní rozbor!!! Jen předepisuje medikaci.
Prosím zítra mám k doktorce s malou opět jít, jaká vyšetření mám požadovat? máte někdo zkušenost? Víte co by dceři mohlo být? Astma to asi nebude, myslím že by to mohl být nedoléčený zánět průdušek- nedej bože plic. Ale nevím co mám s tou doktorkou dělat aby jí zas necpala tunou léků, které malé zničí zdraví jinak, bez toho aby věděla na co jí vubec léčí.
Prosím o rady a omlouvám se za délku přízpěvku. Nechtěla jsem na nic zapomenout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19406
14.2.16 18:42

Nechala bych se poslat na alergologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20266
14.2.16 19:06

Zmenila bych doktorku a pozadovala bych komplexnejsi vysetreni (rozbor krve, plicni/alergoligie).
Jinak nechápu, ze Ti da dr. nějaký noname cipek. To by mi dr. zkusil udělat jen jednou a rychle bych si to s nim vyříkalA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
14.2.16 19:15

@Jenesis Zmen doktorku. Dat kojenci Ecobec 6× denne a cpat ho kdovijakymi cipky, to je hruza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
14.2.16 19:18

@Jenesis
rectodelt je baleny, nazev na obalu. Ted je tusim navic vypadek.
Problem dle popisu tipuju na obstrukcni bronchitidu. Pokud ma decko opakovane ataky dusnosti primarne se zamysli, jestli nemohlo nic vdechnout a pak se nabizi hospitalizace k reseni opakujici se obstrukce navzdory vyse uvedene medikaci.
nejaky prach doma neni treba prehnane resit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
14.2.16 19:18

@Svistice přesně tak dala mi čípek at jí ho dám, ale vubec neřekla na co, a pa se další den radovala že jsem jí ho nedala, doktorku v plánu změnit mám jen jsem nevěla jestli ihned a nebo až po doléčení, jenže to jsem nevěděla, že je takhle nemožná, všichni mi ji doporučovali a na internetu asi 23 názorů a všechny kladné a pak je takhle nemožná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
14.2.16 19:22

@BellinkaX jako že má v sobě nějaký předmět a nebo že vdechlo prach? po druhé když měla ten záchvat, ta si večer před tím na sebe vysypala pytlík s moučkovým cukrem, ale jen zbyteček,2 polévkové lžíce, ale jde o to že v noci je dobrá, špatně jí bývá dopoledne, ještě doktorka říkala at to nepřeháníme s vlhkostí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
437
14.2.16 20:07

V životě nenech očkovat nemocné dítě, byť jen s rýmou, může mít doživotní následky, jestli tvému dítěti nedejbože něco bude, tak jen proto, že doktorka očkovala dítě s rýmou, přímo v příbalovém letáku o tomto píšou, změnila bych okamžitě doktorku, držím palce tvému maličkému ať se z toho dostane ve zdraví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21046
14.2.16 20:15

Já už bych u této doktorky nebyla. Už jen z toho důvodu, že ji napadne očkovat dítě s rýmou a očividně léčí cosi bez výsledku 8o
Změň doktorku, nechte se poslat na plicní nebo minimálně na alergologii.
Pokud se to opakuje, není to jen tak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
14.2.16 20:19

@Nastys podle mě je to zaléčené, jak dávala ty antibiotika a pak už nedala další dávu bylo to v utlumu a vrátilo se to. Ted je malá dobrá, dech není slyšet, uvidím co zítra pěkně jsem to pohnojila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
14.2.16 21:17

Já bych k té paní doktorce taky nešla, to není normální cpát do tak malého dítěte tolik léků bez jakýchkoli vyšetření. Poslouchala jí aspoň? A co se týká očkování s rýmou, tak to je fakt šílené. Pokud má rýmu dospělý člověk, tak mu nepíchnou ani protitetanovku a do mimina to každý nacpe jako by se nechumelilo.
Malá asi měla neléčenou rýmu ze které se jí vyvinul zánět průdušek, ted jí to buď pořád trvá nebo jí to mohlo spustit nějaké astma.
Pokud by jsi tam šla, tak chtěj kompletní odběry - krevní obraz + diferenciál, základní biochemii, ať jí vezmou i sedimentaci, ta se už moc nedělá a je to špatně, protože CRP nemusí být vždy zvýšené, žádanku na alergologii a plicní a výpis z dokumentace, protože bych tam už nikdy více nešla. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama