Dýně, zaštipovat či nikoliv?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

boletka
Kecalka 332 příspěvků 28.07.18 13:13
Dýně, zaštipovat či nikoliv?

Ahoj. Hledam radu. Zacala jsem s pestovanim dyni (ruzne druhy). Rostou pekne a dlouhe slahouny jsou plne malych plodu. Nedavno jsem se doslechla, ze by se pry ty slahouny mely zastipovat, aby byla uroda vetsi. Mate s tim nekdo zkusenost? Je to opravdu takovy rozdil, ze to stoji za to? Na konci slahounu se mi totiz vetsinou zase tvori nove pludky, tak je mi lito to ustipnout. Diky za rady.

Reakce:

Tarjei
Závislačka 4058 příspěvků 28.07.18 13:20

já zasadila jednu kompotovou a aktuálně je to adéla metr krát tři :D měla jsem tři sazeničky a jednu mi zlámal pes a jednu já…takže cizosprašná dýně je nejspíš opylená od hokaida, která roste vedle…nezaštipuju, květů mraky…a dvě už docela velký dýně asi křížený s tou hokaido což je mi fuk, synek chce na dlabání na halloween.

lecka
Kelišová 5215 příspěvků 28.07.18 13:35

A o rozhodně zastipni, pokud to neuděláš budeš mít sice víc plodů ale malých

Tarjei
Závislačka 4058 příspěvků 28.07.18 13:41

tak já ji jdu zakrátit taky :)

Uju
Kelišová 6526 příspěvků 28.07.18 14:14

Je to je diskuze co se zrovna hodí.Mám jednu sazenici ty mexický (na dlabání) máme tam jednu dýni průměr cca 25cm a jinak plno květů a nikde nic, taky ji tedy zaštípnu třeba budem mít alespoň 3

Tarjei
Závislačka 4058 příspěvků 28.07.18 14:43

@Uju teď jsem si na tu naši došlápla :D za odměnu mám popíchanej palec :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >