Eco praní, Eco úklid

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 06:35
Eco praní, Eco úklid

Ahoj, ráda bych trochu odlehčila planetě i nám doma a chtěla bych některé běžně používané výrobky nahradit ekologičtějšími a šetrnějšími. Sleduji převážně Instagram, kde se to placenou spoluprací jen hemží a oceňuji, že když dá nějaká celebrita do pléna nějaký Eco výrobek, nebojí se diskutující třeba jeho ekologičnost a šetrnost zpochybnit, a děje se to často. Tím nechci napadat celebrity, placenou spolupráci chápu a chápu i to, že když je osloví nějaká značka, nemůžou mít hned dokonale prostudováno, jak je daný výrobek funkční a skutečně šetrný.
Jak se tedy zorientovat, kde hledat to pravé? Chtěla bych třeba prostředky na mytí koupelny, wc, podlahy, prach atd. Poradíte skutečně prověřené značky a zda se dají pořídit i v kamenných prodejnách mimo eshopy? Díky :kytka:

Reakce:
Zabatko
Závislačka 4402 příspěvků 06.02.19 07:27

já nakupuju na econea.cz, jsem tam moc spokojená. Jinak to není jen o pracích prášcích, ale hlavně o omezení odpadu, to je prozatím hlavní oblast, kterou se zabývám. A mám ze sebe radost. Za týden jsme v 6 lidech vyprodukovali jen 30 litrový pytel odpadů. Ještě sice máme rezervy, ale i malé krůčky jsou podstatné.

ivulinak83
Stálice 87 příspěvků 06.02.19 07:33

My vse kupujeme na feelcom.com. Jsem spokojena :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 07:38
@ivulinak83 píše:
My vse kupujeme na feelcom.com. Jsem spokojena :palec:

Jestli je to to FeelEco, tak to právě hodně kritizují.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 06.02.19 07:44

Za mě je to hlavně o omezení milionu zbytečností a nahrazení něčím jednoduchým - kolik je lidí, kteří používají speciální lahvičky s čističem na sklo, na podlahy, na dřevěný nábytek, na sklokeramickou desku, na záchod, na koupelnové baterie, na gauč, Savo, Sanytol a další 4 specializované bakterie-zabíjející vodičky, na odstraňování skvrn na prádle, na praní mají 5 různých prostředků + prostředek na předpírání + aviváž… Většina z toho jsou úplné zbytečnosti.
Na všechny povrchy kromě podlahy ti stačí mikrovláknová utěrka - prostředek není potřeba žádný speciální, trocha teplé vody, případně kapka octa nebo saponátu na nádobí. Dělala jsem pokus s čističem na sklokeramickou desku - umyla jsem kus tím čističem bez mikroutěrky (jen obyč hadrem), kus čističem s, kus vodou bez utěrky a kus vodou s utěrkou. Ten kus mytý čističem a vodou se nelišil nijak ani v tom, jak dobře se to mylo, lišily se jen ty kusy, kde jsem to myla obyč hadrem a utěrkou. Takže doporučuju.
Ocet tam, kde se dělá vodní kámen nebo chceš, aby to bylo trochu desinfekční, kapka saponátu tam, kde potřebuješ odmašťovat. Na podlahy mám takový ten placatý mop a taky je vytírám jen vodou s kapkou octa a saponátu.

Na praní si vyrábím takový ten mýdlový sliz, suroviny se dají koupit buď v bezobalových obchodech, nebo ve větším množství na internetu, pokud ti jde i o ušetření těch obalů.

No a jinak z „průmyslových“ výrobků používám akorát ten prostředek na nádobí, buď značku Tierra Verde (česká) nebo Sonnett (ten mi zas vyhovuje víc). A taky mám takovou tu rozložitelnou houbičku z lufy, pokud máš možnost kompostovat.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 06.02.19 07:48

Jo, ještě jsem zapomněla žlučové mýdlo na prádlo, které je hodně špinavé.

Myslím, že je to hodně v hlavě. Kolik lidí, když doma necítí po úklidu Savo nebo alespoň odér úklidových prostředků, mají pocit, že vlastně ani není pořádně čisto. A když z prádla není cítit aviváž, tak není přece správně vyprané. :think:

Zabatko
Závislačka 4402 příspěvků 06.02.19 07:50
klamonožka
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 06.02.19 07:54

Jo, a spousta lidí říká, že jim ten mýdlový sliz na praní nevyhovuje (mě vyhovuje, používám ho už několik let výhradně a prádlo je úplně ok, ale tak třeba máme dobrou vodu, nevím), tak potom doporučuju tu značku Tierra Verde, dají se koupit na spoustě míst v ČR i stáčené. Když dáš do googlu Tierra Verde mapa, tak ti to najde, kde všude.

admenL
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 06.02.19 08:02

Ahoj. My máme domácí ČOV tak si dávám pozor na to co používám. Dříve jsem kupovala dedru a je pravda že jsem měla milion lahviček na různé věci a utracenych plno peněz. Teď ale kupují octovy čistič od zn. Subio a jsem maximálně nadšená. Litr stojí 38 Kč a vyčistí úplně vše a jako plus mi neničí bakterie v ČOV. Pak používám obyc jar kvůli odmasteni, ještě jsem za něj nenašla adekvátní náhradu. Pak na praní jsem měla obyc sliz, teď jsem přešla na gel jelen. Ještě hledám dobrý prášek, každou chvíli začnu latkovat a prý ty moderní látkovky by se neměly prat v mydle…

Lama Lama
Hvězda diskuse 50636 příspěvků 4 inzeráty 06.02.19 08:39

Nerada podporuji zelený business, takže komrční eko prostředky nekupuji. Zkrátka fungují méně a ještě za to připlácet, to fakt ne. Takže doma jedu hlavně kyselinu citronovou - na sanitu, do odpadů, čištění spár, trouby. Pak perkarbonát - do myčky s kamkou jaru, na čištění trouby, připeklých plechů a hrnců. Peru v klasice, protože jinak se to nevypralo, byly fleky a já furt přepírala a přepírala. Jinak jedu nopoo.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50636 příspěvků 4 inzeráty 06.02.19 08:41
@klamonožka píše:
Za mě je to hlavně o omezení milionu zbytečností a nahrazení něčím jednoduchým - kolik je lidí, kteří používají speciální lahvičky s čističem na sklo, na podlahy, na dřevěný nábytek, na sklokeramickou desku, na záchod, na koupelnové baterie, na gauč, Savo, Sanytol a další 4 specializované bakterie-zabíjející vodičky, na odstraňování skvrn na prádle, na praní mají 5 různých prostředků + prostředek na předpírání + aviváž… Většina z toho jsou úplné zbytečnosti.
Na všechny povrchy kromě podlahy ti stačí mikrovláknová utěrka - prostředek není potřeba žádný speciální, trocha teplé vody, případně kapka octa nebo saponátu na nádobí. Dělala jsem pokus s čističem na sklokeramickou desku - umyla jsem kus tím čističem bez mikroutěrky (jen obyč hadrem), kus čističem s, kus vodou bez utěrky a kus vodou s utěrkou. Ten kus mytý čističem a vodou se nelišil nijak ani v tom, jak dobře se to mylo, lišily se jen ty kusy, kde jsem to myla obyč hadrem a utěrkou. Takže doporučuju.
Ocet tam, kde se dělá vodní kámen nebo chceš, aby to bylo trochu desinfekční, kapka saponátu tam, kde potřebuješ odmašťovat. Na podlahy mám takový ten placatý mop a taky je vytírám jen vodou s kapkou octa a saponátu.

Na praní si vyrábím takový ten mýdlový sliz, suroviny se dají koupit buď v bezobalových obchodech, nebo ve větším množství na internetu, pokud ti jde i o ušetření těch obalů.

No a jinak z „průmyslových“ výrobků používám akorát ten prostředek na nádobí, buď značku Tierra Verde (česká) nebo Sonnett (ten mi zas vyhovuje víc). A taky mám takovou tu rozložitelnou houbičku z lufy, pokud máš možnost kompostovat.
:palec: přesně. JEN OCET MI SMRDÍ, MÁM RADĚJI TU CITRONOVU.
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >