Egypt s dítětem?

380
30.7.04 14:35

Egypt s dítětem???

Ahoj maminky,
rádi bychom s manželem a dcerou letěli koncem září do Egypta na dovolenou (na týden). Dcera bude mít tou dobou 1,5 roku. Máte někdo osobní zkušenost právě s touto zemí? Je potřeba nějaké očkování? Je opravdu tak nevhodné jezdit s malým dítětem do Egypta a Tunisu, když budu pouze v hotelovém komplexu?
Díky za radu
T.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

265
30.7.04 15:23

Ahojky,

já teda nevím. Nemám s tím zkušenosti osobně, ale vždycky od známých :D Jedna má známá tam byla s dětma 5 a 2,5 roku. Říkala , že to bylo v pohodě. Děti zdravé. Další tam byla 1,5 letým klučíkem a ten to nějak těžce zvládal. Já myslím, že záleží na okolnostech. U měnších dětí se může stát, že zareagují na změnu prostředí třeba tím, že budou mít zažívací potíže atd...... Je to asi různé. Kdybych byla v podobné situaci, tak bych asi s takhla malým dětátkem jela někam jinam např. Řecko. A do Egypta se vypravila až by byl prcek větší.
Ono to občas má dopad i na dospělé. Musíš si dávat bacha co budeš jíst. Protože jinak dostaneš šílené žaludeční a střevní problémy...... Byli tam moji rodiče i s bráchou a zkusili si to všichni… Pak i moji kamarádi a taky se s tím vrátili… Rozhodně nedoporučuju jíst na lodi pokud pojedete na nějaký výlet. takhle dopadl kamarád. Ugrilovali jim tam nějaké kuřecí maso s rejží a zbytek pobytu proležel na hotelu a myslel, že je to jeho konec. :( Pokud se budete stravovat jen v hotelu, tak by neměl být problém. Určitě nekupuj nic na ulici a všechno důkladně omývej. A dospělým se doporučuje každý den tzv. "vypálit červa " :D :D :D Prostě si dát panáka. Pak by mělo být všechno v pohodě :D
Doufám, že jsem Tě moc nevystrašila. Jen píšu zkušenosti o kterých vím. A možná by to chtělo se poradit s pediatrem jak se na tu cestu dívá.

Měj se hezky a každopádně si dovču užijte !
papa Kačka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
30.7.04 15:23

Ahojky!!!!

Ja byla v Tunisu zacatkem cervna se Sammikem, ktery ma 2 roky a bylo to bez problemu. A deti podobne starych tam bylo spousta. Zadne specialni ockovani nutne neni.
Jen davat pozor na slunicko a mazat a mazat. I ve stinu. Ale koncem zari by ani to nemel byt problem.
More v Egypte bude teploucke a jestli nemate v planu nejake silene poznavaci vylety, tak zadny strach.
JA jen doporucuji:HURAAA NA DOVOLENOU!!
Ahoj

Shirin, Sammy a Sara(21tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3624
30.7.04 16:00

Ahoj Terko,

když bylo Adámkovi rok, byli jsme v Egyptě, v Hurghadě. Je pravda, že jsem mu tam vezla jeho jídlo, ale to mu moc nejelo, tak jedl o obídku třeba jen brambůrky se zeleninou z normálně podávaného hotelového jídlo. Ke svačinkám byly i buchtičky, ale dávali jsme pozor, aby nebyly s nějakým krémem a ovoce nebo jogurty - průmyslově balené jsme kupovali.

Letos v červnu jsme byli s Adámkem v Tunisku na Djerbě. Ačkoliv jsem dávala pozor, co tam jedl, stejně chytnul průjem a celkově toho moc nesnědl. Je teda fakt, že před odjezdem asi 14 měl nějakou virózu a blinkal a měl také průjem, takže jeho organismus mohl být oslabený. Podle mě je to hodně individuální.

Ale poučila jsem se, že už bych s takhle malým dítětem do arabských zemí nejela. Pokud někam pojedeme, tak po Evropě. Ale jak říkám, je to individuální.

Ahoj Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
30.7.04 18:59

Ahojky

Ja bych chtela dopsat jeste jednu vec, na ktere se s kamaradkama shodujeme.
Pokud mas male dite, tak ta dovolena bude narocna tak jako tak.A z vlastni zkusenosti vim, ze je jedno kde vlastne jsi, v Tunisu, Thajsku, Cine nebo v Evropskych zemich. Pro mimco je to zmena tak jako tak.A ta omezeni ,ktera budes muset delat v Egypte, tak budes muset delat i v Recku,Spanelsku nebo Italii. Taky musis pit kupovanou vodu, balene jogurty......
Muj Sammik pravidelne na dovolenych s jidlem stavkuje, tak ma jogurtovy tyden. A vzdycky to prezije…A doma po dvou dnech je vsechno v normalu.
A na konci zari uz mnohde nebude teple more, takze ten Egypt by to u me stejne vyhral..

at se rozhodnes jakkoliv, uzijte si to!!!

Shirin, sammy a sara(21tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
30.7.04 19:02

A jeste jedna dulezita vec.
Kvalita hotelu neni v arabskych zemich na stejne urovni jako v Evrope.Takze i ***hotel muze byt malo. Proto radsi trosku priplatit za lepsi hotel a z toho vyplyvajici lepsi sluzby a jidlo.

Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
30.7.04 19:44

Holky, děkuji moc za odpovědi!
Máme právě nabídku do 5* hotelu, takže doufám, že kvalita jídla i služeb bude dobrá. Plánovali jsme původně Řecko nebo Španělsko, jenže včera nám kamarádka, co dělá v cestovce, nabídla tak pěknou pláž a hotelový komplex v Egyptě, že mě to nahlodalo.Mám v úmyslu koupit Hami obědy, vzít si i pár přesnídávek,mlíko, jinak jí dávat jen jogurt nebo banán (to už koupím tam), aby něco nechytla.
Ještě pořád nejsme rozhodnuti, takže vaše příspěvky moc vítám. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aicha
31.7.04 02:34

Ahoj Terka
mohu ti napsat par nasich zkusenosti,protoze jsem s klukem od mala jezdila ,byli jsme 7krat v Tunisku,1 krat v Egypte a 2krat v Recku.Poprve jsme byli kdyz mu byl 1.5 roku v Tunisku a byla s nama 8 mesicni neter,tuky tuk musim zaklepat vsechno probehlo ok,ale samozrejme za dodrzovani urcitych veci.Za:,–(ne nejist neomyte veci,nestravovat se na ulicich,nepit napoje jine nez v hotelu a koupene v original lahvich,nejist tocenou zmrzlinu,led,neomyte ovoce,mohla bych pokracovat.Male neteri jsme vezli detskou stravu s domnenim ze se tam nic takoveho neda koupit omyl v Tunisku jsou velmi dobre vybavene francouzske lekarny a prodavaji tam taky detskou stravu nazpusob nasich Hami nebo treba Hipp,pleny atd jsou samozrejmosti,taktez i susene mleko.Takze mi jsme priste vezli uz jen tyto veci na rozjezd a zbytek jsme kupovali na miste.Pres poledne jsme chodili spat s detmi na hotel:-)) takze jsme pres ten nejvetsi upal byly v chladku.Pozor i na velmi chlazene napoje (muzes mit po nich krece v brise,to by clovek nerekl?)Samozrejmosti je mazat,mazat a mazat nejen sebe ale hlavne deti.U dospelich doporucuju vypaleni cerva jak tu jiz padlo ,pozor na mistni vina,u nas nedopadlo dobre.Nedoporucuju s malymi detmi vylety v tech vedrech je to neprijemne i dospelymi a klimatizece v busech dela svoje ,muzes si uhnat peknou anginu.Pokud ses dobre pojistena nemas problemy ani s doktorama,my jsme prodelali bolest ouska a byli jsme kvalitne osetreni.U Egypta doporucuju nevybirat hotel v centru mest (byvaji starsi zastavby a nejsou tak dobre vybaveni,nemluve o tom poslouchat co vecer mestsky ruch)Vylety v Egypte jsou taky na delsi dobu byli jsme v hurghade a jezdili jsme (to uz byl syn starsi) na vylety treba i 9 hodin jedna cesta takze s malymi detmi nedoporucuji.Co se tyce vyberu hotelu vzdy v arabskych zemich minimalne 4 lepe 5ti hvezdickovy hotel,protoze sluzby odpovidaji o hvezdicku mene.Kdybys chtela jeste nejake informace napis,taky si na vse nevzpomenu a hlavne doporucuju dobry pojisteni z vlastni zkusenosti.Iva

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
31.7.04 08:35

Ahoj pracovala jsem v Egypte jako delegatka skoro 5let a take tu 7let ziji,jsem tu provdana.Neni zadny problem aby jsi neletela na dovolenou.Pouze doporucuji hotel ktery ma 4hvezdickove oznaceni aby byla vetsi vyber jidla a lepsi pokoje atd.Pokud mate jeste pleny tak pampers stoji 70kusu za 300Kc.Nedoporucuji pouze pit dzusy pri snidani a vejce a mleko z restaurace.Vsechny male deti nechteji moc jist ale testoviny jim chutnaji a najdete urcite velky vyber jidla.Do mesta take bez problemu s kocarkem.Balena voda stoji 7.50kc takze se take nemusi vozit.Jinak zde prodavaji presnidavky v obchodech koupis jogurty a riuzne kase.Hezkou dovolenou Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
31.7.04 22:00

Ahoj,
holky to popsaly výstižně a přesně. Pro dospělé vezmi s sebou Ercefuryl (napíše ti to doktor) na střevní potíže, zabírá velmi rychle a Faraónově kletbě se málokdo vyhne. Ještě bych ti doporučila místní vodu z kohoutku vůbec nepoužívat ani na čištění zubů! Vše omývat (vč.např.hrnku pro dítě, lžiček) jenom balenou vodou. A úplně nejlepší máš all-inclusive, kde si můžeš tyhle vody brát v neomezeném množství přímo na hotelu. Pokud máš totiž polop., málokde tě nechají přinést si balenou vodu z obchodu do hotelu. V recepci jsem se setkala i s kontrolou tašek. Prodají ti ji sice v hotelu, ale nebude stát rozhodně 8,50 , ale nějakých 60,– (v přepočtu Kč) malá lahvička. O prcka bych se nebála, když se vyhne přímému slunci a místní vodě, bude v pohodě. Veškerý personál je většinou z malých evropánků nadšen :-)))
Pajdule

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.9.04 08:59

Egypt?

Ahoj Terko!

Egypt?!!!!!!!!. Áno hoci i okamžite. Minulý rok som bola so synom (vtedy 4 roky)v Egypte - na Hurghadě a vybrali sme si hotel ***** On exclusive a nemalo to po žiadnej stránke chybu. Hotel na 1000%, jedlo na 2000%, prostredie na jedničku, more, slnko, exotika bez chyby. Nezažila som taký pobyt ani v jednom štáte, kde som mala možnosť byť. Očkovanie nieje potreba. Berte to ako každú inú krajinu, tapu Španielsko, či Chorvatsko. Le si vezmite kremy so silným faktorom, nebojte sa tiena (stín). Nebudete nič Ľutovať. A dôležité je, vyberte si pláž vhodnú pre malé deti. Niektoré pláže sú dost obšacovane korálovými stenami a vstup do vody je z mola.
Prajem Vám nezabudnutelne spomienky a exotickym slnkom prevonanu dovolenku u Červeného mora.

Alica.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.9.04 09:10

Dodatok

Terko, este raz sa vraciam k Egyptu,
velku pravdu ma Aicha i Katkine rady su dobre.
Doporučuje sa zobrať so sebou i nejaké tablety proti hnačke (průjmu). My sme ich nepotrebovali. V žiadnom prípadě nepiť vodu z kohutikov, ani omyvanie ovocia. V hoteli je množstvo jedla, rozmaniteho i pre malé deti. Neber si ani mlieko, hrozí, že sa Ti hned na letisku pokazí. Nemaj z toho strach, ničoho sa neboj. Je tam všetko, radi pomôžu.
Alica

• Nahlásit
  • Citovat
1
8.4.10 20:51

Děkuji jste super

Ahoj maminky, velice děkuji za odpovědi, když jsem se na toto téma cestovat s miminkem 1,5 do Egypta ptala na stránkách diskuze o Egyptě, tak se na mě snesla vlna krityky, že nejsem normální tahat tak malé dítě do Egypta a že jsem nezodpovědná matka až to že nemám žádné IQ a tak bych mohla mluvit do nekonečna. Velice děkuji, za rady a hlavně také to že nenecháváte své prcky doma, ale chcete se o ten zážitek podělit s nimi. :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
eleonora9999
21.4.10 16:31

TO JE MAZEC JAK TĚ TAM NA DISKUZI SJELI. NO JÁ PRÁVĚ SE TAKY ROZHORUJI LETĚLI BY DVĚ DVOULETÉ HOLČIČKY TAK MÁM TAKY STRACH ALE STRAŠNĚ RÁDA BYCH TAM LETĚLA.

• Nahlásit
  • Citovat
Aki
1280
21.4.10 16:46

Ahoj, před necelými třemi týdny jsme se vrátili z Hurghady-Makadi Bay. Jedním slovem senzace. Syn má 2 roky a 8 měsíců. Jediné negativní - třetí den po příjezdu dostal horečky (čtyřicítky) - prý u malých dětí běžné, z důvodu změny podnebí - tohle ti na podzim odpadá. Velmi jsem ocenila hotelového lékaře, svou znalost angličtiny a místní lékárnu, kde nám vždycky pomohli. Na průjem si určitě neber nic s sebou, naše léky nezabírají. Kromě Ercefurylu (ten zabírá a u nás se sehnat dá, ale nám ho dr. nechtěla preventivně napsat). Všechno se dá koupit. Jo a s prckem bych v Egyptě nešla do míň než 5*. Jedli jsme všechno, používali jen balenou vodu. Maximální spokojenost. Na podzim bychom chtěli jet ještě na 8 dní. Egypt nás všechny ohromně nadchnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama