Ekologicky šetrné přípravky na praní

215
9.1.21 14:18

Ekologicky šetrné přípravky na praní

Dobrý den / Ahoj,

měla bych dotaz, vy co máte sušičku ( mám AEG ). Jaké používáte prostředky na praní? :) Nejraději bych nějaké Ekologicky-šetrné kvůli již zmiňované sušičce…Nezanáší se tolik a taky kvůli popř. servisu… Kamarádka používala normál aviváže a poté jí nechtěli uznat reklamaci z důvodu, že to neměla používat, že to má i v návodu… Nerada bych ji nějak zanesla nebo něco :) Dívala jsem se i na značku FeelEco, máte někdo zkušenost? Moc děkuji za reakce, mějte hezký den :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3332
9.1.21 14:19

A to víš, že je nějaká korelace mezi ekologickou šetrností aviváží (co vím, tak zrovna aviváže jsou ekologicky nešetrné prakticky všechny) a mírou zanášení spotřebičů? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19225
9.1.21 14:22

@Karolína117 aviváž vůbec žádnou šetrné prostředky jsou třeba: FeelEco, Tierra Verde, Sonett, Frosch apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6286
9.1.21 14:22

Používám na praní tekutý sonett, aviváž teda vůbec, nebo někdy ocet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30604
9.1.21 14:26

@Karolína117 do sušičky nesmí žádná aviváž. Feel Eco je dobrá volba, dostupná i v běžných drogeriích. Mám nejraději Sonnet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
9.1.21 14:35

Misto avivaze muzete pouzit ocet nebo roztok kyseliny citronove ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
9.1.21 14:40

@MrsNorris Např. EuronabyCerny, je eko-šetrná.. Používám ji doteď už 3.roky, ale zajímá mě i něco jiného a chtěla bych i něco jiného zkusit… Z 1l aviváže udělám až 8l…Prášky tam nakupuji už jen z toho důvodu, že neobsahujífosfáty, formaldehydy, chlor, perboráty apod.. A obsahujíspeciální složky COLOR-STAB, které udržuje barevné prádlo krásně jasné, takže vypadá stále jako nové :) A taky z toho balení (necelé 3kg ) kde je předepsáno 100 praček, jsem udělala 175 praček, je super.. Balení mi vydrželo rok a to peru opravdu pořád.. Protože stačí 25 max.30ml na pračku..Ale po 3.letech používání bych chtěla zkusit i něco jiného :)… Proto mě zajímá, zda existuje ještě něco… Zn. FeelEco znám, ale nemám žádné zkušenosti… Jen se zajímám o ekologii… Připomínám, že nejsem žádná BIO, kdyby se do mě chtěl někdo pustit.. Jen mě zajímá i něco jiného ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14021
9.1.21 14:43

Ja pouzivam praci prasek od Lenoru, kranse voni a avivaz jsem vypustila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
9.1.21 14:45

@Fiducia Záleží na výrobci… Někteří výrobci mají v návodu, že aviváž je povolená :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
9.1.21 14:48

Hlavně jsem s Euronou spokojená i z toho důvodu, že nezanáší pračku.. Když jsme ji měli rozdělanou, že ji vyčistíme, tak naprosto čistá :) Kdežto třeba babička, když ji chtěla čistit, tak to byl hnus, co z toho šlo :roll:… Proto mě to zajímá třeba i u toho FeelEco, zda je to něco podobného jako Eurona ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
9.1.21 14:49

@lucynka25 Jako že perete jen v prášku? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14021
9.1.21 14:54

@Karolína117 no jasne. Ze zacatku jsem si koupila i ty ubrousky do susicky, ale nic moc. Tak jsem zkusila ten Lenor prasek a fakt to voni hezky i po vysuseni. Ale neni tedy eko..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
9.1.21 14:57

@lucynka25 Jasné :) I tak děkuji za příspěvek :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2580
9.1.21 14:59
@Karolína117 píše:
Dobrý den / Ahoj,měla bych dotaz, vy co máte sušičku ( mám AEG ). Jaké používáte prostředky na praní? :) Nejraději bych nějaké Ekologicky-šetrné kvůli již zmiňované sušičce…Nezanáší se tolik a taky kvůli popř. servisu… Kamarádka používala normál aviváže a poté jí nechtěli uznat reklamaci z důvodu, že to neměla používat, že to má i v návodu… Nerada bych ji nějak zanesla nebo něco :) Dívala jsem se i na značku FeelEco, máte někdo zkušenost? Moc děkuji za reakce, mějte hezký den :hug:

Feel eco používám na pradlo pro deti. A jejich aviváže pro vsechny, krásně mi voní :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
9.1.21 15:00
@Oli.Lyon píše:
Feel eco používám na pradlo pro deti. A jejich aviváže pro vsechny, krásně mi voní :srdce:

Moc děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat