Elektrizující halenka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lístečka
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 30.11.17 20:19
Elektrizující halenka

Prosím o radu, mám novou halenku, kterou si potřebuji zítra vzít, je z lehké viskozy. Oprala jsem ji, ale teď elektrizuje a lepí se na tělo. Co s tím???
Moc díky.

Reklama

Reakce:

Gina
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 6 inzerátů 30.11.17 20:51

*Kopíruji z webu:
Tento jev má na starosti statická elektřina, která je způsobená třením punčoch o sukni. Tento problém vyřešíte, pokud na punčocháče popř. vnitřek sukně nastříkáte lakem na vlasy. Dobře postačí tělové mléko nebo krém na ruce. Jemně ho rozetřete v ruce, aby došlo k rovnoměrnému rozetření. Krému použijte opravdu málo, aby vám nezpůsobil skvrny. Lehce pak rukami přejeďte po punčochách. Hlavně v oblasti, kde je sukně. Stejným způsobem by šlo použít aviváž.

V drogerii je dostupný antistatický prostředek s mechanickým rozprašovačem Antistat, který ochraňuje nepříjemné účinky statického náboje na tkaninách, potazích, kobercích aj. Nanáší se přímo na oděv. Cena je cca 50Kč. Funguje bezvadně.*

A jinak si pamatuju, že máma mi před tanečními taky lehce přejela nohy v silonkách aviváží, aby se mi sukně nelepila na silonky.

Lístečka
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 30.11.17 21:10
@Gina píše:
*Kopíruji z webu:
Tento jev má na starosti statická elektřina, která je způsobená třením punčoch o sukni. Tento problém vyřešíte, pokud na punčocháče popř. vnitřek sukně nastříkáte lakem na vlasy. Dobře postačí tělové mléko nebo krém na ruce. Jemně ho rozetřete v ruce, aby došlo k rovnoměrnému rozetření. Krému použijte opravdu málo, aby vám nezpůsobil skvrny. Lehce pak rukami přejeďte po punčochách. Hlavně v oblasti, kde je sukně. Stejným způsobem by šlo použít aviváž.

V drogerii je dostupný antistatický prostředek s mechanickým rozprašovačem Antistat, který ochraňuje nepříjemné účinky statického náboje na tkaninách, potazích, kobercích aj. Nanáší se přímo na oděv. Cena je cca 50Kč. Funguje bezvadně.*

A jinak si pamatuju, že máma mi před tanečními taky lehce přejela nohy v silonkách aviváží, aby se mi sukně nelepila na silonky.

Díky, avivaz nemám ????, máme susicku… ale trochu jsem si to myslela. Zkusím se zítra podívat po tom spreji, v Tetě drogerii by ho měli asi mít.

nostress
Extra třída :D 12713 příspěvků 30.11.17 22:16
@Lístečka píše:
Díky, avivaz nemám ????, máme susicku… ale trochu jsem si to myslela. Zkusím se zítra podívat po tom spreji, v Tetě drogerii by ho měli asi mít.

Já mám osvědčenou metodu proti elektrizujícímu efektu u oblečení. Naředím si do lahvičky z rozprašovačem aviváž s vodou, a z obou stran nastříkám třeba halenku, nebo sukni.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Osudová žena Kaira: Bolest z rozchodu ukrývá mezi řádky na Instagramu

Kaira Hrachovcová (43) se letos na jaře rozpadlo manželství a ačkoliv rány... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama