Reklama

Elektrizující halenka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lístečka
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 30.11.17 20:19
Elektrizující halenka

Prosím o radu, mám novou halenku, kterou si potřebuji zítra vzít, je z lehké viskozy. Oprala jsem ji, ale teď elektrizuje a lepí se na tělo. Co s tím???
Moc díky.

Reklama

Reakce:

Gina
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 7 inzerátů 30.11.17 20:51

*Kopíruji z webu:
Tento jev má na starosti statická elektřina, která je způsobená třením punčoch o sukni. Tento problém vyřešíte, pokud na punčocháče popř. vnitřek sukně nastříkáte lakem na vlasy. Dobře postačí tělové mléko nebo krém na ruce. Jemně ho rozetřete v ruce, aby došlo k rovnoměrnému rozetření. Krému použijte opravdu málo, aby vám nezpůsobil skvrny. Lehce pak rukami přejeďte po punčochách. Hlavně v oblasti, kde je sukně. Stejným způsobem by šlo použít aviváž.

V drogerii je dostupný antistatický prostředek s mechanickým rozprašovačem Antistat, který ochraňuje nepříjemné účinky statického náboje na tkaninách, potazích, kobercích aj. Nanáší se přímo na oděv. Cena je cca 50Kč. Funguje bezvadně.*

A jinak si pamatuju, že máma mi před tanečními taky lehce přejela nohy v silonkách aviváží, aby se mi sukně nelepila na silonky.

Lístečka
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 30.11.17 21:10
@Gina píše:
*Kopíruji z webu:
Tento jev má na starosti statická elektřina, která je způsobená třením punčoch o sukni. Tento problém vyřešíte, pokud na punčocháče popř. vnitřek sukně nastříkáte lakem na vlasy. Dobře postačí tělové mléko nebo krém na ruce. Jemně ho rozetřete v ruce, aby došlo k rovnoměrnému rozetření. Krému použijte opravdu málo, aby vám nezpůsobil skvrny. Lehce pak rukami přejeďte po punčochách. Hlavně v oblasti, kde je sukně. Stejným způsobem by šlo použít aviváž.

V drogerii je dostupný antistatický prostředek s mechanickým rozprašovačem Antistat, který ochraňuje nepříjemné účinky statického náboje na tkaninách, potazích, kobercích aj. Nanáší se přímo na oděv. Cena je cca 50Kč. Funguje bezvadně.*

A jinak si pamatuju, že máma mi před tanečními taky lehce přejela nohy v silonkách aviváží, aby se mi sukně nelepila na silonky.

Díky, avivaz nemám ????, máme susicku… ale trochu jsem si to myslela. Zkusím se zítra podívat po tom spreji, v Tetě drogerii by ho měli asi mít.

nostress
Extra třída :D 13193 příspěvků 30.11.17 22:16
@Lístečka píše:
Díky, avivaz nemám ????, máme susicku… ale trochu jsem si to myslela. Zkusím se zítra podívat po tom spreji, v Tetě drogerii by ho měli asi mít.

Já mám osvědčenou metodu proti elektrizujícímu efektu u oblečení. Naředím si do lahvičky z rozprašovačem aviváž s vodou, a z obou stran nastříkám třeba halenku, nebo sukni.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >