Elektrokoběžka - máte?

6277
18.6.21 09:15

elektrokoběžka - máte?

Tak jsem se rozhodla koupit elektrokoloběžku - sem tak na ní zajedu do města a taky s malou, začíná na inlinech, tak vedle ní budu jezdit. :D :D

Potřebuju ale poradit. Vybírám mezi dvěma cca stejnými elektrokol.,
první váží 22 kg, dojezd 35 km - druhá váží 18.5 kg, dojezd 55 km, je o 4000 dražší a je na klíček. :roll: Popravdě mi přijde zbytečné dávat o tolik víc a hlavně ten klíček, vždyť je to blbost, stejně ji budu brát všude s sebou a lovit z tašky klíček je jen starost navíc. Nevím, no. Ráda si nechám poradit. :think: :think: :think:

A co vy a elektrokoloběžka? Máte? Vyhovuje? Berete ji s sebou slo6enou, když něco vyřizujete, nakupujete? Nebo ji dáte na rětěz před obchod jako kolo? :) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9221
18.6.21 09:26

No to není, že to slozis a vezmes s sebou do obchodu :D však 22kg máš 2,5 balíku minerálek. Jako složit a naložit do auta nebo složit doma v zádveří. A na ten dojezd taky bacha. Je to pro nějakou hmotnost. Když máš víc, tak jde dojezd dolů, když kopeček, hodně dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2318
18.6.21 09:29

Máme elektrololobezku se synem 9 let a je skvělá. Senzor scooter 2020. Fakt doporučuji 👍 dojezd má kolem 30km a frčí jak blázen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54169
18.6.21 09:34

Jo máme ten krám doma. Nesouhlasila jsem.
Ale můj otec to dětem loni koupil za vysvědčení (pro tři společně). Jezdí na tom na zahradě nebo si to vezmou k našim. Udělali jsme jim na zahradě dlouhý chodník, kde si jezdí. Jinde je na tom nepouštím. Máme doma 3 různé koloběžky plus teda tu elektrickou. Spolužákům je to vzácné, takže se jezdí u nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
18.6.21 09:43

Mám Segway Ninebot. Byla to pro mě jediná doprava na vlak do práce. Má 16 kg a nosit to do vlaku a pak autobusy po Praze bylo za trest. Ale po městě fajn.
Odjezdila jsem na tom celou zimu. Teď jsem těhotná, tak už jsem se bála to tahat. Už nejezdím 2 měsíce a dost mi ta svoboda chybí. Manžel pro mě musí jezdit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16699
18.6.21 09:48

Cenarius :palec: Klíček lze většinou (ne vždy) nahradit řetězem se zlomkem ceny a navíc jí k něčemu přivázat (zloději nemají problém jí hodit do auta i když je nepojízdná).
V rozhodování bych se podíval na kola. Měly by mít přiměřené pneumatiky a při přibližné shodě je lepší větší průměr - líp překoná nerovnosti a tím má nejen pohodlnější jízdu, ale i větší dojezd (i když je papírově stejný) a líp se na ní jede když nepracuje motor. Pro „nožní“ jízdu jsou také lepší koloběžky, které mají stupátko níž - ovšem ty mají zas větší problém v terénu. Do terénu by měla také mít víc než cca 350 wattů.
A ještě poznámečka na okraj - u některých koloběžek obecně je problém dostat pohodlně na stupátko obě nohy. U dětí to tak nevadí, ale někteří dospělí tam nedají pořádně nohy ani za sebe - což je u elektrokoloběžek celkem blbý. :mavam:
P. s. :think: Pozor na výkon, nad 1 kW a konstrukční rychlost nad 25 km/h to není ze zákona kolo / koloběžka, ale skútr, a je tedy potřeba řidičák B, nebo AM. Tím pádem jí také nelze použít na cyklostezce. 8)
Nad konstrukční rychlost 6 km/h ji také zákon vylučuje z chodníků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70026
18.6.21 09:58

Nemáme, mít nebudem :cert: Žabky a elektroběžky bych zakázala zákonem. :lol:
Ale dík za připomenutí, jdu založít téma na koloběžku s dvacítkovými nafukovacími koly.

Příspěvek upraven 18.06.21 v 10:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16699
18.6.21 10:01
@Lama Lama píše:
Nemáme, mít nebudem :cert: Žebky a elektroběžky bych zakázala zákonem. :lol:
Ale dík za připomenutí, jdu založít téma na koloběžku s dvacítkovými nafukovacími koly.
:mavam: Rád bych si rozšířil slovník: co je to žebka? :nevim:
p. s. Dvacitky kola vepředu mají i některé „lepší“ normální koloběžky.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70026
18.6.21 10:14
@M_Vladim píše: :mavam: Rád bych si rozšířil slovník: co je to žebka? :nevim:
p. s. Dvacitky kola vepředu mají i některé „lepší“ normální koloběžky.
žabka :oops:
ale já chci nafukovací dvacítky. a ne dvacet palců, ale 20 cm.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6277
18.6.21 10:35

Tak tu na klíček jsem vyřadila a hledám nějaké lehčí :D

něco jako tahle: https://www.datart.cz/…b-cerna.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1708
18.6.21 10:37

A k čemu že je to dobrý? Zatím jsem viděla lidi použít to akorát k přelámání vlastní čelisti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25105
18.6.21 10:38

@Lama Lama žabky jako ty boty? Souhlas.

Teď jsem viděla na elektrokoloběžce synova spolužáka. Sice běhá jak postiženej (ale je to normální zdravé dítě, jen prostě nevedené k pohybu), ale hlavně, že má elektrokoloběžku. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
18.6.21 10:50

@Freeandwild Třeba k dopravě do zaměstnání? Není to jen hračka pro děti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6277
18.6.21 10:50

@Freeandwild K rychlejšímu přesunu a místa A do místa B. ;) Na malé vzdálenosti, kde by kolo cestou zpátky překáželo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2421
18.6.21 11:23

Ne, považuju elektrokola, elekrokoloběžky a podobné nesmysly v naší líné, tlusté společnosti s nulovou fyzičkou a bídným zdravotním stavem za naprosté zlo. Navíc je to silně neekologické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat